Evleri yanan aile sokakta kaldı

Evleri yanan aile sokakta kaldı

Sivas merkeze bağlı Koyuncu köyünde 6 kişilik ailenin yaşadığı ev yangında kül oldu. Hiç bir eşyası ve giyeceği kalmayan aile, yetkililerden yardım bekliyor.

Sivas'a 27 kilometre uzaklıkta bulunan Koyuncu köyünde muhtarı Metin Sağır'a ait olan ve oğlu Erdal Sağır'ın (39) ailesiyle birlikte yaşadığı evde 13 Ağustos akşamı yangın çıktı. Evde kimsenin olmadığı ve elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangında ev içindeki eşyalarla birlikte kullanılmaz hale geldi. Yangın sonrası evsiz kalan ve Metin (5) Melike (7) Medine (13) ve Mustafa (15) adında 4 çocuğu bulunan Sağır ailesi, yetkililerden yardım bekliyor. 

Köyde çiftçilik ile uğraşan ve bazı günlerde de inşaatlarda çalışan Erdal Sağır, yangın sırasında köyde olmadığını, evde yangın çıktığını, amcasının oğlunun haber verdiğini söyledi. Eve geldiğinde evin tamamen yanmış olarak bulduğunu ifade eden Sağır, "Babam müdahale etmeye çalışmış ama onlar da hiçbir şey yapamamış" dedi. 

Tek odada anne ve babasıyla birlikte 8 kişi yaşamaya çalıştıklarını anlatan Sağır, "Şu anda çok mağdurum bana bir yer verilsin. Sıkıntımız var burada iki bölüm amcamın o da sıkıntı da yetkilerden köyün çevresinde hazine arazi olan yerler var oralardan yer talep ediyorum. Bu sıkıntıyı giderebilmem için en büyük isteğim budur" diye konuştu. 

Yangının elektrik kontağından çıktığını tahmin ettiklerini söyleyen Sağır, "İçerideki çocuklarımız yoktu. Annem ve hanım hayvanlarla uğraştığı için mutfakta unutulmuş eşya da yok. O yüzden elektrikten şüpheleniyoruz. Kundaklama gibi şüpheleneceğimiz kimse yok. Bayram geliyor, okullar açılacak, çocuklar yerleşecek. Şu anda kalacak yerimiz yok. Çok mağdur durumdayız. Tüm eşyalarımız bir evde ne lazımsa tamamen hepsi kül oldu. Kullanılamaz hale geldi" ifadelerini kullandı. 

"CAN KAYBI OLMAMASI ŞANS" 
Can kaybının olmamasına sevindiklerini belirten Sağır, "Benim küçük bir oğlum var. Eğer içeride olmuş olsaydı büyük ihtimalle yanmış olacaktı. Buna şükür cana gelmedi. Malımıza geldiği için normaldeyiz" şeklinde konuştu. 

"TORUNUM EVİN İÇİNDE KALDI DİYE ÇOK KORKTUM" 
Köy muhtarı ve evin sahibi Metin Sağır ise,"Torunumun sesini duyduktan sonra eve geldim. Evin yandığını gördüm. İçeriye girmek istedim giremedim. Torunumun içeride kaldığını söylediler. İçeriye girim çıkarayım dedim çıkaramadım. Dışarı çıkıp bağırmaya başladım. Baktım ses yok ümidimi kestim. O sırada ineklerin peşine gitmiş oradan geldiğini görünce rahatladım. Ev yansın dedim. Torunumu görünce rahatladım. Eşyalarımız tamamen yandı" dedi. 

Benzine 27 kuruş zam yapıldı Benzine 27 kuruş zam yapıldı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: BUTTİM'in marka değerini yükselteceğiz   Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: BUTTİM'in marka değerini yükselteceğiz  

Bursa'da sular kesilecek! Bursa'da sular kesilecek!

Bursa'da kamyona çarpan ticari araçta can pazarı: 1 yaralı Bursa'da kamyona çarpan ticari araçta can pazarı: 1 yaralı

Bursa'da 14 yaşındaki Hümeyra'dan 2 gündür haber alınamıyor Bursa'da 14 yaşındaki Hümeyra'dan 2 gündür haber alınamıyor

İfadeleri kan dondurdu: ''Çırılçıplak soyup boynuma ip geçirdi'' İfadeleri kan dondurdu: "Çırılçıplak soyup boynuma ip geçirdi"

Yabancıya konut satışında Bursa üçüncü oldu! Yabancıya konut satışında Bursa üçüncü oldu!

Bakan Soylu, Türkiye'deki Suriyeli sayısını açıkladı Bakan Soylu, Türkiye'deki Suriyeli sayısını açıkladı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: ''Algıyla belediyecilik yapanları halkımız değerlendirecek'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: "Algıyla belediyecilik yapanları halkımız değerlendirecek"

Bursa'da uyuşturucu operasyonunda 6 gözaltı Bursa'da uyuşturucu operasyonunda 6 gözaltı

Ünlü otomotiv markalarının PR'cısı Zarakol gözaltında! Ünlü otomotiv markalarının PR'cısı Zarakol gözaltında!

Zeytin Dalı Harekat bölgesinde 1 şehit Zeytin Dalı Harekat bölgesinde 1 şehit