Gazprom, Irak'taki varlığını genişletmek istiyor

Gazprom, Irak'taki varlığını genişletmek istiyor

Rus petrol şirketi Gazprom Neft Başkanı Aleksandr Dyukov, Irak'taki varlıklarını genişletmek istediklerini ve bu bağlamda yeni bir teklif hazırladıklarını belirtti.

Dyukov, "Yeni projeler olabilir. Çeşitli projelere katılabiliriz ama daha önce hayata geçirdiğimiz projelerle sinerjiye sahip projelere katılmayı tercihimiz. Buna, Badr'daki projeler de dahil" dedi.

Şirket Başkanı, "Her şey, Irak tarafının isteği ve planlarına bağlı. Yakın zamanda, ilgi çeken bölgeleri ve projeleri teklif ederlerse inceler ve katılırız. Ama bizim de yakın zamanda dile getirebileceğimiz fikirlerimiz var" diye kaydetti.

Irak'ın doğusundaki Vasit ilinde yer alan Badr yatağının jeolojik rezervinin 3 milyar varil petrol olduğu tahmin ediliyor. Irak Hükümeti, 2010 yılında Gazprom Neft (Rusya), Kogas (Kore), Petronas (Malezya) ve TPAO (Türkiye) şirketlerinden konsorsiyum ile Badr yatağında keşif ve üretim projesiyle ilgili bir anlaşma imzalamıştı.

Bursa Mihraplı 'Şehitlik Anıtı'nın montajı yapıldı Bursa Mihraplı 'Şehitlik Anıtı'nın montajı yapıldı

Marmaris'te eşinin sevgilisini bıçaklayarak öldürdü Marmaris'te eşinin sevgilisini bıçaklayarak öldürdü

Bursa'da kahramanlara duygusal anma Bursa'da kahramanlara duygusal anma

Jandarma 22 bin askeri personel alacak! Başvurular yarın başlıyor Jandarma 22 bin askeri personel alacak! Başvurular yarın başlıyor

Hollanda'da silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar var Hollanda'da silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar var

Fildişi Sahili'nde sıtmaya yakalanan baba öldü, oğlu tedavi altına alındı Fildişi Sahili'nde sıtmaya yakalanan baba öldü, oğlu tedavi altına alındı

Antalya'da falezlerde korku dolu anlar Antalya'da falezlerde korku dolu anlar

Gülben Ergen'den 'cinayeti azmettirdi' iddiasına sert tepki Gülben Ergen'den 'cinayeti azmettirdi' iddiasına sert tepki

Akşener Bursa'da konuştu: Biz ekonomiyi konuşmaya devam edeceğiz Akşener Bursa'da konuştu: Biz ekonomiyi konuşmaya devam edeceğiz

Bursa'da 30 bin ücretsiz fidan dağıtıldı Bursa'da 30 bin ücretsiz fidan dağıtıldı

Benzine zam geldi! Benzine zam geldi!

Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: ''Bursa'da 5 bin yeni istihdam, 1 milyon turist'' Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: "Bursa'da 5 bin yeni istihdam, 1 milyon turist"

92 yaşındaki Ümmühani Güllü sosyal medyada olay oldu 92 yaşındaki Ümmühani Güllü sosyal medyada olay oldu