Fransız partilerden Macron'a 'suskunluk' tepkisi

Fransız partilerden Macron'a 'suskunluk' tepkisi

Fransa'daki aşırı solcu ve sağ partiler, Cumhurbaşkanı Macron'un, 1 Mayıs gösterilerinde bir genci darbeden eski özel kalem müdür yardımcısı hakkında açıklama yapmamasına tepki gösterdi.

Fransa'da son günlerde, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un eski özel kalem müdür yardımcısı Alexandre Benalla hakkında 1 Mayıs gösterilerinde bir genci darbettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma açılması tartışmalara neden oldu.

Aşırı solcu Boyun Eğmeyen Fransa (France Insoumise) hareketinin lideri Jean-Luc Melenchon, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Macron'un Benalla'nın darp olayından zamanında bilgilendirildiğini ve bu nedenle Fransa Ulusal Meclisinde bu konu hakkında bilgi vermesi gerektiğini ifade etti.

Sosyalist Partiden ayrılarak geçen yıl "Generation.S" adli partiyi kuran Benoit Hamon da sosyal medya hesabından, Macron'un Ulusal Meclis ve Senatodaki ilgili komisyonlara darp olayına ilişkin bilgi vermesi gerektiğini belirterek, "Gerçekten her şey onun etrafından dönüyor. Emmanuel Macron, bütün gücü etrafından toplamayı istedi. Bu olayda gerçek nedir? Cumhurbaşkanı'nın etrafından paralel bir polis organize etmek iradesi var mı yok mu?" açıklamasını yaptı.

Sağ Cumhuriyetçi Partiden milletvekili Valerie Boyer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Macron'dan şu ana kadar açıklama gelmemesine tepki göstererek, Elysee Sarayı'nın sessizliğini bozması gerektiğini ifade etti.

Bursa'da tartıştığı annesini bıçaklayarak öldürdü Bursa'da tartıştığı annesini bıçaklayarak öldürdü

Bursa eski Milletvekili Demirel'den tren eylemi Bursa eski Milletvekili Demirel'den tren eylemi

SMA hastası minik Nehir, hayata tutunamadı! Bursa'ya gelen ailenin büyük acısı... SMA hastası minik Nehir, hayata tutunamadı! Bursa'ya gelen ailenin büyük acısı...

Bursa'da uyuşturucu tacirlerine operasyon: 11 gözaltı Bursa'da uyuşturucu tacirlerine operasyon: 11 gözaltı

Bursa'da Müşküle'nin suları 4 yıldır sarı akıyor Bursa'da Müşküle'nin suları 4 yıldır sarı akıyor

Kalder'de kıran kırana genel kurul Kalder'de kıran kırana genel kurul

Bursa Muradiye Kur'an ve El Yazmaları Müzesi açıldı Bursa Muradiye Kur'an ve El Yazmaları Müzesi açıldı

Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren için yeniden yargılama kararı Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren için yeniden yargılama kararı

Bursa'da karayolunda ters yönde giden at arabası paniği Bursa'da karayolunda ters yönde giden at arabası paniği

Bursa'da jandarmadan fuhuş operasyonu: 10 gözaltı Bursa'da jandarmadan fuhuş operasyonu: 10 gözaltı

Çalışanının banyo yapmamasına kızıp döven patrona ceza Çalışanının banyo yapmamasına kızıp döven patrona ceza