Güney Afrika'nın 10 numarası

Güney Afrika'nın 10 numarası

Güney Afrika futbolunda adını unutulmazlar arasına yazdıran başarılı teknik adam Muhsin Ertuğral, özel açıklamalarda bulundu.

Muhsin Ertuğral, Siphiwe Tshabalala'yı 2006 yılında Güney Afrika futbol kulübü Kaizer Chiefs'i çalıştırırken tanıdığını belirtirken, Süper Lig'e gidişini, 'gecikmiş ancak yerinde' bir transfer olarak değerlendirdi. Futbolcunun çok yetenekli olduğunu ve Süper Lig'e renk getireceğinden hiç şüphesi olmadığının altını çizen Ertuğral, "2006 yılında Kaizer Chiefs'i çalıştırdığım dönemde Tshabalala, genç oyuncu olarak bana geldi. Bence Tshabalala, Güney Afrika'nın yetiştirdiği en iyi 10 numara. 2010 Dünya Kupası'nda Meksika'ya attığı açılış golüyle de adını duyurdu ve dikkatleri üzerine çekmeye başladı" dedi.

Güney Afrikalı futbolcudan övgüyle söz eden Ertuğral, Erzurumspor'a çok faydalı olacağını ifade ederek şunları söyledi;

"Tshabalala, orta sahada forvet hattını besleyen ve asist yapan Güney Afrika'daki en yetenekli oyunculardan biri. 2008 ve 2009 yıllarında başarılı olmamızın en önemli anahtar oyuncularından biriydi. 2009 yılında Sivasspor'a geldiğimde, O'nu da getirmek için çok uğraştık. Ancak maalesef Kaizer Chiefs, bonservis bedelini çok yüksek tutunca getirememiştik. Erzurumspor için faydalı olabileceğine inanıyorum." Türk teknik adam ayrıca, Tshabalala'nın son vuruşlarda çok etkili olduğunu da sözlerine ekledi.

Son olarak, Afrika'da çok yetenekli oyuncuların bulunduğunu dile getiren Muhsin Ertuğral, şöyle konuştu;

"Büyük takımlar yetenekli isimler ararken gözünü Afrika'ya çevirmeli. Başta Güney Afrika olmak üzere çok yetenekli oyuncular bulunuyor. Hem düşük maliyetli, hem de sonradan iyi rakamlara gönderilecek potansiyeli olan çok sayıda yetenekli oyuncu var."

İşte TÜSİAD'ın yeni başkanı: Simone Kaslowski İşte TÜSİAD'ın yeni başkanı: Simone Kaslowski

Bursa İznik'te, saat kulesinin saatleri durdu Bursa İznik'te, saat kulesinin saatleri durdu

Bursa'da freze ustasının bağışlanan böbreği 10 yaşındaki çocuğu kurtaracak Bursa'da freze ustasının bağışlanan böbreği 10 yaşındaki çocuğu kurtaracak

Bursa hayvanat bahçesinde yavru sevinci Bursa hayvanat bahçesinde yavru sevinci

Korkunç görüntü! 3 kadın cesedi bulundu Korkunç görüntü! 3 kadın cesedi bulundu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Bursa'da sorunları birlikte çözeceğiz Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Bursa'da sorunları birlikte çözeceğiz

Palu ailesinin korkunç ifadeleri ortaya çıktı Palu ailesinin korkunç ifadeleri ortaya çıktı

Sokak köpeğine yumruklu işkence Sokak köpeğine yumruklu işkence

Bursa'da okulda eşek şakası Bursa'da okulda eşek şakası

Sis nedeniyle uçaklar Bursa'ya indi Sis nedeniyle uçaklar Bursa'ya indi

Yargıtay 10 yıllık düğümü çözdü! ''Seni oğluma alamadım ama kendime istiyorum'' Yargıtay 10 yıllık düğümü çözdü! "Seni oğluma alamadım ama kendime istiyorum"

Fatih Terim-Rasim Ozan Kütahyalı davasında mahkeme kararında direndi Fatih Terim-Rasim Ozan Kütahyalı davasında mahkeme kararında direndi

''Seçimden sonra fiyatlar yeniden artacak, soğanın kilosu...'' "Seçimden sonra fiyatlar yeniden artacak, soğanın kilosu..."

Bursa'da ayağı kırılan adam evinde ölü bulundu Bursa'da ayağı kırılan adam evinde ölü bulundu