Eski otomobillere hayat veriyorlar

Eski otomobillere hayat veriyorlar

İzmirli Adem ve Haydar Demirkaya kardeşler, 'Artık kullanılamaz' denilen hurda durumundaki klasik araçları yepyeni bir görünüme kavuşturuyor.

İzmir'de yaşayan Adem ve Haydar Demirkaya kardeşler, babalarının izinden giderek klasik otomobil ustası oldu. Şehir şehir gezerek hurdaya çıkmış klasik otomobilleri toplayan iki kardeş, 'klasik otomobil deposu' dedikleri atölyelerinde araçları yeniden eski ihtişamına kavuşturuyor. 'Artık kullanılamaz' denilen klasik otomobilleri yepyeni bir görünüme kavuşturan Demirkaya kardeşler, günlük hayatta da bu araçları kullanıyor. 

BABA MESLEĞİ 
Adem Demirkaya, gözlerini açtıklarından bu yana klasik otomobillerin arasında olduklarını belirterek, "Burada farklı şehirlerden getirdiğimiz hurda durumdaki klasik otomobilleri restore ediyoruz. Klasik otomobilleri orijinaline sadık kalmak şartıyla elimizden geldiğince yeniliyoruz. Hurdaya gidecek araçları kurtarıyoruz, kurtarılmayacak kadar kötüyse yedek parçalarını kullanıyoruz. Hurda araçları kurtardığımız için 'hurdacı' diyorlar. Bu bizim baba mesleğimiz. Çocukluğumuzdan beri bu işle uğraşıyoruz. Klasik otomobilleri seviyoruz ve keyifle çalışıyoruz" dedi. 

"SATMAYA KIYAMADIĞIMIZ ARAÇLAR VAR" 
Klasik otomobillere büyük bir sevgiyle bağlı olduklarını vurgulayan Adem Demirkaya, bu araçlarla çok ilgilendikleri ve şehirlerarası çok sık seyahat ettikleri için klasik otomobiller hakkında bilgi almak isteyen ve araç alıp satmak isteyen birçok telefon aldıklarını söyledi. 

Restore ettikleri klasik otomobilleri satışa sunsalar da, satmaya kıyamadıkları araçlar da olduğunu ifade eden Demirkaya, "Vazgeçemediğimiz, kendimize ayırdığımız araçlarımız var. 64 model bir arabamızı çok zor şartlarda almıştık. Şu anda toplama aşamasında. Önümüzdeki sene restorasyonu bitecek ve inşallah çocuklarımıza kalacak" diye konuştu. 

"KEYİF KISMI, ZORLUK KISMINI BASTIRIYOR" 
Günlük hayatta klasik otomobil kullanmayı tercih ettiklerini kaydeden Adem Demirkaya, "Yeni araçlarda gözümüz yok. Yeni araba almak, paranız varsa ya da kredi çekebiliyorsanız kolay ancak klasik otomobiller ayrı bir sevgi ve bir kültür. Bu araçları kullanmanız için sevmeniz lazım. Eğer evliyseniz eşinizin de sevmesi lazım. Bizden klasik otomobil alanlar da genellikle ailecek sevdikleri için alıyor" ifadelerini kullandı. 

Bir aracı, ortalama bir-iki sene içerisinde restore ettiğini sözlerine ekleyen Adem Demirkaya, işin keyif kısmının zorluk kısmını bastırdığını vurguladı. 

Bursa'da silahlı saldırganlara ceza yağdı Bursa'da silahlı saldırganlara ceza yağdı

Instagram ve Facebook çöktü! Instagram ve Facebook çöktü!

Bursa Tofaş'ta taşeron kıyımı! Bursa Tofaş'ta taşeron kıyımı!

Kahreden detayı teyzesi açıkladı: 2 ayı kalmıştı Kahreden detayı teyzesi açıkladı: 2 ayı kalmıştı

Reis filminde Emine Erdoğan'ı canlandıran oyuncu AK Parti'den adaylığını açıkladı Reis filminde Emine Erdoğan'ı canlandıran oyuncu AK Parti'den adaylığını açıkladı

Teff Tohumlu Çay'dan zehir çıktı! Teff Tohumlu Çay'dan zehir çıktı!

Erdoğan: Seçim ittifakını masaya yatıracağız! Erdoğan: Seçim ittifakını masaya yatıracağız!

Kız arkadaşını banyoya bağlayıp işkence yaptı Kız arkadaşını banyoya bağlayıp işkence yaptı

Bursa'da yoğun sis etkili oldu Bursa'da yoğun sis etkili oldu

Bursa'daki Suriyeli sayısı 160 bini aştı Bursa'daki Suriyeli sayısı 160 bini aştı

Bursa Nilüfer'de feci kaza: Yaralılar var Bursa Nilüfer'de feci kaza: Yaralılar var

Beyaz ette indirim! Beyaz ette indirim!

Yaman Kaya; <br /> EYT'lilerin haklarını artık verin! Yaman Kaya;
EYT'lilerin haklarını artık verin!

İstismara uğradığını söyleyen genç: Taciz edeceği kişileri zikir sırasında seçiyordu İstismara uğradığını söyleyen genç: Taciz edeceği kişileri zikir sırasında seçiyordu

Bursa'da merdiven altı performans ilaçlarının fiyatları dudak uçuklattı Bursa'da merdiven altı performans ilaçlarının fiyatları dudak uçuklattı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'den istifa etti Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'den istifa etti