Filistinli gruplar arasındaki uzlaşı arayışı devam ediyor

Filistinli gruplar arasındaki uzlaşı arayışı devam ediyor

Fetih Hareketi Merkezi Komite üyesi Azzam Ahmed, Filistin uzlaşısıyla ilgili teklife 24 saat içinde cevap vereceklerini açıkladı. Kurban bayramı öncesinde Filistinli taraflar, Mısır yönetimiyle uzlaşı, ateşkes ve Gazze Şeridi'nde insani projelerin uygulamaya konulması konularında görüşmelerde bulunmuştu

Fetih Hareketi Merkezi Komite üyesi Azzam AhmedFilistin uzlaşısıyla ilgili sunulan teklife 24 saat içinde cevap verileceğini bildirdi.

Ahmed'in başkanlık ettiği Fetih Hareketi heyeti, Mısır İstihbaratıyla Kahire'de Filistin uzlaşısı ve Gazze'de ateşkese ilişkin görüşmelerde bulundu.

Fetih'in öncelikle uzlaşı konusunun çözüme kavuşturulmasını sonrasında Gazze'de ateşkes, kalkınma ve insani yardım konularına geçilmesini istediğini ifade eden Ahmed, Filistin uzlaşısıyla ilgili teklife 24 saat içinde cevap verileceğini aktardı.

Cumartesi ve pazar günleri Kahire'de yoğun görüşmelerde bulunduklarını anlatan Ahmed, arabuluculuk yapan Mısır yönetiminin, İsrail ve uluslararası taraflarla uzlaşı ve ateşkes konularında yürütülen görüşmelere ilişkin kendilerini bilgilendirdiğini kaydetti.

Ahmed, "Gazze-Kıbrıs arasında İsrail denetiminde bir deniz koridoru açılması" gibi Filistin ulusal çıkarlarına ters düşen bazı projelerin ayrıntıları hakkında Mısır tarafına bilgi verdiklerini belirtti.

Ahmed ayrıca, Mısır tarafının kendilerine Filistin dışında bir liman ve havaalanı kurulmasını kabul etmeyeceklerini ilettiğini aktardı.

Filistin'de Fetih ve Hamas hareketleri arasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle uzlaşı anlaşmasının uygulanmasında bazı zorluklar yaşanmıştı. Bu zorlukların başında, hükümetin Gazze'de yönetime tamamen hakim olması ve Hamas hükümeti döneminde Gazze'de tayin edilen memurlar geliyor.

Kurban bayramı öncesinde Filistinli taraflar, Mısır yönetimiyle uzlaşı, ateşkes ve Gazze Şeridi'nde insani projelerin uygulamaya konulması konularında görüşmelerde bulunmuştu.

Meteoroloji uyarı üstüne uyarı yayınlıyor! Hem sel hem buzlanma var Meteoroloji uyarı üstüne uyarı yayınlıyor! Hem sel hem buzlanma var

Osmaniye'de belediye başkanına silahlı saldırı Osmaniye'de belediye başkanına silahlı saldırı

Maskeli iki grup çatıştı Maskeli iki grup çatıştı

Yeğeninin evini yaktı! Yeğeninin evini yaktı!

Bin 400 yıllık kilise ot ve saman deposu olarak kullanılıyor Bin 400 yıllık kilise ot ve saman deposu olarak kullanılıyor

Bursa'da korku dolu anlar! Otobüs durağında intihar girişimi Bursa'da korku dolu anlar! Otobüs durağında intihar girişimi

Kılıçdaroğlu - Akşener görüşmesi sona erdi Kılıçdaroğlu - Akşener görüşmesi sona erdi

Bursa'da bebeğin boğazına 50 kuruş takıldı Bursa'da bebeğin boğazına 50 kuruş takıldı

Hukuk İşleri Müdürü evinde ölü bulundu Hukuk İşleri Müdürü evinde ölü bulundu

Terör örgütüne bir darbe daha! Son dört günde 57 terörist öldürüldü Terör örgütüne bir darbe daha! Son dört günde 57 terörist öldürüldü

Ünlü Youtuber Emre Özkan ve kız arkadaşı yangında öldü Ünlü Youtuber Emre Özkan ve kız arkadaşı yangında öldü

Lokantada çalışan komiyi sırtından bıçakladı Lokantada çalışan komiyi sırtından bıçakladı

Bursa'da adliyede mübaşire kafa atan genç tutuklandı Bursa'da adliyede mübaşire kafa atan genç tutuklandı

Bursa'da akü fareleri işbaşında! Sürücüler şokta... (ÖZEL HABER) Bursa'da akü fareleri işbaşında! Sürücüler şokta... (ÖZEL HABER)