Gazeteci Baki Özilhan hayatını kaybetti

Gazeteci Baki Özilhan hayatını kaybetti

TRT başta olmak üzere Ankara'da birçok basın kuruluşunda çalışan ve 2005-2015 yılları arasında CHP Genel Başkanlık İletişim Koordinatörlüğü görevinde bulunan gazeteci Baki Özilhan kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Gazeteci Baki Özilhan, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu 71 yaşında vefat etti. Uzun yıllar başta TRT olmak üzere çeşitli basın kuruluşlarında çalışan, 2005-2015 yılları arasında ise CHP Genel Başkanlık İletişim Koordinatörlüğü görevinde bulunan Özilhan, bu sabah evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Ankara Gazeteciler Cemiyeti üyesi de olan Özilhan'ın cenazesi yarın Çankaya Pir Sultan Abdal Cemevi'nde saat 16.00'da düzenlenecek törenin ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

TELEVİZYON VE RADYOYA PROGRAMLAR YAPTI

Baki Özilhan'ın TRT'de başlayan gazetecilik kariyeri, siyasi nedenlerle birçok kez kesintiye uğramıştı. 12 Eylül sonrası Bülent Ecevit'in çıkardığı Arayış Dergisi'nde de çalışan Özilhan, TRT dışında Kanal-6 Seçim 99 programı yapımcısı ve sunuculuğunu da üstlendi. Uzun yıllar Ulusal Basın Ajansı (UBA) Genel müdürlüğü, Best FM'de haber programı, SBS Radyoları Türkiye Haberleri Sorumluluğu yapan Özilhan, Deniz Baykal ve Kemal Kılıçdaroğlu dönemlerinde CHP Genel Başkanı İletişim Koordinatörlüğü görevini üstlendi. Özilhan, 20 Ocak'ta Ulusal Kanal'da 'Sansürsüz Sohbet' isimli program ile ekranlara geri dönmüştü.

 

Bursa'da kahveciyi öldürüp cesedini dolaştırdılar Bursa'da kahveciyi öldürüp cesedini dolaştırdılar

Denizli'de bidon içinde bebek cesedi bulundu Denizli'de bidon içinde bebek cesedi bulundu

Bursalı usta oyuncu Erkan Can'ın ağabeyi evinde ölü bulundu Bursalı usta oyuncu Erkan Can'ın ağabeyi evinde ölü bulundu

Antalya'yı hortum vurdu Antalya'yı hortum vurdu

Eşref Kolçak Bursa'da hastaneye kaldırıldı! Eşref Kolçak Bursa'da hastaneye kaldırıldı!

15 gün önce evlendiği kocasını bıçaklayarak öldürdü 15 gün önce evlendiği kocasını bıçaklayarak öldürdü

Bursa'da narkotik operasyonunda 8 kişi yakalandı Bursa'da narkotik operasyonunda 8 kişi yakalandı

Başkan Bozbey muhtarlara seslendi: Birlikte Bursa için çalışacağız Başkan Bozbey muhtarlara seslendi: Birlikte Bursa için çalışacağız

Park halindeki otomobilde başından vurulmuş cesedi bulundu Park halindeki otomobilde başından vurulmuş cesedi bulundu

Bahçeli: Bekayı zeka sorunu görmek senin gibi mankurtların işi Bahçeli: Bekayı zeka sorunu görmek senin gibi mankurtların işi

Uğur Mumcu Bursa'da anıldı Uğur Mumcu Bursa'da anıldı