Engin Altan Düzyatan: Çocuklarımı bu şekilde yetiştirmiyorum

Engin Altan Düzyatan: Çocuklarımı bu şekilde yetiştirmiyorum

Engin Altan Düzyatan, Brand Week İstanbul kapsamında Vakıfbank Kadın Voleybol Takımı oyuncularıyla 'Sınır Tanımayan Kadınlar' konulu panele katıldı.

Reklam yüzü olduğu Vakıfbank Kadın Voleybol Takımı oyuncularını tebrik eden Engin Altan Düzyatan, hem toplum hem de aile içinde çocuklara sınırlar koyulduğunu ancak kendi çocuklarını bu şekilde yetiştirmediğini verdiği örnekle anlattı.

Oğluna mavi, kızına ise pembe oda yaptırmadığını anlatan Düzyatan, "Aslında toplumun koyduğu bir sınır var ama ailelerin de koyduğu sınırlar var. Oğlum 2,5 yaşında, kızım iki aylık. Oğlumun odası mavi değildi, kızımın odasını da pembe yapmadım. Neden erkeklerin rengi mavi de kızların rengi pembedir? Bence bu ilk koyduğumuz sınır, aslında hiç öyle bir şey yok. Aileden başlıyor bu hikaye eskiden farklı olabilirdi günümüzde pedagog yardımıyla çocuklarımızı büyütme şansımız olduğu için yapacağımız yanlışları görebiliyoruz" şeklinde konuştu. 

Güçlü kadınların olduğu aileden geldiğini ve onların desteğiyle oyunculuğa başlayabildiğini sözlerine ekleyen Düzyatan, "Sınır tanımayan güçlü kadınlar vardı ailemde, onlarla beraber büyüdüm. Aldığım kararlarda onların desteklerini ve yanımda olmalarını, güçlerini hissettim. Hatta bazı durumlarda ailemin erkeklerini onların yönlendirmeleri sayesinde istediklerimi yapabildim. Oyunculuk yapmak istediğimi ablama söyledim, ilk 'Evet' diyen oydu, sonra anneme söyledim, erkeklere en son söyledim. Normal standartlarda doktor ya da pilot olmalıydım, oyunculuk çok olacak bir şey değildi. Onların güçlerini hissederek yanımda olmalarıyla bu günlere geldim" dedi.

5 yaşındaki Kader'in cansız bedeni bulundu 5 yaşındaki Kader'in cansız bedeni bulundu

Binlerce memura müjdeli haber! İşte o fırsat Binlerce memura müjdeli haber! İşte o fırsat

'Çakar'ı durduran polise güzel haber! 'Çakar'ı durduran polise güzel haber!

Arkeolog Sinan Sertel'in katil zanlısı tutuklandı Arkeolog Sinan Sertel'in katil zanlısı tutuklandı

Şanlıurfa'da aynı yerde bir haftada ikinci heyelan! 13 ev boşaltıldı Şanlıurfa'da aynı yerde bir haftada ikinci heyelan! 13 ev boşaltıldı

Sakarya'da trafik kazası: Çok sayıda yaralı var Sakarya'da trafik kazası: Çok sayıda yaralı var

Kuş kafesine girmek isterken sıkışan yılanı itfaiye kurtardı Kuş kafesine girmek isterken sıkışan yılanı itfaiye kurtardı

ABD-İran gerilimiyle ilgili BM ve AB'den açıklamalar ABD-İran gerilimiyle ilgili BM ve AB'den açıklamalar

Korkutan uyarı! ''Tarihin en ölümcül ikinci salgını'' Korkutan uyarı! "Tarihin en ölümcül ikinci salgını"

Sarar ailesine kabusu yaşatmışlardı... Bulgaristan sınırında yakalandılar! Sarar ailesine kabusu yaşatmışlardı... Bulgaristan sınırında yakalandılar!

''ABD'nin dahil olduğu savaşların bitmesini istemeyen bir kesim var'' "ABD'nin dahil olduğu savaşların bitmesini istemeyen bir kesim var"

Kuzen kavgası kanlı bitti! Kuzen kavgası kanlı bitti!

Serkan Yetişmişoğlu; <br /> Öldün mü, ölmedin mi? Serkan Yetişmişoğlu;
Öldün mü, ölmedin mi?

Haliç Üniversitesi'nin eski mütevelli heyeti başkanı Mansur Topçuoğlu tutuklandı Haliç Üniversitesi'nin eski mütevelli heyeti başkanı Mansur Topçuoğlu tutuklandı

Kız kaçırma yüzünden bir kişinin evi kundaklandı Kız kaçırma yüzünden bir kişinin evi kundaklandı

Bursa trafiğinde at tehlikesi Bursa trafiğinde at tehlikesi