Facebook ve Instagram'ın çÇöküşü, reklamverenleri zarara soktu

Facebook ve Instagram'ın çÇöküşü, reklamverenleri zarara soktu

Facebook'ta geçtiğimiz gün yaşanan sorun, küçük reklam işletmecilerini oldukça kötü etkiledi.

Geçtiğimiz gün gerçekleşen ve oldukça uzun süren Facebook ve Instagram'daki çökme sorunu, gelirini bu uygulamalardan reklam alıp satarak sağlayan orta halli ve küçük işletmelere oldukça pahalıya patladı. Kesintinin saatler sürmesiyle milyonlarca reklam şirketi binlerce dolar zarar etti.

Zarar eden şirketlerden biri de Wonghaus Ventures isimli şirket. Wonghaus Ventures'ın planladığı Instagram ve Facebook kampanyası, bu kesinti yüzünden baltalanmış oldu. Şirketin CEO'su Jason Wong'u  ndediğine göre bu kesinti, onlara toplamda 10 bin dolar zarar ettirdi. Wong durumu, "Son sekiz gündeki gelirimize ve bugünkü olaya baktığımız zaman, bu bizim için oldukça büyük bir zarar" sözleriyle ifade ediyor.

Bir diğer mağdur ise Candy Calderon. Yaşam koçu olan Calderon, kadınlar için çevrimiçi olarak düzenlediği antrenmanlar üzerinden geçimini sağlıyor. Facebook'a ve Instagram'a reklam veren Calderon, bu kesintinin bütçesini derinden sarstığını belirtiyor.

Bu olayla birlikte sosyal medyanın etkisini bir kere daha gördük. Reklam endüstrisinin son 30 yıldaki değişimi, geleceğin iş imkânlarının az çok nasıl olacağı hakkında büyük ipuçları veriyor.

Bursa Gemlik'te gece bekçiliği uygulaması başladı Bursa Gemlik'te gece bekçiliği uygulaması başladı

Bursa Kestel'e modern otopark ve pazar alanı geliyor Bursa Kestel'e modern otopark ve pazar alanı geliyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey'den Karacabey'de tarım ve üretim vurgusu Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey'den Karacabey'de tarım ve üretim vurgusu

Bursa'da defineciler kazdıkları çukurda yakalandı Bursa'da defineciler kazdıkları çukurda yakalandı

Bursa'da metroda ulaşım rayında Bursa'da metroda ulaşım rayında

FETÖ elebaşı Gülen'in kardeşi ölü bulundu FETÖ elebaşı Gülen'in kardeşi ölü bulundu

Ünlü eğlence mekanındaki kadınları tekme tokat dövdüler Ünlü eğlence mekanındaki kadınları tekme tokat dövdüler

İşte sosyal medyada fenomen olan kedi! İşte sosyal medyada fenomen olan kedi!

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: ''Hisar hak ettiği değere kavuşacak'' Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Dündar: "Hisar hak ettiği değere kavuşacak"

Masaj salonlarından rüşvet alan biri emniyet amiri 3 polis tutuklandı Masaj salonlarından rüşvet alan biri emniyet amiri 3 polis tutuklandı

Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalar Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalar

Bursa dahil 8 ilde FETÖ operasyonu: 10 gözaltı Bursa dahil 8 ilde FETÖ operasyonu: 10 gözaltı

5 yıldızlı otelde korkunç ölüm! 5 yıldızlı otelde korkunç ölüm!

Necati Şahin'den Türkiye'nin  ilk ve tek 'sanal seçim ofisi' Necati Şahin'den Türkiye'nin ilk ve tek 'sanal seçim ofisi'