FETÖ'nün Etiyopya oyunu ortaya çıktı

FETÖ'nün Etiyopya oyunu ortaya çıktı

FETÖ, Alman yatırımcılara devrettiğini ileri sürdüğü Etiyopya'daki okulları yine kendisine sattığını Almanya'da verdiği bir iş ilanıyla tekrar ortaya koymuş oldu.

Etiyopya Cumhurbaşkanı Mulatu Teshome'nin geçen yıl FETÖ okullarının Türkiye'ye teslim edileceğini açıklamasının ardından apar topar okulları Alman vatandaşı olan FETÖ'cülere satan örgüt, Etiyopya hükümetini nasıl aldattığını kendi belgeledi. Örgütün Almanya'daki okullarını yöneten Eventus Bildung'un internet üzerinden yayınladığı ve bugün itibarıyla halen aktif olan bir iş ilanı, örgütün okulları yine kendisine satmış olduğunu ortaya koydu. 

"ebay-kleinanzeigen.de" internet sitesi üzerinden "Eventus Bildung" adına yayınlanan ilanda, Etiyopya'daki FETÖ okullarının Addis Ababa ve Mekelle şehri kampüslerinde çalışacak öğretmenlerin arandığı belirtildi. FETÖ kurumu olan ve çok sayıda anaokulu ile kurs işleten Eventus Bildung'un genel müdürlüğünü Ali Bülbül yapıyor. 

Vakıf mallarını üstlerine geçirdiler 

Eski FETÖ çalışanları tarafından geçen hafta Etiyopya savcılığına ulaştırılan belgelere göre, ülkede ilk olarak "Ömeriye Eğitim ve Sağlık Vakfı Hayır Kurumu" adıyla faaliyetlerine başlayan örgüt, vakıf mallarını Etiyopya yasalarına aykırı şekilde 2009 yılında Kaynak isimli özel şirkete satarak üstüne geçirdi. Kaynak isimli şirket ise okulları 2017 yılında Alman FETÖ'cülere ait başka bir şirket olan Stem'e satarak kurumların Türkiye'ye devrini engellemeye çalıştı. Geçen yıl yapılan satışın ardından Necaşi Uluslararası Etiyopya Türk Okulları olan kurumların ismi Intellectual Schools olarak değiştirildi. 

Öğretmenlerin öğretmen oldukları "şüpheli" 

FETÖ okullarında çalışmayı sürdüren tanıklardan edinilen bilgiye göre, "okulları Alman yatırımcılara sattık" diyerek Etiyopya medyasında propaganda yapan ve aynı zamanda hükümeti ve velileri oyuna getirdiğini zanneden örgütün okullarında hemen hemen bütün yabancı öğretmenler Türklerden oluşuyor. Sadece son bir ayda en az 6 yeni Türk öğretmen bu okullarda işe başlarken, Türkiye'nin Addis Ababa Büyükelçiliğinden diploma onayı almayan bu kişilerin hangi yasal statüyle Etiyopya'da öğretmenlik yapabildikleri merak ediliyor. 

Geçen yıl okulların teslimini durdurmak için ülkeye gelen örgütün sözde eski İngiltere sorumlusu Adnan Azak, ülkedeki yapılanmanın başına geçerek yeni Etiyopya sorumlusu olmuştu.  Azak'ın geçen yıldan bu yana sık sık ülkeye giriş yaptığı bilinirken, okullar fiili olarak yıllardır ülkedeki Celil Aydın tarafından yönetiliyor. Intellectual Schools adı altında 5 okulu yöneten örgütün, Harar şehrinde açtığı bir başka okulun lisansının ise iptal edildiği biliniyor. 

Zincirleme trafik kazası: 11 yaralı Zincirleme trafik kazası: 11 yaralı

Eşine öfkelendi, uçağıyla binaya çarptı Eşine öfkelendi, uçağıyla binaya çarptı

Dünyayı sarsan bomba iddia! Rusya, Venezuela'ya asker gönderdi Dünyayı sarsan bomba iddia! Rusya, Venezuela'ya asker gönderdi

5 yaşındaki çocuk yangında can verdi 5 yaşındaki çocuk yangında can verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında soruları yanıtladı Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında soruları yanıtladı

Yaşar Alptekin: Sokakta sigara içen kadın ucuzdur Yaşar Alptekin: Sokakta sigara içen kadın ucuzdur

El freni çekilmeyen kamyon, hareket ederek yayayı ezdi El freni çekilmeyen kamyon, hareket ederek yayayı ezdi

Bursa'da korkutan yangın Bursa'da korkutan yangın

Havaya rastgele ateş açtı! Havaya rastgele ateş açtı!

Çin'de 518 milyon yıllık binlerce fosil bulundu Çin'de 518 milyon yıllık binlerce fosil bulundu

Kocasını 3 haftalık bebeğinden kıskanıp, bebeğinin boğazını kesti Kocasını 3 haftalık bebeğinden kıskanıp, bebeğinin boğazını kesti

Skandal kararı yarın imzalıyor Skandal kararı yarın imzalıyor