En uzak yere 20 dakikada ulaşılıyor

En uzak yere 20 dakikada ulaşılıyor

Yalova Sağlık İl Müdürü Hakan Sezen, ambulansların en uzak noktaya 20 dakikada ulaştığını dile getirdi.

Yalova'da ambulansların acil vak'alara müdahale süresi bakımından ön sıralarda yer aldığını kaydeden İl Müdürü Hakan Sezen, "Yalova'da ihbarın ulaşmasından en geç 7 dakika içerisinde il içerisindeki bir noktaya intikal ediliyor. İlin en uzak noktasına ise 20 dakika gibi bir sürede ulaşabiliyoruz. Bu rakamlar birçok vilayetle kıyaslandığında çok hızlı müdahale süreleridir" dedi. 

15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda da bir acil müdahale istasyonu oluşturulduğunu hatırlatan Sezen, "Burada da bir ambulans bekliyor. O çevredeki bir vakaya ambulans buradan gittiği için müdahale süresi daha da kısaldı" şeklinde konuştu. 
Yalova'da ambulans sayısının son yıllarda filoya katılan yeni ambulanslar sayesinde yeterli duruma geldiğini vurgulayan Sezen, "Ambulans sayısı şu an için yeterli. Ancak Yalova nüfusu hızla artan bir il. Yaz aylarında da turistlerin gelişi ile ilde ikamet eden vatandaş sayısı daha da artıyor. Bu durumlarda vaka yoğunluğuna göre zorlandığımız oluyor. Ancak kış aylarında her hangi bir sorun yaşanmıyor" diye konuştu. 

Yalova Sağlık İl Müdürü Dr. Hakan Sezen vatandaşların trafikte ambulanslara yol vermesini istedi. Sezen, "Yollarda en büyük sıkıntı araçların ambulansa yol vermek istememesinden kaynaklanıyor. Eskiden bu durum çok daha kötüydü. Son yıllarda yapılan bilinçlendirme çalışmaları ile vatandaşlar ambulans sesini duyduklarında araçlarını kenara çekip yol vermeye başladılar. Elbette halen yeterli bir noktada değiliz, ama eminim halkımız daha da şuurlanacak" çağrısında bulundu. 
 

CHP'li Orhan Sarıbal'dan Bursa için korkutan uyarı CHP'li Orhan Sarıbal'dan Bursa için korkutan uyarı

Loto milyoneri parasının tamamını estetiğe harcadı!
Loto milyoneri parasının tamamını estetiğe harcadı!

Bakan Kurum, imar barışında 2 milyar 800 milyon lira toplandığını açıkladı Bakan Kurum, imar barışında 2 milyar 800 milyon lira toplandığını açıkladı

Müdür ile öğretmen okulda birbirine girdi Müdür ile öğretmen okulda birbirine girdi

Bursa'da müteahhit firma 300 kişiyi dolandırdı iddiası Bursa'da müteahhit firma 300 kişiyi dolandırdı iddiası

Öğrenciler 4 yaşındaki çocuğa okul tuvaletinde tecavüz etti Öğrenciler 4 yaşındaki çocuğa okul tuvaletinde tecavüz etti

Babalarına muska yaptıracaklardı... İki genç kız kabus yaşadı! Babalarına muska yaptıracaklardı... İki genç kız kabus yaşadı!

THY kargo ücretine yüzde 81 zam yaptı THY kargo ücretine yüzde 81 zam yaptı

Çilek paniğinin sebebi ortaya çıktı! Çilek paniğinin sebebi ortaya çıktı!

 Erdoğan: Bu ülkede bundan sonra Türk Lirası geçer Erdoğan: Bu ülkede bundan sonra Türk Lirası geçer

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, Timsah Arena'nın çenesinin Mart'ta biteceğini açıkladı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, Timsah Arena'nın çenesinin Mart'ta biteceğini açıkladı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: ''Bursa'yı 2035'e hazırlıyoruz'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: "Bursa'yı 2035'e hazırlıyoruz"

Aleyna Tilki'nin babası icralık oldu Aleyna Tilki'nin babası icralık oldu

Bursa polisinden okul çevrelerindeki kıraathane ve kafelere sıkı denetim! Bursa polisinden okul çevrelerindeki kıraathane ve kafelere sıkı denetim!

Ensesinde ağrı hisseden adamın röntgeninde kurşun çıktı Ensesinde ağrı hisseden adamın röntgeninde kurşun çıktı

Rus modelden şok 'Putin' iddiası! Rus modelden şok 'Putin' iddiası!

Bursa İznik Gölü'nde risk seviyesinde çekilme yok Bursa İznik Gölü'nde risk seviyesinde çekilme yok