Filipinler, ABD'nin yardımından en büyük payı alacak

Filipinler, ABD'nin yardımından en büyük payı alacak

Asya'nın güneyinde ağırlığını artırmak isteyen Washington, bölge ülkelerine 300 milyon dolar verecek. Güvenlik yardımından en büyük payı, 60 milyon dolarla Manila yönetimi alacak.

Filipinler'in, ABD hükümetinin Hint-Pasifik bölgesi  için tahsis ettiği güvenlik yardımı paketinden en büyük payı almaya hazır olduğu  bildirildi. 

Yerel medyadan aktarılan bilgiye göre, resmi bir ziyaret için  Filipinler'in başkenti Manila'da bulunan ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Doğu Asya ve  Pasifik İşleri Bürosu'ndan Walter Douglas, basına yaptığı açıklamada, ABD  hükümetinin Filipinler ile olan iş birliğinin öneminin farkında olduğunu  belirtti.

Douglas, "300 milyon dolara yakın güvenlik yardımına sahibiz.  Anlayabildiğim kadarıyla en büyük parçayı alan ülke Filipinler. Bu yüzden, 300  milyon dolarlık bir paranın yaklaşık 60 milyonunun Filipinler'e verilmesini göz  önünde bulunduruyoruz." dedi.

Bunun, diğer şeylerin yanı sıra, güvenlik cephesinde Filipinler ile  sahip olunan uzun vadeli ortaklığın tasdik edilmesi anlamına geldiğine işaret  eden Douglas, "Bu durumu, Filipinler'e yardım etmek için bir öncelik olarak  görüyoruz." ifadesini kullandı.

Douglas, Filipinler'in, Washington'un "yakın dostu ve müttefiki"  olmasının yanı sıra, Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği'nin (ASEAN) de güçlü bir  üyesi olduğunu vurguladı.

Diğer yandan, Douglas, ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin "Serbest  ve Açık Hint-Pasifik Stratejisinin", Çin dahil her ülkenin katılabileceği  açıklık, şeffaflık ve iyi tanımlanmış kurallara dayalı bir ekonomik çevre  oluşturmayı hedeflediğini kaydetti.

Bursa'da annesini huzurevine vermeyen kardeşini böyle vurdu Bursa'da annesini huzurevine vermeyen kardeşini böyle vurdu

Bursa'da otomobilin devirdiği direğin altında kalmaktan son anda kurtuldu Bursa'da otomobilin devirdiği direğin altında kalmaktan son anda kurtuldu

7 yıl sonra ağlatan karşılaşma! 7 yıl sonra ağlatan karşılaşma!

EDS'lerde yeni dönem resmen başladı! Mevcut kural ihlalleri genişletildi EDS'lerde yeni dönem resmen başladı! Mevcut kural ihlalleri genişletildi

Victoria's Secret modeli otelde bir gece kaldı, hayatı kabusa döndü Victoria's Secret modeli otelde bir gece kaldı, hayatı kabusa döndü

Ecem Balcı cinayeti davası başladı Ecem Balcı cinayeti davası başladı

Loto milyoneri parasının tamamını estetiğe harcadı!
Loto milyoneri parasının tamamını estetiğe harcadı!

CHP'li Orhan Sarıbal'dan Bursa için korkutan uyarı CHP'li Orhan Sarıbal'dan Bursa için korkutan uyarı

Bakan Kurum, imar barışında 2 milyar 800 milyon lira toplandığını açıkladı Bakan Kurum, imar barışında 2 milyar 800 milyon lira toplandığını açıkladı

Müdür ile öğretmen okulda birbirine girdi Müdür ile öğretmen okulda birbirine girdi

Bursa'da müteahhit firma 300 kişiyi dolandırdı iddiası Bursa'da müteahhit firma 300 kişiyi dolandırdı iddiası

Öğrenciler 4 yaşındaki çocuğa okul tuvaletinde tecavüz etti Öğrenciler 4 yaşındaki çocuğa okul tuvaletinde tecavüz etti

Babalarına muska yaptıracaklardı... İki genç kız kabus yaşadı! Babalarına muska yaptıracaklardı... İki genç kız kabus yaşadı!

THY kargo ücretine yüzde 81 zam yaptı THY kargo ücretine yüzde 81 zam yaptı

Çilek paniğinin sebebi ortaya çıktı! Çilek paniğinin sebebi ortaya çıktı!

 Erdoğan: Bu ülkede bundan sonra Türk Lirası geçer Erdoğan: Bu ülkede bundan sonra Türk Lirası geçer

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, Timsah Arena'nın çenesinin Mart'ta biteceğini açıkladı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, Timsah Arena'nın çenesinin Mart'ta biteceğini açıkladı