Etkili fırtına ortalığı yerle bir etti

Etkili fırtına ortalığı yerle bir etti

Ankara'da etkili olan fırtınada ağaçlar devrildi. Bazı otomobiller devrilen ağaçların altında kalırken, Ömer Halisdemir Bulvarı üzerinde polis ekiplerinin sürekli uygulama yaptığı alanda bugün kimsenin olmaması olası bir faciayı önledi.

Ankara'da saat 15.30 sıralarında aniden başlayan fırtına, birçok ilçede ağaçların devrilmesine neden oldu. Ankara'nın Çankaya ilçesinde bulunan Özveren Sokak ve Neyzen Tevfik Sokak'ta da iki ağaç devrildi.

Devrilen ağaçlar, park halindeki 06 ET 9919, 06 BEA 995 ve 06 VMS 17 plakalı araçların üzerine düştü. Şans eseri ağaçların altında kimsenin olmaması bir faciayı önlerken, araç sahipleri gördükleri manzara karşısında şok oldu. Özveren Sokak'ta ağacın düşme anını balkondan gören vatandaş, "Fırtına bir anda çıktı. Bende pencereleri kapatıyordum. Ağaç bir anda belinden kırıldı ve araçların üzerine devrildi. Yaralanan kimse yok. Ağaçlar kırıldı kırılacak. Bu ağaçlar için belediyeye çok defa başvurdum" şeklinde konuştu."POLİSİMİZ ŞANS ESERİ KURTULDU" 

Ankara-Samsun otoyolu 1011. Kavşağı'nda da bir ağaç yol üzerine devrildi. Ayrıca Ömer Halisdemir Bulvarı üzerinde trafik polislerinin sürekli uygulama yaptıkları alanda bir ağacın dalı koparak kaldırıma düştü. Polis ekiplerinin sürekli uygulama yaptığı alanda bugün kimsenin olmaması ise olası bir faciayı önledi. Olaya tanık olan Tayfun Güneş, "Ben sürekli bu yolu kullanıyorum. Burada her gün polis ekipleri bulunuyor. Bugün Allah'ın hikmeti ekipler burada değil. Polisimiz şans eseri kurtuldu. Bahar gelmeden bunların kontrolü yapılmalı. İstanbul'da gördünüz bina yıkıldı. Doğal afet bu, olabilir. Önlem almak lazım" ifadelerini kullandı. 
Konu hakkında vatandaşlar ilgili yerlere bilgi verdi. Belediye ekipleri, yollara devrilen ağaçların kaldırılması için hummalı bir çalışma başlattı. 

Mucize annenin, mucize bebeği doğdu Mucize annenin, mucize bebeği doğdu

Bursa'da 31 aracın karıştığı kazaya yol açan TIR sürücüsü gözaltında Bursa'da 31 aracın karıştığı kazaya yol açan TIR sürücüsü gözaltında

Erdoğan: Oyunu gördük ve meydan okuyoruz Erdoğan: Oyunu gördük ve meydan okuyoruz

Kadın turistler arasında kavga çıktı: 2 yaralı Kadın turistler arasında kavga çıktı: 2 yaralı

BM eski genel sekreteri Kofi Annan hayatını kaybetti BM eski genel sekreteri Kofi Annan hayatını kaybetti

Bursa'nın yeni misafirleri gergedanların sağlık durumu iyi Bursa'nın yeni misafirleri gergedanların sağlık durumu iyi

Bursa'da bayram tatilini memleketinde geçirmek isteyenler otobüs terminaline akın etti Bursa'da bayram tatilini memleketinde geçirmek isteyenler otobüs terminaline akın etti

Bursa'da bayram öncesi yolcu otobüslerine denetim Bursa'da bayram öncesi yolcu otobüslerine denetim

Bursa'da bayram coşkusu ExtremPark'ta yaşanacak Bursa'da bayram coşkusu ExtremPark'ta yaşanacak

Varlık barışında önemli değişiklik Varlık barışında önemli değişiklik

2012 model araca 2004 yılında trafik cezası kesildi 2012 model araca 2004 yılında trafik cezası kesildi

Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (18 Ağustos 2018 Cumartesi)	Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (18 Ağustos 2018 Cumartesi)

Bayram tatiline giden aile kaza yaptı: 6 yaralı Bayram tatiline giden aile kaza yaptı: 6 yaralı

Afrin şehidi Sergen Pamukçu'nun vasiyeti yerine getirildi Afrin şehidi Sergen Pamukçu'nun vasiyeti yerine getirildi

Alkollü şahıs kendi evini yaktı Alkollü şahıs kendi evini yaktı

En güzel şeftali uzaya yollandı En güzel şeftali uzaya yollandı

Apartmanın bahçesinde erkek cesedi bulundu Apartmanın bahçesinde erkek cesedi bulundu