Giresun kültürü Bursa Gemlik'te yaşatılacak

Giresun kültürü Bursa Gemlik'te yaşatılacak

Bursa Gemlik Giresunlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından ilçenin en büyük mahallelerinden biri olan Hamidiye Mahallesinde, Giresun Kültür Evi yaptırılacak. Gemlik Belediyesinin arsa tahsisinde bulunacağı Giresun Kültür Evi'nin içerisinde konferans salonu, atölye, çok amaçlı salon, dinlenme alanları ve yöresel ürün satış yeri'nin yanı sıra kına, kültürel etkinlikler ve taziye günlerinin de yapılacağı alanlar bulunacak.

Yöresel Mimari özelliklere uygun olarak yapılacak Giresun Kültür Evi'nin memleketlerinden uzakta olan vatandaşların buluşacağı uğrak bir nokta haline geleceğini ve insanlar arasındaki paylaşımlara büyük katkı sunacağına inandığını ifade eden Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Belediye olarak birçok mahalleye, mahalle konakları kazandırdıklarını hatırlatarak, "Burada özellikle Karadeniz'den Gemlik'imize göç etmiş insanların, faydalanabileceği sosyal tesis ve mahalle konağı düşünülüyor. Bununla ilgili Giresunlular Dernek Başkanımızla ve yönetimiyle görüştük. Böyle bir plan notuyla güzel bir tesis yapılmasına imkân sağlanmış olacak. Arsası belediyemizde yapımında da Giresunlular Derneği tarafından karşılanacak" dedi.

Gemlik Belediye Meclisinin Ekim ayı olağan toplantısında verilen önergenin ardından, Gemlik'e, geçmişte Afyonkarahisar'da da bir örneği inşa edilen Giresun Kültür Evi kazandırılması önergesi  oybirliği ile gündeme alındı.

 

 

 

 

Emekli doktorun feci sonu! Emekli doktorun feci sonu!

Düğün hazırlığı yapan Bizar, kalp krizinden öldü Düğün hazırlığı yapan Bizar, kalp krizinden öldü

Bursa'da emekliler sıkıntılarını dile getirdiler Bursa'da emekliler sıkıntılarını dile getirdiler

Talha Uğurluel tutuklandı! Talha Uğurluel tutuklandı!

Kılıçdaroğlu bütçe görüşmelerinde konuştu Kılıçdaroğlu bütçe görüşmelerinde konuştu

Bursa'da TIR şoförüne kopya ehliyet şoku Bursa'da TIR şoförüne kopya ehliyet şoku

Bursa'da maket polis aracını gerçek sanıp, kamyonetiyle 1 saat bekledi! Derdi ünlü olmak Bursa'da maket polis aracını gerçek sanıp, kamyonetiyle 1 saat bekledi! Derdi ünlü olmak

Bursa'da CNC tezgahında feci ölüm Bursa'da CNC tezgahında feci ölüm

Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey'den dolandırıcılık uyarısı! Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey'den dolandırıcılık uyarısı!

Abdullah Gül'ün ofisinden Kılıçdaroğlu açıklaması Abdullah Gül'ün ofisinden Kılıçdaroğlu açıklaması

MHP lideri Bahçeli'den Binali Yıldırım açıklaması MHP lideri Bahçeli'den Binali Yıldırım açıklaması

Bursa'da kadın doktordan genç kıza: ''Git tuvalette kendin çıkar'' Bursa'da kadın doktordan genç kıza: "Git tuvalette kendin çıkar"

Banyoda feci ölüm!
Banyoda feci ölüm!

Bakan Soylu, Türkiye'deki Suriyelilerin sayısını açıkladı Bakan Soylu, Türkiye'deki Suriyelilerin sayısını açıkladı