'Ekonomik Darbe Girişimi Soruşturması' için suç duyurusu

'Ekonomik Darbe Girişimi Soruşturması' için suç duyurusu

Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneği (TAY-DER), dövizdeki anormal yükselişin ardından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcılığı'na bir başvuruda bulunarak, 'Ekonomik Darbe Girişimi Soruşturması' başlatılması için suç duyurusunda bulundu

Fetulahçı Terör Örgütü İle Sivil Mücadele Platformu olan Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneği (TAY-DER), dolara yönelik operasyonun ardında harekete geçti. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na bir başvuru yapan dernek, döviz alımlarıyla ilgili bir soruşturma başlatılması için dilekçe verdi. Dernek soruşturma gerekçesinde, ilgili kurumlara yazı yazılarak, temmuz ve ağustos ayları içerisinde faaliyet alanları ve iştigal alanları amacı dışında, hayatın olağan akışına aykırı derecede parça parça veya toplu döviz alan, ödeme amacı dışında bankalardan yüklü döviz çeken, ticari faaliyetleri dışında yurt dışına yüklü döviz gönderen, ithalat firmaları dahil; şirketler, iş adamları, iş adamlarının 3. dereceye kadar yakınları, borsacılar, döviz büroları, diğer firmalar ve kişilerin tespit edilmesi gerektiğini belirtti. TAY-DER, yine 9 sayfalık dilekçesinde tespit edilen bu kişiler hakkında 'Ekonomik Darbe Girişimi Soruşturması' da başlatılması gerektiği başvuru yazısında kaydedildi. 

"BU KİŞİLER HAKKINDA EN AĞIR CEZAİ YAPTIRIMLAR UYGULANMALIDIR" 
Tespit edilen bu kişilerin mal marlıklarına el konulması gerektiğini ifade eden İzmir merkezli Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneğinin dilekçesinde şu ifade yer aldı: 
"Özellikle son bir yıl içerisinde yurt dışında yabancı firma alma bahanesi ile ülke içerisinde ki bankalardan yüklü kredi çekerek, bu paraları dövize çevirip yurt dışına kaçıran, bu kredileri ödemeyen, bu kredileri yapılandırma bahanesi ile süre kazanmaya çalışan ve bu sürede yurt içerisinde ki mal varlıklarını tasfiye eden, bankalar da ki likiteyi azaltan kişilerin tespit edilerek, hangi amaçla bu işlemleri yaptıkları sorgulanmalı, bu kişilerin şikâyet konusu eylemlere karışanlar ile FETÖ ile bağları araştırılmalı ve durum değerlendirmesi devamında gerek görülürse bu kişiler hakkında en ağır cezai yaptırımlar uygulanmalıdır." 

Dernek, başsavcılığa başvuru dilekçesinde ayrıca ABD'li bazı isimlerin FETÖ ile bağlantılarını ortaya koyacak bazı örnekler de verdi. 

PKK'da kadın teröristler 'cinsel meta' olarak görülüyor!
PKK'da kadın teröristler 'cinsel meta' olarak görülüyor!

Bursa'da İnegöllülerin yatacak yeri yok Bursa'da İnegöllülerin yatacak yeri yok

'Kadın adaya oy vermeyeceğim' demişti, istifa etti!
'Kadın adaya oy vermeyeceğim' demişti, istifa etti!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

Bursa'da masaj salonlarına baskın Bursa'da masaj salonlarına baskın

Devriye gezen polisler tacizciyi suçüstü yakaladı Devriye gezen polisler tacizciyi suçüstü yakaladı

Belediye Başkanı çileden çıktı! ''Alın bunu görevden'' Belediye Başkanı çileden çıktı! "Alın bunu görevden"

Bursa'da 15 bin dolarlık tespih serginin gözdesi oldu Bursa'da 15 bin dolarlık tespih serginin gözdesi oldu

Mesleğine başlayacağı gün feci şekilde can verdi! Mesleğine başlayacağı gün feci şekilde can verdi!

Bursa'da iş yeri yangını otobüsün sürücü bölümünden başlamış Bursa'da iş yeri yangını otobüsün sürücü bölümünden başlamış