HAVAİST, Otogar-İstanbul Havalimanı seferlerine başlıyor

HAVAİST, Otogar-İstanbul Havalimanı seferlerine başlıyor

İstanbul'da şehir içi yolcu ulaşım ihalesini kazanan HAVAİST, mevcut 4 hatta devam eden seferlerine yenisini ekledi. Bu kapsamda yarından itibaren 15 Temmuz Demokrasi Otogarı-İstanbul Havalimanı hattında da yolcu seferlerine başlanacak.

İstanbul Otobüs İşletmeleri A.Ş. bünyesindeki HAVAİST otobüsleri, 29 Ekim'deki açılışın ardından İstanbul Havalimanı'nda tarifeli seferlerin başlamasıyla bilrikte ilk etapta, kentin 4 ayrı noktasından seferlere başlamıştı. Yenikapı İDO-Bakırköy-İstanbul Havalimanı Hattı ( İST-1), TÜYAP-Bahçeşehir-İstanbul Havalimanı Hattı ( İST-2), Kozyatağı Metro -Tepeüstü - İstanbul Havalimanı Hattı (İST-7) ve Taksim-Abdülhak Hamit Caddesi - Beşiktaş - İstanbul Havalimanı Hattı (İST-19) olmak üzere 4 ayrı noktadan hali hazırda sefer gerçekleştitilen HAVAİST, 8 Kasım(yarın)'dan itibaren mevcut hattına bir yenisini daha ekliyor. 

HAVALİMANI VE OTOGAR ARASINDA YOLCU TAŞINACAK 
4 hatta 20 otobüsle karşılıklı olarak havalimanı ve kentin belirlenen noktaların yolcu taşıyan HAVAİST'in 5'inci servis noktası, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı -Alibeyköy Cep Otogarı- İstanbul Havalimanı Hattı (İST- 3) oldu. Devreye alınan yeni hat güzergahıyla birlikte 31 Aralık'a kadar toplam 25 lüks otobüsle haftada 50 sefer gerçekleştirilecek. 

8 LİRAYA OTOGARDAN İSTANBUL HAVALİMANI'NA ULAŞIM 
15 Temmuz Demokrasi Otogarı'ndan hareket ederek Alibeyköy Cep Otogarı'na uğradıktan sonra İstanbul Havalimanı'na devam edecek olan HAVİST servisinin 45 kilometrelik mesafeyi 90 dakikada alması bekleniyor. Ayrıca yolcular, 31 Aralık'a kadar yüzde 50 indirimli olarak 8 lira karşılığında bu hattan havalimanına ulaşım sağlayabilecekler. 

YOLCULARIN TOPLU ULAŞIMA İLGİSİ YOĞUN 
İstanbul Havalimanı'ndan ayrılmak için toplu ulaşımı tercih eden yolculardan Ayşegül Çeşitçioğlu, "Antalya'dan geliyorum. Havalimanımız memleketimize hayırlı olsun, ülkemizde çok güzel şeyler oluyor. Dış ülkelerin kıskanacağı güzellikte olmuş burası. Havalimanından ayrılmak için HAVAİST'i kullanacağım. İlk kez kullanuyorum buradan Taksim'e gideceğim" dedi.Yolculardan Ümmüşen Tat ise "Antalya'dan geldim. Aktarma yaparak Eyüp'e gideceğim. HAVAİST'i de ilk kez kullanmış olacağım" dedi. 

TAM KAPASİTEDE 150 OTOBÜSLE HİZMET VERİLECEK 
Bu kapsamda planlanan hatlar İstanbul genelinde 16 ilçe sınırı içerisinde 20 merkezden yolcu alabilecek şekilde belirlendi. İstanbul Havalimanı'nda faaliyet gösteren kurumlarla yapılan görüşmelerle belirlenen 20 lokasyonun Metro, Metrobüs, Deniz, Otobüs ve Minibüs entegrasyonu dikkate alınarak planlama yapıldı. İki aylık sürecin ardından 31 Aralık 2018 tarihinde ise İstanbul Havalimanı'nın tam kapasite ile çalışacağı dikkate alındığında 18 hatta günlük 150 otobüs ile şehir içi Bagajlı Lüks Taşımacılık yapılacak. 

'Görünmez katil' her yıl 34 bin kişiyi öldürüyor! 'Görünmez katil' her yıl 34 bin kişiyi öldürüyor!

Serdar Ortaç ilaçları nedeniyle Gürcistan'a alınmadı Serdar Ortaç ilaçları nedeniyle Gürcistan'a alınmadı

İlaçlı çay ve bisküvi skandalı! İlaçlı çay ve bisküvi skandalı!

3 kilo 600 gram altınla Umre yolunda yakalandı! 3 kilo 600 gram altınla Umre yolunda yakalandı!

Fatih'te yangın: Bir kişi hayatını kaybetti Fatih'te yangın: Bir kişi hayatını kaybetti

Bursalı 71 yaşındaki Esender, ziyaretine gelen Başkan Aktaş'a gitarıyla şarkı söyledi Bursalı 71 yaşındaki Esender, ziyaretine gelen Başkan Aktaş'a gitarıyla şarkı söyledi

TIR'ı soyulan sürücü ölü bulundu TIR'ı soyulan sürücü ölü bulundu

McGurk'a bir tepki de Büyükelçi Kılıç'tan McGurk'a bir tepki de Büyükelçi Kılıç'tan

Bebek patiğinden uyuşturucu çıktı Bebek patiğinden uyuşturucu çıktı

Büyük sürpriz! Cumhurbaşkanı Erdoğan ailesinden istedi
Büyük sürpriz! Cumhurbaşkanı Erdoğan ailesinden istedi

Bursa'da enişte katili suç aletiyle birlikte yakalandı Bursa'da enişte katili suç aletiyle birlikte yakalandı

Bursa'da 2 bin kişi, 'teleferik' kuyruğuna girdi Bursa'da 2 bin kişi, 'teleferik' kuyruğuna girdi

Ameliyat edilen çocuğun burnundan kağıt parçaları çıktı Ameliyat edilen çocuğun burnundan kağıt parçaları çıktı

Bursa'da sır ölüm! Abla kardeş evlerinde ölü bulundu Bursa'da sır ölüm! Abla kardeş evlerinde ölü bulundu

12 yaşındaki kız çocuğu ikiz bebek doğurdu 12 yaşındaki kız çocuğu ikiz bebek doğurdu