Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler'in kurban bayramı mesajı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler'in kurban bayramı mesajı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler Kurban Bayramı mesajında, "Bizi başka milletlerden farklı kılan geleneklerimizin korunması, kültürel değerlerimizin öneminin anlatılması ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizde, tarih bilinci, yurt sevgisi, birlik ve beraberlik ruhunun pekiştirilebilmesi için bayramlarımız bir fırsattır" dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, "Türk Silahlı Kuvvetlerinin Değerli Mensupları, bugün, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği; sevgi, saygı ve dayanışma duygularımızın daha da güçlendiği bir bayrama daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dini bayramlarımız; kırgınlık ve küskünlüklerin yerini dostluk ve kardeşliğe bıraktığı, büyüklerin, akrabaların, hastaların, gazilerin ve şehit ailelerinin ziyaret edildiği, birlik ve beraberlik ruhunun güçlendiği, yoksul ve muhtaçların hatırlandığı çok önemli günlerdir. Atalarımızın emaneti kutsal vatan toprakları üzerinde; kederde, kıvançta ve tasada birleşmiş bir milletin çocukları olarak, birlik ve beraberlik ruhu içerisinde dargınlık ve kırgınlığın yerini, barış ve dostluğun aldığı bu müstesna günleri kutlamak en büyük mutluluktur. Bizi başka milletlerden farklı kılan geleneklerimizin korunması, kültürel değerlerimizin öneminin anlatılması ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizde, tarih bilinci, yurt sevgisi, birlik ve beraberlik ruhunun pekiştirilebilmesi için bayramlarımız bir fırsattır" ifadelerini kullandı.

Güler mesajının devamında şunları kaydetti:

"Kardeşlik ve dostluk duygularımızın daha da öne çıktığı bu bayram gününde, yurdumuzun dört bir yanında görevleri başında olan, teröristle mücadele harekatı kapsamında başarılı operasyonlar icra eden, üs bölgeleri ve hudutlarımızda görev yapan, barışı destekleme harekatı ile dünyanın birçok ülkesinde vazife icra eden her rütbedeki kahraman silah ve mesai arkadaşlarımı sevgiyle selamlıyor, gözlerinden öpüyorum. Bu vesileyle; bizlere böyle güzel bayramları, özgür ve huzurlu bir şekilde kutlama imkanı ve onuru veren başta devletimizin kurucusu, Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve yüce milletimizin birlik ve beraberliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin her kademesinde görev yapan; General / Amiral, Subay, Astsubay, Sivil Memur, Uzman Erbaş, İşçi, Sözleşmeli Erbaş / Er, Askerî Öğrenci, Erbaş ve Erlerimiz ile kıymetli aile fertlerinin; müşterek operasyon yaptığımız güvenlik güçlerimiz ve güvenlik korucularımızın, tüm şehit ve gazilerimizin değerli yakınları ile hayatta olan kahraman gazilerimizin kurban bayramını en içten dileklerimle kutluyor; sevdikleriyle birlikte, sağlık, başarı, mutluluk ve huzur dolu nice bayramlara erişmelerini temenni ediyor ve saygılar sunuyorum."

Bursa Yüksek İhtisas Kavşağı nefes aldı Bursa Yüksek İhtisas Kavşağı nefes aldı

Bursa'da teşhis edilemeyen hastalık bu ailenin çocuklarını teker teker öldürüyor Bursa'da teşhis edilemeyen hastalık bu ailenin çocuklarını teker teker öldürüyor

Aysın Komitgan; <br /> Sarıbal için ilginç iddialar Aysın Komitgan;
Sarıbal için ilginç iddialar

İstanbul - Bursa - İzmir otoyolu Cumhuriyet Bayramı'nda açılacak! İstanbul - Bursa - İzmir otoyolu Cumhuriyet Bayramı'nda açılacak!

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, grup toplantısında konuştu İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, grup toplantısında konuştu

Hemşire Ayşegül Terzi davasında karar açıklandı Hemşire Ayşegül Terzi davasında karar açıklandı

Bursa'da akü fareleri işbaşında! Sürücüler şokta... (ÖZEL HABER) Bursa'da akü fareleri işbaşında! Sürücüler şokta... (ÖZEL HABER)

Eski kız arkadaşının sevgilisine dehşeti yaşattı! Eski kız arkadaşının sevgilisine dehşeti yaşattı!

Evlenme teklifi edecekti, ceza yedi! Evlenme teklifi edecekti, ceza yedi!

Bursa'da sıfır otomobiller 30 bin lira ucuzladı, ikinci el elde kaldı Bursa'da sıfır otomobiller 30 bin lira ucuzladı, ikinci el elde kaldı

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (13 Kasım 2018 Salı) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (13 Kasım 2018 Salı)

Dekolteli kıyafeti başına dert oldu Dekolteli kıyafeti başına dert oldu

Yargıtay'dan çalışanları ilgilendiren iki emsal karar Yargıtay'dan çalışanları ilgilendiren iki emsal karar

Bursa'da kontrolünü kaybedip 2 araca çarptı Bursa'da kontrolünü kaybedip 2 araca çarptı