Filistinli gençler Gazze sınırında nişanlandı

Filistinli gençler Gazze sınırında nişanlandı

Büyük Geri Dönüş Yürüyüşü gösterilerinde tanışan iki Filistinli genç, nişan törenlerini de Gazze sınırında gerçekleştirdi.

Filistinlilerin İsrail işgaline karşı başlattıkları Büyük Geri Dönüş Yürüyüşü gösterilerinde tanışan Fathi Muharib ve Alaa Abu Reqaa isimli iki Filistinli genç nişan törenlerini de Gazze sınırında gerçekleştirdi. 20 yaşındaki Alaa Abu Reqaa isimli genç kız gazeteci olduğunu ve sınırda haber yaptığını belirterek, "Sınırdaki olayları takip ederken bir genç bana yaklaştı ve benimle evlenmek istediğini söyledi. Ona kararımı sonra vereceğim dedim. Biraz zaman geçtikten sonra kararımı verdim ve onun evlenme teklifini kabul ettiğimi söyledim. Şimdi çok mutlu olmak istiyorum" diyerek nasıl tanıştıklarını anlattı. 

Muharib'in Dönüş Yürüyüşü gösterilerinin organizatörlerinden olduğunu ve defalarca İsrail askerleri tarafından yaralandığını söyleyen Reqaa, onun kararlı duruşundan çok etkilendiğini söyleyerek "Fathi yaralanmasına rağmen gösterilere katılmaya devam etti bu yüzden onunla evlenmek istedim" ifadelerini kullandı. 

"NİŞANIMIZIN İSRAİL'E BÜYÜK BİR MEYDAN OKUMA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM" 
Gazze sınırındaki gösterilerde aldığı yaralar sebebiyle kendi nişanına koltuk değnekleri ile katılan 31 yaşındaki Fathi Muharib ise, yaralı da olsa bugünü yaşıyor olmaktan çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Alaa Abu Reqaa ile nişanlanmaya karar verdim çünkü onu sevdim" dedi. Sınırdaki barışçıl gösterilerin devam edeceğini vurgulayan Muharib, "Her gün İsrail'e farklı şekillerde meydan okuyoruz ve bizim nişanımızın İsrail'e büyük bir meydan okuma olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı. 

Bursa'da atıkların muhteşem dönüşümü Bursa'da atıkların muhteşem dönüşümü

Bursa'da emsal karar! Maaşı geç yatan işçi istifâ ederse tazminat alacak Bursa'da emsal karar! Maaşı geç yatan işçi istifâ ederse tazminat alacak

Bursa'daki bu halıya paha biçilemiyor Bursa'daki bu halıya paha biçilemiyor

Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (26 Nisan 2019 Cuma) Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (26 Nisan 2019 Cuma)

Bursa'da karısını öldüren 80 yaşındaki sanık: ''Şeker hastasıyım, bir şeyi hatırlamıyorum''  Bursa'da karısını öldüren 80 yaşındaki sanık: "Şeker hastasıyım, bir şeyi hatırlamıyorum"

Bursa'da şeftali bahçesindeki cinayetin zanlıları yakalandı Bursa'da şeftali bahçesindeki cinayetin zanlıları yakalandı

5 yaşındaki çocuğa cinsel saldırıda bulunan zanlı suçunu itiraf etti 5 yaşındaki çocuğa cinsel saldırıda bulunan zanlı suçunu itiraf etti

Ekin Kopal; <br /> Bebeklere uyumayı öğretmek mümkün mü? İşte benim hikayem! Ekin Kopal;
Bebeklere uyumayı öğretmek mümkün mü? İşte benim hikayem!

TEM'de gece yarısı zincirleme kaza! TEM'de gece yarısı zincirleme kaza!

Milyonlarca emekli bekliyor... İkramiyeler ne zaman ödenecek? Milyonlarca emekli bekliyor... İkramiyeler ne zaman ödenecek?

Doğmamış bebeğini öldürdü! Doğmamış bebeğini öldürdü!

Emniyet Müdürlüğü'nün duvarına çıkıp intihar etmek istedi Emniyet Müdürlüğü'nün duvarına çıkıp intihar etmek istedi

Çeyrek ve gram altın rekora koşuyor Çeyrek ve gram altın rekora koşuyor

Tonlarca çürümüş soğan atıldı Tonlarca çürümüş soğan atıldı

AVM'de korkunç olay! 5 yaşındaki çocuğun parmakları koptu AVM'de korkunç olay! 5 yaşındaki çocuğun parmakları koptu