Fatih Terim'den transfer yorumu

Fatih Terim'den transfer yorumu

Spor Toto Süper Lig üçüncü hafta mücadelesinde Galatasaray kendi sahasında Aytemiz Alanyaspor'u 6-0 mağlup etti. Mücadelenin ardından Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim basın toplantısında konuştu.

İlk olarak söz alan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, "Normal oyun içerisinde yediğimiz gol yok, inşallah bundan sonra da olmaz. Bugün skor kadar benim için değerli olan şey ilk yarı oyuna başlangıcı saymazsak, 90 dakika bir pozisyon daha hatırlamıyorum. Demek ki bir yandan rakibi kendi sahasına hapsetmeyi, baskı yapmayı, sıkıştırmayı, taktiksel doğru durarak top kazanmayı hedeflerken, bir yandan da az pozisyon veriyoruz, çok sevindirici. Özellikle ikinci yarı bu çok daha yüksek noktaya geldi. Kırılmaz noktası bu tip durumlarda ikinci gol oluyor. Bugün hep top yüzdesi olarak, topun oyunda kalma süresinin büyük bölümünü biz kullanmışız. Top oynama yüzdesi bizde fazla. Pozisyon fazla. Bundan sonraki maçları ve bazı oyuncuların durumunu düşünmesem kimseyi değiştirmezdim. 65'inci dakikada oyun durduğunda 4-0 olmasına rağmen benim oyuncularım neden duruyor diye itiraz ediyorlarsa, ben de bu duyguyu çok seviyorum. Hepsini tebrik ediyorum. Akan oyun, duran oyun, geçiş oyunu ne derseniz deyin, hepsinden doğru örnekler verdiler. Oyunun her bölümünü nasıl oynanması gerekiyorsa öyle oynadılar. Farklı skor aldıktan sonra konuşmak çok kolaydır ama ben işin başka bir tarafına bakıyorum" dedi."GALATASARAY TARAFTARININ DUYGULARIYLA OYNANIYOR"

Gomis'in takımdan ayrılma süreci ile ilgili yorum yapan deneyimli çalıştırıcı, Fransız golcü için şu ifadeleri kullandı: "Buradan 29 gol atıp bize emeği geçen Gomis'e teşekkür ediyorum, inşallah çok başarılı olacak. Galatasaray Kulübü'ne yakışır bir uğurlama yaptık. Biz onu seviyoruz ama bence bu süreç tarafların doğru yönettiği bir süreç oldu. 34 yaşındaki bir oyuncu için aldığınızdan fazlaya vermek yönetimimizin bir becerisidir. Gol kralı olmuş, bize büyük hizmetleri geçmiş bir oyuncunun kendi istikbalini düşünerek anlaşma yapması da güzel bir şey. Bunlar olmalıdır ama profesyonelliği de unutmamak gerekir. İçinde bulunduğumuz konum, bizi bazı şeyleri yapmak zorunda bırakıyor. Bazılarının yazdıklarına, söylediklerine, yazdırılanlara, söylettirilenlere çok itibar etmeyin, biz gerekirse söyleriz. Burada en önemli şey Galatasaray camiasının veya Galatasaray taraftarının duygularıyla oynanıyor. Bunların çoğu doğru değil. Bazen benim ailem de soruyor, babacığım almışsınız, benim haberim yok diyorum."

"İKİ SANTRFOR DA ALABİLİRİZ, BİR SANTRFOR, BİR STOPER DE ALABİLİRİZ"

Transfer için gün kaldığını hatırlatan Terim, "4 günümüz var. Bu 4 günde muhakkak ki bizim bir B planımız vardı. Modeste hukuki bir süreç yaşandı, risk olan bir durum ortaya çıkınca doğal olarak Galatasaray Kulübü, hukuk danışmanlarının tavsiyesi üzerine bu konu geriye atıldı. Ancak N'diaye bizim için önemli bir oyuncu, ona da hoş geldin diyorum. Bize dinamizm katacaktır. Tatlı bir rekabet olacaktır, olmalıdır da. Sonuç itibarıyla yarın kuralar çekildikten sonra haftada üç gün maç oynayacağız. Devre arasındaki hazırlık maçlarıyla beraber 60 üstü maç oynayacağız. Bunun için her mevkiinin birer, ikişer, üçer birbirini aratmayacak oyuncular olmalı. Yavaş yavaş değişeceğiz. Cuma akşamına kadar, hepimizin umut ettiği, özellikle merkez atak oyuncusu konusunda bir veya iki, ikisini de oraya kullanabiliriz. Stoper de alabiliriz. İki santrfor istediğim gibi olursa öyle kullanacağım. Stoperi Serdar, Ahmet, Maicon ve de gerekirse Donk'u da tamamen oraya konsantre ederek ocak ayına kadar götürebilirim ama santrfor lazım" diye konuştu.

İşte TÜSİAD'ın yeni başkanı: Simone Kaslowski İşte TÜSİAD'ın yeni başkanı: Simone Kaslowski

Bursa İznik'te, saat kulesinin saatleri durdu Bursa İznik'te, saat kulesinin saatleri durdu

Bursa'da freze ustasının bağışlanan böbreği 10 yaşındaki çocuğu kurtaracak Bursa'da freze ustasının bağışlanan böbreği 10 yaşındaki çocuğu kurtaracak

Bursa hayvanat bahçesinde yavru sevinci Bursa hayvanat bahçesinde yavru sevinci

Korkunç görüntü! 3 kadın cesedi bulundu Korkunç görüntü! 3 kadın cesedi bulundu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Bursa'da sorunları birlikte çözeceğiz Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: Bursa'da sorunları birlikte çözeceğiz

Palu ailesinin korkunç ifadeleri ortaya çıktı Palu ailesinin korkunç ifadeleri ortaya çıktı

Sokak köpeğine yumruklu işkence Sokak köpeğine yumruklu işkence

Bursa'da okulda eşek şakası Bursa'da okulda eşek şakası

Sis nedeniyle uçaklar Bursa'ya indi Sis nedeniyle uçaklar Bursa'ya indi

Yargıtay 10 yıllık düğümü çözdü! ''Seni oğluma alamadım ama kendime istiyorum'' Yargıtay 10 yıllık düğümü çözdü! "Seni oğluma alamadım ama kendime istiyorum"

Fatih Terim-Rasim Ozan Kütahyalı davasında mahkeme kararında direndi Fatih Terim-Rasim Ozan Kütahyalı davasında mahkeme kararında direndi

''Seçimden sonra fiyatlar yeniden artacak, soğanın kilosu...'' "Seçimden sonra fiyatlar yeniden artacak, soğanın kilosu..."

Bursa'da ayağı kırılan adam evinde ölü bulundu Bursa'da ayağı kırılan adam evinde ölü bulundu