Hayallerimiz yıkıldı

Hayallerimiz yıkıldı

Türk futbolu için tarihi bir gün büyük kabusa döndü... UEFA, 2024 Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak ülkenin Almanya olacağını açıkladı.

UEFA EURO 2024'ü düzenleyecek ülke bugün UEFA'nın Nyon'daki merkezinde açıklandı.

İki ülkenin sunumunu dinleyen UEFA yetkilileri kısa bir ara verdi. Bu sırada Türkiye ve Almanya heyetleri salondan ayrıldı. Bekleyişin ardından UEFA yetkilileri tarafları yeniden salona davet etti. Heyetlerin ardından şampiyonanın yapılacağı ülke için oy veren UEFA delegeleri de salonda yerini aldı.

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, 2024 Avrupa Şampiyonası'nın (EURO 2024) Almanya'da yapılacağını açıkladı. Almanya gerçekleşen oylamada 12 oy alırken, Türkiye 4 oyda kaldı.

TÜRKİYE'NİN HAZIRLIĞI

EURO 2024'e ev sahipliği yapmak için "Birlikte Paylaşalım" sloganıyla yola çıkan ve  Almanya ile rekabet eden Türkiye'nin UEFA'ya sunduğu adaylık dosyasında statlar, ulaşım, hukuki-mali konular ve teknik altyapı ile ilgili detaylara yer verilmişti.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören UEFA'nın adaylık dosyası değerlendirmesi sonrasında yaptığı açıklamada "UEFA'nın yayınlamış olduğu raporda adaylık dosyamızın haiz olduğu geniş vizyonun değerinin anlaşılmasından dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz. Organizasyonu daha fazla kişiyle buluşturmayı ve turnuvanın ticari büyümesini Avrupa sınırlarının ötesine taşımayı hedefliyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

SUNUM SONA ERDİ

Türkiye adına sunumları, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in yanı sıra, TFF başkan vekilleri Servet Yardımcı ve Nihat Özdemir, yönetim kurulu üyesi Cengiz Zülfikaroğlu, genel sekreter Kadir Kardaş, Fenerbahçe  Kulübü Başkanı Ali Koç, Türkiye'nin adaylık elçisi Ampute Milli Takımı oyuncusu Barış Telli ile Beşiktaş Kadın Futbol Takımı oyuncusu Jessica O'Rourke Çarmıklı yaptı.

 

Bursa'da saç tıraşı olurken, silahlı saldırıya uğradılar Bursa'da saç tıraşı olurken, silahlı saldırıya uğradılar

Bursa'da ayakkabısındaki uyuşturucu ayağına batınca yakayı ele verdi Bursa'da ayakkabısındaki uyuşturucu ayağına batınca yakayı ele verdi

Bursa Hayvanat Bahçesi'ndeki lemur ailesine 8 yeni üye Bursa Hayvanat Bahçesi'ndeki lemur ailesine 8 yeni üye

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (20 Nisan 2019 Cumartesi)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (20 Nisan 2019 Cumartesi)

Öğretmenin aracını çizen 3 öğrenciye 1'er yıl hapis Öğretmenin aracını çizen 3 öğrenciye 1'er yıl hapis

Eşi, baldızı ve kayınbiraderini öldüren şüpheliyi Özel Harekat yakaladı Eşi, baldızı ve kayınbiraderini öldüren şüpheliyi Özel Harekat yakaladı

Türkiye'de 362 bin kilogram ilaç çöpe atılıyor! Türkiye'de 362 bin kilogram ilaç çöpe atılıyor!

Otobüsün altındaki gizli bölmeye giren genç donarak öldü Otobüsün altındaki gizli bölmeye giren genç donarak öldü

Seyir halindeyken alev alan yolcu otobüsü yandı Seyir halindeyken alev alan yolcu otobüsü yandı

Eşi vefat eden kadına iki ayda bir 550 lira Eşi vefat eden kadına iki ayda bir 550 lira

Haliç'te kafe olarak kullanılan 2 teknede yangın Haliç'te kafe olarak kullanılan 2 teknede yangın

Yatağa zincirle bağladılar! Korkunç...
Yatağa zincirle bağladılar! Korkunç...

Erken emekli olabilirsiniz! Erken emekli olabilirsiniz!

Hatay'da korkunç kaza! 2 ölü, 1 yaralı Hatay'da korkunç kaza! 2 ölü, 1 yaralı

Irak sınırından kahreden haber! Şehitlerimiz ve yaralı askerlerimiz var Irak sınırından kahreden haber! Şehitlerimiz ve yaralı askerlerimiz var

Türk-Yunan kara sularında sıcak dakikalar Türk-Yunan kara sularında sıcak dakikalar

TIR'ın dorsesinin altında kalan bisikletli öldü TIR'ın dorsesinin altında kalan bisikletli öldü