Ferhat Göçer harekete geçti

Ferhat Göçer harekete geçti

Ünlü sanatçı Ferhat Göçer, Harbiye'de verdiği konserde, doktorlara ve sağlık personellerine uygulanan şiddete dikkat çekti ve bu olayların en kısa sürede son bulmasını temenni etti.

Hekimlere ve sağlık personellerine karşı artan şiddet olayları sonucunda ünlü sanatçı Ferhat Göçer'i harekete geçirdi. Aynı zamanda doktor olan sanatçı, çirkin şiddet olaylarına sahneden dikkat çekti. 15 Ağustos akşamı Harbiye'de konser veren sanatçı 400 civarında hekim arkadaşını konserine davet etti. Göçer, kendisini izlemeye gelen hekim arkadaşlarından Kalp Cerrahı Aybanu Gökçen'i sahneye davet ederken, Gökçen doktorluğun ne kadar zor ve önemli bir meslek olduğuna dair duygusal bir konuşma yaptı. 

Konser öncesi röportaj veren Ferhat Göçer, "Konserin yanı sıra bende bir hekim olarak buradan bir mesaj vermeye çalışacağım. Yaklaşık 400 civarında hekim arkadaşımız gelecek. Buradan 'Doktora Şiddete Hayır' mesajını daha yüksek sesle iletmeye çalışacağız. Tabii ki tacizin şiddetin her türlüsüne karşıyız; çocuğa taciz, kadına şiddet ve hayvana şiddet. Ben, meslektaşlarıma göre burada en azından sesimi biraz daha fazla duyurabilme şansına sahip olduğumu düşünerek, sosyal medyaya ve basına buradan küçük bir haykırış vermek istedim. Burada küçük bir yazı okuyacağız. Hekim arkadaşlarımdan biri duygularımızı dile getiren, hekimin nasıl sevgiyle ve emekle insana hizmet etmek için mücadele ettiği anlatan bir konuşma yapacak. Hekimlerin sesini biraz daha duyurabilmek adına çorbada biraz katkım olsun istedim'' dedi. 

3 kardeş dehşet saçtı! Cezaevine böyle gitti 3 kardeş dehşet saçtı! Cezaevine böyle gitti

Kurtulmuş: İstanbul ve Ankara adayları belli oldu Kurtulmuş: İstanbul ve Ankara adayları belli oldu

O ilimizde korkutan görüntü! Bir anda ortaya çıktı O ilimizde korkutan görüntü! Bir anda ortaya çıktı

Bursa'da altın kaplama emzik ve biberonlar, seyirlik kaldı Bursa'da altın kaplama emzik ve biberonlar, seyirlik kaldı

Bursalı Melike, at üzerinde ok atmayı öğretiyor Bursalı Melike, at üzerinde ok atmayı öğretiyor

EPDK Başkanı: Kredi kartından ilave bedel alamazlar EPDK Başkanı: Kredi kartından ilave bedel alamazlar

Bursa'da ayrı yaşadığı eşini öldürdü: 'Hiçbir anne oğluna, babasının ölüsünü hediye vermek istemez' Bursa'da ayrı yaşadığı eşini öldürdü: 'Hiçbir anne oğluna, babasının ölüsünü hediye vermek istemez'

Bursa İnegöl'e sis çöktü Bursa İnegöl'e sis çöktü

Bursa'da FETÖ/PDY soruşturmalarında 50 gözaltı kararı çıkarıldı Bursa'da FETÖ/PDY soruşturmalarında 50 gözaltı kararı çıkarıldı

Bursa'da ofis duvarını delip bilgisayarları çaldılar Bursa'da ofis duvarını delip bilgisayarları çaldılar

Milyonlarca kişi bunu bekliyordu! Yarın başlıyor... Milyonlarca kişi bunu bekliyordu! Yarın başlıyor...