Göz kapağı sorunlarında ameliyatsız çözüm mümkün!

Göz kapağı sorunlarında ameliyatsız çözüm mümkün!

Göz çevresinin oldukça ince ve hassas bir yapıya sahip olduğunu belirten Özel Bursa Anadolu Hastanesi Göz Hastalıkları Bölümü'nden Op. Dr. Tuncay Sezgin, göz kapağında yaşanan bazı sıkıntıların ameliyatsız bir şekilde giderilebileceğini belirterek, yapılan işlem sonrası standart görme kalitesine ulaşılabildiğini kaydetti.

Genetik faktörlerin etkisi ya da yaş itibariyle yüzde gerçekleşen bozukluklar, en çok göz çevresinde görülmektedir. Göz ve çevresinde oluşan deformasyonlar, estetik olarak değerlendirilen sorunlar haricinde görme kalitesini de etkiler.

Kadın erkek fark etmeden çoğu kişide görülen göz bozuklukları; gevşek üst kapakları, göz altı torbaları, yağ kaybı sonucu göz kapağı ve kaş düşüklüğü olarak kendini gösterir. Bu bozulmaların görme alanını daralttığı için kişinin hayat kalitesini düşürdüğünü belirten Özel Bursa Anadolu Hastanesi Göz Hastalıkları Bölümü'nden Op. Dr. Tuncay Sezgin, bu rahatsızlıkların aynı zamanda görüntüyü düzeltmek isteyen kişinin yüz kaslarını daha fazla çalıştırmasına ve bu yüzden başka rahatsızlıkların da ortaya çıkmasına neden olduğunu söyledi.

Göz çevresi oldukça hassas

Göz kapaklarının ve göz çevresinin oldukça ince ve hassas bir yapıya sahip olduğunu ifade eden Sezgin, "Birçok insan günümüzde gerek estetik kaygılardan gerekse görüntünün daralmasından dolayı göz kapağı estetiğine başvuruyor. Özen gösterilmesi gereken bu işlem mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından yapılmalı" dedi.

Gözdeki deformasyonların kişinin yüzünün daha zayıf, yorgun ve yaşlı bir cilt olarak görünmesine neden olduğunu dile getiren Op. Dr. Sezgin, sağlıklı olan her bireyin göz çevresine müdahale edilebileceğini kaydetti.

İşlemin genellikle 35 yaş üstü kadınlar tarafından sıkça tercih edildiğini belirten Sezgin, "Ameliyatsız göz kapağı işlemi hasta oturur pozisyondayken ve anestezi gerektirmeden yapılabilir. İşlem bittiğinde sonuç, anında hastaya gösterilir. Yani kişinin hastanede yatmasına ya da gözetim altında olmasına gerek yok. Ayrıca iyileşme dönemi ağrısız geçer. Sadece yaklaşık bir hafta ya da daha az süre, kısmi kızarıklık ve ödem görülebilir" diye konuştu.

Standart görme kalitesine ulaşılır

Kısa bir süre sonra normal hayata dönmenin mümkün olduğunu ifade eden Op. Dr. Tuncay Sezgin, şöyle devam etti: "Kişi işlem sonrası üçüncü gün itibariyle televizyon izleme, kitap okuma gibi alışkanlıklarına devam edebilir, güneş gözlüğü kullanma şartı ile güneşe çıkabilir. Bu kolay işlem ile birlikte, standart görme kalitesine ulaşılır ve deformasyonların neden olduğu baş ağrısı, bulanık veya az görme gibi rahatsızlıklar da ortadan kalkar."

TSK, PKK'ya nefes aldırmıyor! TSK, PKK'ya nefes aldırmıyor!

Savunma Sanayii Başkanlığı'ndan Türk Lirası kararı Savunma Sanayii Başkanlığı'ndan Türk Lirası kararı

Trump'tan Türkiye'ye: Daha bu iş bitmedi, ne olacağını göreceğiz Trump'tan Türkiye'ye: Daha bu iş bitmedi, ne olacağını göreceğiz

Bakan Berat Albayrak, Fransa Finans Bakanı ile telefonda görüştü. Bakan Berat Albayrak, Fransa Finans Bakanı ile telefonda görüştü.

Forward işlemlerine yüzde 25 sınırlama getirildi Forward işlemlerine yüzde 25 sınırlama getirildi

İngiliz medyasından Brunson iddiası: Amaç 8 Kasım! İngiliz medyasından Brunson iddiası: Amaç 8 Kasım!

Bursa'da feci kaza: 1 ölü, çok sayıda yaralı Bursa'da feci kaza: 1 ölü, çok sayıda yaralı

Bursa'da orman yangını! Bursa'da orman yangını!

İsrail Mescid-i Aksa'ya kapılarını kapattı İsrail Mescid-i Aksa'ya kapılarını kapattı

TSK'dan Kandil'e hava harekatı! TSK'dan Kandil'e hava harekatı!

2 tonluk 'Babayiğit'in fiyatını duyan inanamıyor! 2 tonluk 'Babayiğit'in fiyatını duyan inanamıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın torunu dünyaya geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın torunu dünyaya geldi

Bursa Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse göreve iade edildi Bursa Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse göreve iade edildi

Bursa'da iki metrelik yılan fabrikada panik yarattı Bursa'da iki metrelik yılan fabrikada panik yarattı

Fuhuş pazarlığı yaptığı evin penceresinden düştü! Fuhuş pazarlığı yaptığı evin penceresinden düştü!

Bursa'da otobanda can pazarı Bursa'da otobanda can pazarı

Sağlık Bakanlığı'ndan ilaç fiyatlarıyla ilgili önemli açıklama Sağlık Bakanlığı'ndan ilaç fiyatlarıyla ilgili önemli açıklama