Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve EMSAD'dan çalıştay

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve EMSAD'dan çalıştay

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve EMSAD yöneticileri "Yerli Ürün ve Yeni Teknolojilerin Kullanılmasına Yönelik Enerji Sektörü Çalıştayı"nda bir araya geldi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan'ın başkanlığında ve Elektromekanik Sanayiciler Derneğinin (EMSAD) ev sahipliğinde 12 Ocak'ta "Yerli Ürün ve Yeni Teknolojilerin Kullanılmasına Yönelik Enerji Sektörü Çalıştayı" düzenlendi.

"Yerli üretimi yeni teknolojileri destekleme ve ihracatı arttırmaya yönelik tedbirler" ve "enerji sektöründeki ihale ve şartnamelerle ilgili sorunlar ve öneriler" başlıkları altında iki oturumda gerçekleşen çalıştaya Bakanlığın Enerji İşleri Genel Müdürlüğü, TEDAŞ Genel Müdürlüğü, TEİAŞ Genel Müdürlüğü, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Kamu İhale Kurumu, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, TEMSAN, ELTEMTEK ve ELDER'in ilgili üst düzey yetkilileri iştirak etti. 

Sektörel sorunların değerlendirilmesi ve kalıcı çözüm önerileri üretmek amacıyla gerçekleştirilen çalıştayda uzun yıllardan sonra kamu ve özel sektör temsilcileri bir araya geldi. Son derece verimli geçen çalıştayda işlenen konuların kısa, orta ve uzun vadede hayata geçirilmesi yönünde fikir birliğine varıldı. Geri dönüşlerin takip edilmesi ve yılın ilerleyen aylarında söz konusu etkinliğin tekrarının yapılarak çalıştay çıktılarının değerlendirilmesi konusunda tüm katılımcılar hemfikir oldu. 

Çalıştayla elektromekanik sanayi imalat sektöründe uyumlu bir gelişmeyi teşvik etmek, araştırma ve geliştirme çalışmalarını desteklemek, sektörel sorunlara karşı çözüm önerileri üretmek, birlikte çalışılan kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmak ve sektörün ileri teknolojide önünün açılması için her türlü girişimde bulunarak sektörün sorunlarına sahip çıkmak hedefleniyor. 
 

İş merkezinde yangın çıktı, tatlıcı tatlılarını kaçırdı İş merkezinde yangın çıktı, tatlıcı tatlılarını kaçırdı

Birlikte çay içti, sonrası korkunç! Birlikte çay içti, sonrası korkunç!

2 otomobil çarpıştı: 3 yaralı 2 otomobil çarpıştı: 3 yaralı

Zuhal Topal'ın tazminat kazandığı damat adayı: Bu parayı nasıl ödeyeceğim? Zuhal Topal'ın tazminat kazandığı damat adayı: Bu parayı nasıl ödeyeceğim?

Bursa'da iki otomobil çarpıştı: 3 yaralı Bursa'da iki otomobil çarpıştı: 3 yaralı

İnşaatta bulundu! Yüzü tanınmayacak halde... İnşaatta bulundu! Yüzü tanınmayacak halde...

Vitesleri karıştırdı, markete daldı! Vitesleri karıştırdı, markete daldı!

Taksi durağında silahlı çatışma: 3 yaralı Taksi durağında silahlı çatışma: 3 yaralı

Liselilerin meydan savaşı! Ortalık birbirine girdi Liselilerin meydan savaşı! Ortalık birbirine girdi

Bakan Soylu: 37 bin 710 adres değişikliği haksız şekilde yapılmıştır Bakan Soylu: 37 bin 710 adres değişikliği haksız şekilde yapılmıştır

Binali Yıldırım: Meclis başkanlığı görevimdeki son işim belki de bu olacak Binali Yıldırım: Meclis başkanlığı görevimdeki son işim belki de bu olacak

Bursa'da zabıtanın dikkati hayat kurtardı! Bursa'da zabıtanın dikkati hayat kurtardı!

Bursa Uludağ'da kilometrelerce kuyruk oluştu Bursa Uludağ'da kilometrelerce kuyruk oluştu

Aile kavgasında facia! Aile kavgasında facia!

10 bin liraya bilgisayar aldı, kargocu fark edince... 10 bin liraya bilgisayar aldı, kargocu fark edince...