Filenin Sultanları hedefe kilitlendi

Filenin Sultanları hedefe kilitlendi

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Uluslar Ligi 6'lı Finaller organizasyonunda gümüş madalya kazanan ve Antalya'daki Gloria Cup Kadınlar Voleybol Turnuvası'ndan şampiyon ayrılan A Milli Kadın Voleybol Takımı, Japonya'da yapılacak FIVB Dünya Şampiyonası'na odaklandı.

2018 FIVB Dünya Voleybol Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Antalya'da düzenlenen Gloria Cup organizasyonunda Azerbaycan, Rusya ve İtalya ile karşılaşan filenin sultanları, üç maçtan da galip ayrılarak, şampiyon oldu. A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın asıl hedefi, Japonya'da 29 Eylül-20 Ekim tarihlerinde düzenlenecek FIVB Dünya Şampiyonası'nda hakettiği başarıya ulaşmak.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, hazırlık çalışmaları kapsamında Antalya'daki organizasyonun güzel geçtiğini söyledi. Takımın yenilendiğini ve genç bir kadro oluşturduklarını dile getiren Üstündağ, maçlarda eksiklikleri gördüklerini kaydetti.

Takımın yaklaşık iki ay önce Çin'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen FIVB Uluslar Ligi'nde dünyanın ve Avrupa'nın en önemli takımları arasında final oynama başarısı gösterdiğini ve dünya ikinciliğini elde ettiğini anımsatan Üstündağ, sözlerini şöyle sürdürdü: "Önümüzde Dünya Şampiyonası var. Çin, İtalya, Bulgaristan gibi zor takımların yer aldığı gruptayız. Takıma güveniyorum. Zor şeyleri başaran bir ülkeyiz. Final grubuna kalırsak Türkiye, tarihinde bir ilki gerçekleştirecek. Dünya Şampiyonası'nda hak ettiğimiz dereceyi elde edeceğimize inanıyorum. Emeğimizin, çalışmamızın karşılığını alacağız. Ülke olarak da böyle bir başarıya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum."

İLKİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

 

A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Giovanni Guidetti de tüm hazırlıkları yaklaşık bir ay sonra başlayacak Dünya Şampiyonası için yaptıklarını söyledi. En önemli hedeflerinin bu şampiyona olduğunu dile getiren Guidetti, şu değerlendirmede bulundu: "Burada oynadığımız 3 takımla, muhtemelen Japonya'da da oynayacağız. Şu anda hiçbir takımın hazır olmadığını söyleyebilirim, her takım kendini test ediyor. Tüm maçlar zor geçecektir. Amerika, Çin, İtalya, Rusya, Kanada, Bulgaristan, Kore, Tayland, bunlar güçlü ve iddialı takımlar. Bizim de her zaman iyi oynamamız gerekiyor, iyi oynamadığımız takdirde kaybedebileceğimiz rakiplerle karşılaşacağız. Çok zorlu ve çok uzun bir yolculuk bizi bekliyor. Üçüncü turda yani finalde hala şampiyonada olursak, bir ilki gerçekleştirmiş olacağız."

 

Vatandaşların da takıma yoğun ilgi gösterdiğini belirten Guidetti, "Uluslar Ligi'nden sonra bu takım takdiri ve takip edilmeyi hak ediyor. Bu genç takım ve genç oyuncular ilgi çekici durumdalar, herkesin bize destek olmasını rica ediyorum." diye konuştu.

Bursa yolunda korkunç kaza! Bursa yolunda korkunç kaza!

Bursa'da Hazreti Muhammed'i anma gecesi Bursa'da Hazreti Muhammed'i anma gecesi

Bursa'da ''Labranza Flamenko'' sahnelendi Bursa'da "Labranza Flamenko" sahnelendi

Sosyal medya fenomeni E-5'te kaza yaptı Sosyal medya fenomeni E-5'te kaza yaptı

Komşuda ortalık karıştı! Gözaltılar var Komşuda ortalık karıştı! Gözaltılar var

Cemal Kaşıkçı'nın dini nikahlı eşi ortaya çıktı Cemal Kaşıkçı'nın dini nikahlı eşi ortaya çıktı

Henüz birkaç ay önce nişanlanmıştı... Üzücü haber! Henüz birkaç ay önce nişanlanmıştı... Üzücü haber!

Bursa'da Ahıska Türkleri, sürgünün 74'üncü yılında anıldı Bursa'da Ahıska Türkleri, sürgünün 74'üncü yılında anıldı

Yolcu otobüsü refüje çarptı! Çok sayıda yaralı var Yolcu otobüsü refüje çarptı! Çok sayıda yaralı var

Bursa'da mobilya imalathanesindeki cinayette flaş gelişme! Bursa'da mobilya imalathanesindeki cinayette flaş gelişme!

Erdoğan'dan o ziyarete ilişkin açıklama: Siyasi malzeme yapılmasın Erdoğan'dan o ziyarete ilişkin açıklama: Siyasi malzeme yapılmasın

Bunu hiç beklemiyorlardı... Ceza yağdı Bunu hiç beklemiyorlardı... Ceza yağdı

Bursa'da aday adayları AK Parti'ye koştu Bursa'da aday adayları AK Parti'ye koştu