Feci kaza! 3 metreden uçtular

Feci kaza! 3 metreden uçtular

İstanbul Maltepe'de otomobilini park etmek isteyen Sönmez Duman, fren yerine gaza basınca park halindeki bir otomobili de önüne alarak 3 metrelik istinat duvarından düştü. Duman başından hafif yaralanırken şans eseri 1.5 yaşındaki torunu kazadan yara almadan kurtuldu.

İstanbul Maltepe'de Fındıklı Mahallesi Işık sokakta oturan Sönmez Duman, yakınlarının da  içinde bulunduğu 34 NR 7597 plakalı otomobili evin girişinde bulunan otoparka park etmek istedi. Aile üyelerinden bazıları araçtan inerken Duman ve 1.5 yaşındaki torunu otomobilde kaldı. 

FREN YERİNE GAZA BASTI

Yakınlarının inmesinin ardından Duman aracı park etmek için iki bina arasındaki alana doğru hareket etti. Ancak bir anda fren yerine gaza basınca olanlar oldu. Sönmez Duman'a ait otomobil bir anda ön tarafta bulunan ve kardeşi Şinasi Duman'a ait olan 34 NN 3843 plkalı otomobile çarptı. 

3 METRE YÜKSEKTEN DÜŞTÜ

Çarpmanın etkisiyle iki otomobil büyük bir gürültüyle 3 metre yüksekliğindeki istinat duvarından düştü. 4 binanın arasında gerçekleşen kazanın ardından bina sakinleri büyük bir panikle sokağa çıktı. İki otomobilin 3 metrelik istinat duvarından düştüğü görenler, hemen aracın içerisinde bulunan Sönmez Duman ve 1,5 yaşındaki torununu araçtan çıkardı. 

SAĞLIK DURUMLARI İYİ

Mahalle sakinlerinin çabalarıyla otomobilden çıkarılan ve başından hafif yaralanan Sönmez Duman ve torunu hemen hastaneye kaldırıldı. Duman'ın başından hafif yaralandığı ve hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenilirken 1.5 yaşındaki torunu ise şans eseri olaydan yara almadan kurtuldu. 

FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ

Kazanın akşam saatlerinde olması ve otomobilde bulunanların araçtan inmesi büyük bir faciayı önledi. Öğle saatlerinde ise çocukların ve bina sakinlerin otomobillerin düştüğü alanda oturdukları öğrenildi. 

MAHALLE SAKİNİ, "BÜYÜK BİR GÜRÜLTÜ DUYDUK"

Kaza anında evinde oturan Fatih Aşar, yaşananları anlattı. Aşar, "Önce büyük bir gürüldü duyduk, sanki bomba patlamış gibi. İlk önce bir baktım önce beyaz araç düştü alttaki, alttaki düşünce ben emen aşağı indim. 1,5 yaşındaki çocuk vardı. Birde 50-55 yaşlarında biri vardı. ilk önce çocuğu çıkardık araçtan. Sonra adamı çıkardık. Adamın kaşı falan patlamıştı. Ama damın durumu iyiydi. Herhalde frene basarken gaza bastı yanlışlıkla, sonra düştü böyle" dedi. 

ARAÇLAR ÇEKİCİ İLE ÇIKARILDI

İstinat duvarından 3 metre yüksekten düşen iki otomobil olay yerin çağrılan çekiciler olay yerinden çıkarıldı. Araçlar çıkarılırken, bina sakinlerinin cep telefonlarıyla yaşananları çekmesi dikkat çekti.

Çocuk parkında korkunç görüntü! Çocuk parkında korkunç görüntü!

Bursa Karacabey Longozu'nda görsel şölen Bursa Karacabey Longozu'nda görsel şölen

Bursa'da engellilere destek için metal boğa heykeli yaptılar Bursa'da engellilere destek için metal boğa heykeli yaptılar

AK Parti Bursa'da E-Temayül heyecanı başladı AK Parti Bursa'da E-Temayül heyecanı başladı

Evine çağırdığı kadına kabusu yaşattı Evine çağırdığı kadına kabusu yaşattı

CHP milletvekili hayatını kaybetti CHP milletvekili hayatını kaybetti

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (18 Kasım 2018 Pazar)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (18 Kasım 2018 Pazar)

Gök taşının bir gramı bile 2 milyar dolar ediyor Gök taşının bir gramı bile 2 milyar dolar ediyor

Bursa'da feci kaza! Bu araçlardan sağ çıktılar Bursa'da feci kaza! Bu araçlardan sağ çıktılar

Altının gramı 6 haftada resmen eridi Altının gramı 6 haftada resmen eridi

Tehlike gittikçe büyüyor! Tehlike gittikçe büyüyor!

14'lük hacker her yerde aranıyor 14'lük hacker her yerde aranıyor

Tıpta şeffaf devrim! O hastalıklar daha detaylı incelenebilecek Tıpta şeffaf devrim! O hastalıklar daha detaylı incelenebilecek

Egzoz muayenesine takılana ağır para cezası geliyor! Egzoz muayenesine takılana ağır para cezası geliyor!

Trump: Kaşıkçı cinayeti raporu salı günü hazır olacak Trump: Kaşıkçı cinayeti raporu salı günü hazır olacak

Twitter'da takipçi sayısını artırmanın 20 yolu Twitter'da takipçi sayısını artırmanın 20 yolu