Erdoğan: Tank Palet Fabrikası'nın satılması asla söz konusu değil

Erdoğan: Tank Palet Fabrikası'nın satılması asla söz konusu değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Tank Palet Fabrikamızın satılması yani mülkiyetinin devri, asla söz konusu değildir. Fabrika arazisindeki her türlü taşınmazın üretim, bakım ve onarımda kullanılan her türlü teçhizatın mülkiyeti devlete aittir ve öyle kalacaktır'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da Tuzla Tersanesi'nde Test ve Eğitim Gemisi Ufuk (A-591) Denize İniş Töreni'nde konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Kartal'daki binanın çökmesiyle edebiyete uğurladığımız 16 kardeşimize Allah'tan rahmet, sağ çıkan kardeşlerimize şifa diliyorum.

Tuzla Tersanesi günden güne ülkemizin ifithar kaynaklarından biri haline dönüşüyor. Son 16 yılda yaklaşık 2000 geminin onarımı yapıldı. Türk gemicilik sanayi üzerindeki ölü toprağını silkeleyerek son 16 senede yeniden şaha kalkmıştır. Türkiye gemi sanayiinde kendinden söz ettiren bir konuma ulaşmıştır. 

1,5 yıl önce denize indirdiğimiz Kınalıada Korveti'nin ardından Ufuk Korvetini de denize indirmenin mutluluğunu yaşayacağız. 99,5 metre tam boyu, 14,4 metre azami genişliği 2400 ton deplasmanı ve 3,6 metre su çekimiyle Ufuk Korveti alanının liderlerinden olmaya namzet bir gemidir.

Yaklaşık 8600 kilowat toplam güç ile 18 knot azami sürate ulaşabilen gemi 10 tonluk bir helikopter için platforma da sahiptir. Ufuk Korveti ağır iklim şartlarında 45 gün kesintisiz seyir ayaparak tehditleri tespit edebilecek. Ufuk Korveti'nin elektronik, test ve eğitim sistemleri ASELSAN tarafından sağlanacaktır. Bunun yanında Ufuk korveti; milli imkan ve kabiliyetlerle üretilen ülkemizin ilk istihbarat gemisidir. 

Sınır güvenliğimizi tahkim ederek topraklarımıza sızmalarının önüne geçtik. Müttefiklerimizle yaşadığımız en küçük anlaşmazlıklarda silah anlaşmalarının gündeme taşındığını görüyoruz. Suriye'nin kuzeyinde etnik temizlik yürüten PKK/PYD'nin elinde mütteffiklerimizin bombaları var. Ülkenmizin de kullandığı füze ve radar sistemlerinin çoğunun üreticisi özel sektörün. Türkiye'nin savunma sanayii koınusunda miadını doldurmuş eski sistemde ısraretmesinin izahı olamaz.

Tank Palet Fabrikamızın mülkiyetinin devri söz konusu değil. Fabrika devlete aittir. Arazideki her türlü taşınmazın mülkiyeti devlete aittir. Alımı yapan firma; yüzde 50'si Katar, yüzde 50'si Türkiye ortaklığı olan bir firmadır. 40-50 milyon dolarlık yatırım yapılmak suretiyle bu fabrika elden geçirilecektir. Fabrikayı çok daha güçlü ve verimli hale getireceklerdir."

AA duyurdu: Terör örgütleri PKK ve DEAŞ anlaştı... AA duyurdu: Terör örgütleri PKK ve DEAŞ anlaştı...

CHP Bursa'da  Karacabey depremi! CHP Bursa'da Karacabey depremi!

10 metre yükseklikten otomobiliyle dere yatağına uçtu 10 metre yükseklikten otomobiliyle dere yatağına uçtu

İki aile arasında silahlı kavga: 1 yaralı, 12 gözaltı İki aile arasında silahlı kavga: 1 yaralı, 12 gözaltı

Cumhur İttifakı'ndan ortak genelge! Cumhur İttifakı'ndan ortak genelge!

Aydın'da korkutan apartman yangını Aydın'da korkutan apartman yangını

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Bursa'da işlenen cinayetin şüphelileri, 2.5 yıl sonra olay yerinde Bursa'da işlenen cinayetin şüphelileri, 2.5 yıl sonra olay yerinde

Bursa'da 8 metrelik su kuyusuna düşen 400 kiloluk inek böyle kurtarıldı Bursa'da 8 metrelik su kuyusuna düşen 400 kiloluk inek böyle kurtarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bursa'nın yeni projelerine tam destek Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bursa'nın yeni projelerine tam destek

Cumhurbaşkanı'nın Bursa mitinginde yerli ve milli koruma çemberi Cumhurbaşkanı'nın Bursa mitinginde yerli ve milli koruma çemberi

PKK'ya ait 25 kilo patlayıcı ile mühimmat ele geçirildi PKK'ya ait 25 kilo patlayıcı ile mühimmat ele geçirildi

Başkan Bozbey'den Bursa'nın dağ ilçelerine destek sözü
Başkan Bozbey'den Bursa'nın dağ ilçelerine destek sözü

Kaşıkçı cinayetinde 'çiğ et' sırrı! Kaşıkçı cinayetinde 'çiğ et' sırrı!

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka CHP'den istifa etti Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka CHP'den istifa etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa Fetih Müzesi'ni ziyaret etti Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa Fetih Müzesi'ni ziyaret etti