Hayallerimiz yıkıldı

Hayallerimiz yıkıldı

Türk futbolu için tarihi bir gün büyük kabusa döndü... UEFA, 2024 Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak ülkenin Almanya olacağını açıkladı.

UEFA EURO 2024'ü düzenleyecek ülke bugün UEFA'nın Nyon'daki merkezinde açıklandı.

İki ülkenin sunumunu dinleyen UEFA yetkilileri kısa bir ara verdi. Bu sırada Türkiye ve Almanya heyetleri salondan ayrıldı. Bekleyişin ardından UEFA yetkilileri tarafları yeniden salona davet etti. Heyetlerin ardından şampiyonanın yapılacağı ülke için oy veren UEFA delegeleri de salonda yerini aldı.

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, 2024 Avrupa Şampiyonası'nın (EURO 2024) Almanya'da yapılacağını açıkladı. Almanya gerçekleşen oylamada 12 oy alırken, Türkiye 4 oyda kaldı.

TÜRKİYE'NİN HAZIRLIĞI

EURO 2024'e ev sahipliği yapmak için "Birlikte Paylaşalım" sloganıyla yola çıkan ve  Almanya ile rekabet eden Türkiye'nin UEFA'ya sunduğu adaylık dosyasında statlar, ulaşım, hukuki-mali konular ve teknik altyapı ile ilgili detaylara yer verilmişti.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören UEFA'nın adaylık dosyası değerlendirmesi sonrasında yaptığı açıklamada "UEFA'nın yayınlamış olduğu raporda adaylık dosyamızın haiz olduğu geniş vizyonun değerinin anlaşılmasından dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz. Organizasyonu daha fazla kişiyle buluşturmayı ve turnuvanın ticari büyümesini Avrupa sınırlarının ötesine taşımayı hedefliyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

SUNUM SONA ERDİ

Türkiye adına sunumları, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in yanı sıra, TFF başkan vekilleri Servet Yardımcı ve Nihat Özdemir, yönetim kurulu üyesi Cengiz Zülfikaroğlu, genel sekreter Kadir Kardaş, Fenerbahçe  Kulübü Başkanı Ali Koç, Türkiye'nin adaylık elçisi Ampute Milli Takımı oyuncusu Barış Telli ile Beşiktaş Kadın Futbol Takımı oyuncusu Jessica O'Rourke Çarmıklı yaptı.

 

Bursa sanayisindeki yangın kontrol altına alındı Bursa sanayisindeki yangın kontrol altına alındı

Türk heyetinin konsolosluk konutundaki araması bitti Türk heyetinin konsolosluk konutundaki araması bitti

Usta fotoğrafçı Ara Güler hayatını kaybetti Usta fotoğrafçı Ara Güler hayatını kaybetti

Sıla, Bursa'da hayranlarıyla buluştu Sıla, Bursa'da hayranlarıyla buluştu

Erdek'te 'kolyos' bereketi Erdek'te 'kolyos' bereketi

Emniyetten açıklama: Fotoğraflar Kaşıkçı'ya ait değil Emniyetten açıklama: Fotoğraflar Kaşıkçı'ya ait değil

Bursa'da feci kaza saniye saniye görüntülendi Bursa'da feci kaza saniye saniye görüntülendi

ABD 'Kaşıkçı' için harekete geçti ABD 'Kaşıkçı' için harekete geçti

Bakan Albayrak: ''Yeni bir başarı hikayesi yazacağız'' Bakan Albayrak: "Yeni bir başarı hikayesi yazacağız"

Türkiye ile Moldova arasında imzalar atıldı! Kimlikle seyahat dönemi başladı Türkiye ile Moldova arasında imzalar atıldı! Kimlikle seyahat dönemi başladı

Gizem hemşirenin ölümüne neden olan alkollü sürücü tutuklandı Gizem hemşirenin ölümüne neden olan alkollü sürücü tutuklandı

Adıyaman'da iki terörist etkisiz hala getirildi Adıyaman'da iki terörist etkisiz hala getirildi

Trump'tan son dakika Cemal Kaşıkçı açıklaması
Trump'tan son dakika Cemal Kaşıkçı açıklaması

Bursa'da yüksek voltajdan çıkan yangın yürekleri ağızlara getirdi Bursa'da yüksek voltajdan çıkan yangın yürekleri ağızlara getirdi

Rusya ile Mısır anlaştı Rusya ile Mısır anlaştı