Ferhat Göçer harekete geçti

Ferhat Göçer harekete geçti

Ünlü sanatçı Ferhat Göçer, Harbiye'de verdiği konserde, doktorlara ve sağlık personellerine uygulanan şiddete dikkat çekti ve bu olayların en kısa sürede son bulmasını temenni etti.

Hekimlere ve sağlık personellerine karşı artan şiddet olayları sonucunda ünlü sanatçı Ferhat Göçer'i harekete geçirdi. Aynı zamanda doktor olan sanatçı, çirkin şiddet olaylarına sahneden dikkat çekti. 15 Ağustos akşamı Harbiye'de konser veren sanatçı 400 civarında hekim arkadaşını konserine davet etti. Göçer, kendisini izlemeye gelen hekim arkadaşlarından Kalp Cerrahı Aybanu Gökçen'i sahneye davet ederken, Gökçen doktorluğun ne kadar zor ve önemli bir meslek olduğuna dair duygusal bir konuşma yaptı. 

Konser öncesi röportaj veren Ferhat Göçer, "Konserin yanı sıra bende bir hekim olarak buradan bir mesaj vermeye çalışacağım. Yaklaşık 400 civarında hekim arkadaşımız gelecek. Buradan 'Doktora Şiddete Hayır' mesajını daha yüksek sesle iletmeye çalışacağız. Tabii ki tacizin şiddetin her türlüsüne karşıyız; çocuğa taciz, kadına şiddet ve hayvana şiddet. Ben, meslektaşlarıma göre burada en azından sesimi biraz daha fazla duyurabilme şansına sahip olduğumu düşünerek, sosyal medyaya ve basına buradan küçük bir haykırış vermek istedim. Burada küçük bir yazı okuyacağız. Hekim arkadaşlarımdan biri duygularımızı dile getiren, hekimin nasıl sevgiyle ve emekle insana hizmet etmek için mücadele ettiği anlatan bir konuşma yapacak. Hekimlerin sesini biraz daha duyurabilmek adına çorbada biraz katkım olsun istedim'' dedi. 

Bursa'da seyir halindeyken alev alan TIR hurdaya döndü Bursa'da seyir halindeyken alev alan TIR hurdaya döndü

Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalar Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalar

Binali Yıldırım yurttaki öğrencilerle buluştu Binali Yıldırım yurttaki öğrencilerle buluştu

Dr. Ümit Aktaş açıkladı! Niye bu kadar çok hasta oluyoruz? Dr. Ümit Aktaş açıkladı! Niye bu kadar çok hasta oluyoruz?

Son dakika haberi... Bursa'da deprem oldu! Son dakika haberi... Bursa'da deprem oldu!

Prof. Dr. Akşit Bursa'da açıkladı: Sigara haramdır Prof. Dr. Akşit Bursa'da açıkladı: Sigara haramdır

Burhanettin Kocamaz: ''Demokrat Parti'den adaylığım yarın akşama kadar belli olur'' Burhanettin Kocamaz: "Demokrat Parti'den adaylığım yarın akşama kadar belli olur"

Sürücü çocuğa çarpmamak için kamyonetle bahçeye uçtu Sürücü çocuğa çarpmamak için kamyonetle bahçeye uçtu

6 günde 3 yeni obruk oluştu 6 günde 3 yeni obruk oluştu

Ankara'da kışlada patlama Ankara'da kışlada patlama

Şanlıurfa'da çarptığı TIR'ın altında kalan motosiklet sürücüsü ağır yaralandı Şanlıurfa'da çarptığı TIR'ın altında kalan motosiklet sürücüsü ağır yaralandı

Evinde başından vurulmuş halde ölü bulundu Evinde başından vurulmuş halde ölü bulundu

Babasının öldüğünü duyan kadın vefat etti Babasının öldüğünü duyan kadın vefat etti