Filistinli gruplar arasındaki uzlaşı arayışı devam ediyor

Filistinli gruplar arasındaki uzlaşı arayışı devam ediyor

Fetih Hareketi Merkezi Komite üyesi Azzam Ahmed, Filistin uzlaşısıyla ilgili teklife 24 saat içinde cevap vereceklerini açıkladı. Kurban bayramı öncesinde Filistinli taraflar, Mısır yönetimiyle uzlaşı, ateşkes ve Gazze Şeridi'nde insani projelerin uygulamaya konulması konularında görüşmelerde bulunmuştu

Fetih Hareketi Merkezi Komite üyesi Azzam AhmedFilistin uzlaşısıyla ilgili sunulan teklife 24 saat içinde cevap verileceğini bildirdi.

Ahmed'in başkanlık ettiği Fetih Hareketi heyeti, Mısır İstihbaratıyla Kahire'de Filistin uzlaşısı ve Gazze'de ateşkese ilişkin görüşmelerde bulundu.

Fetih'in öncelikle uzlaşı konusunun çözüme kavuşturulmasını sonrasında Gazze'de ateşkes, kalkınma ve insani yardım konularına geçilmesini istediğini ifade eden Ahmed, Filistin uzlaşısıyla ilgili teklife 24 saat içinde cevap verileceğini aktardı.

Cumartesi ve pazar günleri Kahire'de yoğun görüşmelerde bulunduklarını anlatan Ahmed, arabuluculuk yapan Mısır yönetiminin, İsrail ve uluslararası taraflarla uzlaşı ve ateşkes konularında yürütülen görüşmelere ilişkin kendilerini bilgilendirdiğini kaydetti.

Ahmed, "Gazze-Kıbrıs arasında İsrail denetiminde bir deniz koridoru açılması" gibi Filistin ulusal çıkarlarına ters düşen bazı projelerin ayrıntıları hakkında Mısır tarafına bilgi verdiklerini belirtti.

Ahmed ayrıca, Mısır tarafının kendilerine Filistin dışında bir liman ve havaalanı kurulmasını kabul etmeyeceklerini ilettiğini aktardı.

Filistin'de Fetih ve Hamas hareketleri arasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle uzlaşı anlaşmasının uygulanmasında bazı zorluklar yaşanmıştı. Bu zorlukların başında, hükümetin Gazze'de yönetime tamamen hakim olması ve Hamas hükümeti döneminde Gazze'de tayin edilen memurlar geliyor.

Kurban bayramı öncesinde Filistinli taraflar, Mısır yönetimiyle uzlaşı, ateşkes ve Gazze Şeridi'nde insani projelerin uygulamaya konulması konularında görüşmelerde bulunmuştu.

Bursa'ya 3 yeni devasa Millet Bahçesi yapılacak Bursa'ya 3 yeni devasa Millet Bahçesi yapılacak

Bursa'da kalaşnikoflu cinayette keşif kararı Bursa'da kalaşnikoflu cinayette keşif kararı

Bursa'da milyar dolarlık projeye Dubaili yatırımcı ilgisi Bursa'da milyar dolarlık projeye Dubaili yatırımcı ilgisi

Bursa'da önce böyle vurdular, sonra arabaya alıp hastaneye götürdüler Bursa'da önce böyle vurdular, sonra arabaya alıp hastaneye götürdüler

Afrin şehidinin vasiyetini Bursa'daki babası gerçekleştirdi Afrin şehidinin vasiyetini Bursa'daki babası gerçekleştirdi

Bursa'da yolcu otobüsüyle kafa kafaya çarpıştı Bursa'da yolcu otobüsüyle kafa kafaya çarpıştı

Sünnette sterilizasyon ve çocuk psikolojisine dikkat! Sünnette sterilizasyon ve çocuk psikolojisine dikkat!

Bursa'da topraksız tarımla 10 ay boyunca çilek üretiyor Bursa'da topraksız tarımla 10 ay boyunca çilek üretiyor

Bursa'da sokak arasında devrilen kamyonet kamerada Bursa'da sokak arasında devrilen kamyonet kamerada

Bursa'nın kayıp çinileri Londra'da ortaya çıktı: ''588 yıllık çinilerimizi geri verin'' Bursa'nın kayıp çinileri Londra'da ortaya çıktı: "588 yıllık çinilerimizi geri verin"

Bursa'da 3 genç mahsur kaldıkları asansörde yarım saat kurtarılmayı bekledi Bursa'da 3 genç mahsur kaldıkları asansörde yarım saat kurtarılmayı bekledi