Emekli yarbay, ABD ordusunun üstünlüğünü kaybetmesinin nedenlerini açıkladı

Emekli yarbay, ABD ordusunun üstünlüğünü kaybetmesinin nedenlerini açıkladı

ABD ordusu için ana tehdidin Rusya ve Çin olmadığını belirten ABD'li emekli yarbay Daniel Davis, üstünlüğün kaybedilmesinin nedeninin askerlerin son derece aktif şekilde kullanılması ve düşük seviyeli teknolojik araçların varlığı olduğunu belirtti.

National Interest dergisi için kaleme aldığı makalede ABD ordusunun güç kaybetmesinin nedenlerini değerlendiren Davis, ABD'nin gereksiz riskler alarak Çin'e sataştığını ve Rusya sınırlarında askeri tatbikatlar düzenleyerek Moskova'yı kışkırttığını ancak güvenliğini hiçbir şekilde artırmadığını kaydetti.

'ABD, UZAY SİLAHLARIYLA DÜZENLENECEK SALDIRIYA KARŞI KOYAMAZ'

Davis, rakiplerden herhangi birinin ABD'nin navigasyon ve keşif uydularını imha etmek için aniden uzay silahları kullanması halinde ABD ordusunun buna yanıt veremeyeceğinin de altını çizdi.

Emekli yarbay, "ABD hükümeti, taleplerinin rakipleri tarafından kabul edilmesi için askeri güç kullanmaya veya askeri güç kullanma tehdidinde bulunmaya son vermeli. Bu tutum, rakiplerini ABD'ye karşı koymak için yeni teknolojiler geliştirmeye itiyor" dedi.

'ORDUDAKİ ARAÇLAR ÇOK YIPRANDI'

Washington'un lüzumsuz askeri operasyonların finansmanı için trilyonlarca dolarlık borca girdiğini ve ABD ordusundaki araçların çok yıprandığını da kaydeden Davis, sıradan askerlerin askeri becerilerinin köreldiğini vurguladı.

'ORDUDA REFORM YAPILMALI'

Davis, oluşan bu tablonun düzeltilmesi için ABD ordusuna tavsiyelerde de bulundu.

Emekli yarbaya göre ABD, orduda reform yapmalı, tüm askeri operasyonları sonlandırmalı ve ordusunu korumalı. Aksi halde ABD, tam kapsamlı bir askeri yenilgiyle karşı karşıya kalacak.

Bursa'da içeride müşterilerin bulunduğu sırada kıraathane kurşunlandı Bursa'da içeride müşterilerin bulunduğu sırada kıraathane kurşunlandı

Bursa'da gözaltındaki DEAŞ'lı 2 kadın terörist adliyede Bursa'da gözaltındaki DEAŞ'lı 2 kadın terörist adliyede

Bursa'da Burak'ın ölümünde sanık polisler hakim karşısında Bursa'da Burak'ın ölümünde sanık polisler hakim karşısında

Günün yürek burkan fotoğrafı Bursa'dan Günün yürek burkan fotoğrafı Bursa'dan

Bursa'da mahkeme heyeti, hamile kadının vurulduğu yerde keşif kararı aldı Bursa'da mahkeme heyeti, hamile kadının vurulduğu yerde keşif kararı aldı

Bursa İznik'teki tarihi Roma Tiyatrosu, 10 yıldır kapalı Bursa İznik'teki tarihi Roma Tiyatrosu, 10 yıldır kapalı

Bursa'da kaza saniye saniye görüntülendi Bursa'da kaza saniye saniye görüntülendi

Yıllardır yanlış biliniyordu. Aslında botoks... (ÖZEL HABER) Yıllardır yanlış biliniyordu. Aslında botoks... (ÖZEL HABER)

Serkan Yetişmişoğlu; <br /> Kolay mı, olay mı? Serkan Yetişmişoğlu;
Kolay mı, olay mı?

Bursa'da alacağını isteyen şahsı baltayla öldüren sanık mahkemeye çıktı Bursa'da alacağını isteyen şahsı baltayla öldüren sanık mahkemeye çıktı

Polis otosunda tecavüz davasında flaş gelişme! Polis otosunda tecavüz davasında flaş gelişme!

Seyir halindeyken alev alan otomobil küle döndü Seyir halindeyken alev alan otomobil küle döndü

AK Parti'nin Meclis Başkanı adayı belli oldu AK Parti'nin Meclis Başkanı adayı belli oldu