Havaş İstanbul Havalimanında yeni tesislerinde hizmet sunduğunu açıkladı

Havaş İstanbul Havalimanında yeni tesislerinde hizmet sunduğunu açıkladı

HAVAŞ, açık ve kapalı alanlarıyla toplam 40 bin metrekareyi bulan istasyon ve geçici depolama yeri binaları, hizmet ofisleri, ekipman bakım atölyesi ve park sahaları ile İstanbul Havalimanındaki yeni tesislerinde hizmet sunduğunu açıkladı.

Havaş, İstanbul Havalimanında kapasitesini iki kat artırdığı istasyon ve geçici depolama yeri binaları, ofis alanları, ekipman bakım atölyesi ve park sahalarında faaliyetlerine başladı. Havaştan yapılan açıklamada, Atatürk Havalimanındaki tesislerinden İstanbul Havalimanına gerçekleştirdiği 30 saatlik taşınma operasyonuyla, 186 tırda 604 yer hizmetleri ekipmanını yeni tesislerine sorunsuz olarak ulaştıran Havaşın, İstanbul Havalimanındaki tesisleri 20 bin metrekaresi kapalı olmak üzere yaklaşık 40 bin metrekarelik alanda yer alıyor ifadelerine yer verildi.

"21 MİLYON AVRO ÜZERİNDE YATIRIM GERÇEKLEŞTİRİLDİ"

Havaş Genel Müdürü Kürşad Koçak, Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen büyük taşınma kapsamında, Atatürk Havalimanındaki tesislerimizden İstanbul Havalimanındaki yeni hizmet binalarımıza taşındık. Türk Sivil Havacılığının temelleri Atatürk Havalimanı ile atıldı, İstanbul Havalimanının ise ülkemize ve sektöre yeni ufuklar açarak önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. İstanbul Havalimanına geçişle birlikte kapasite artışına paralel olarak, yeni tesislerimiz için bugüne kadar 21 milyon Avronun üzerinde yatırım gerçekleştirdik. Yeni geçici depolama yeri binamız, Atatürk Havalimanındaki depolarımızdan iki kat daha büyük inşa edildi. İstasyon binamız, ekipman bakım atölyemiz ve park sahalarımız da Atatürk Havalimanındaki faaliyet bölgelerimizden daha yüksek kapasitede tasarlandı. Hali hazırda İstanbul Havalimanında bin 200 çalışanımızla 45 havayoluna hizmet veriyoruz. İstanbul Havalimanındaki yeni merkezimizde işbirliklerimizi geliştirerek tercih edilen iş ortağı olmaya devam edeceğiz dedi.

Boeing'in 787 Dreamliner uçağının ''gelişigüzel'' üretildiği iddiası! Boeing'in 787 Dreamliner uçağının "gelişigüzel" üretildiği iddiası!

''Hazreti İsa olduğunu'' iddia eden öğretmene soruşturma "Hazreti İsa olduğunu" iddia eden öğretmene soruşturma

103 kovandaki arıların tamamı öldü 103 kovandaki arıların tamamı öldü

Van'da korkutan deprem! Van'da korkutan deprem!

Kayınpeder gelinini vurdu Kayınpeder gelinini vurdu

Bursa-Ankara yolunda feci kaza Bursa-Ankara yolunda feci kaza

Bursa-Ankara yolunda TIR kazası trafiği kitledi Bursa-Ankara yolunda TIR kazası trafiği kitledi

AK Parti'den YSK'ya ek dilekçe AK Parti'den YSK'ya ek dilekçe

Oto yıkamacıya silahlı saldırı Oto yıkamacıya silahlı saldırı

Genç kadın, evinde tabancayla vurularak öldürüldü Genç kadın, evinde tabancayla vurularak öldürüldü

''Bu menfur saldırılar bizleri yıldırmayacak'' "Bu menfur saldırılar bizleri yıldırmayacak"

Otelin balkonundan düşen Alman turist hayatını kaybetti Otelin balkonundan düşen Alman turist hayatını kaybetti

Ankara lobisinde Bursa Gaziantep kardeşliği Ankara lobisinde Bursa Gaziantep kardeşliği

Türkiye, 210 büyük deprem yaşadı, 86 bin 802 kişi yaşamını yitirdi Türkiye, 210 büyük deprem yaşadı, 86 bin 802 kişi yaşamını yitirdi

Pompalı tüfekle vurduğu eşini hastane önüne bırakıp kaçtı Pompalı tüfekle vurduğu eşini hastane önüne bırakıp kaçtı

Bursa'da muhtarı bıçakladılar Bursa'da muhtarı bıçakladılar