'Ekonomik Darbe Girişimi Soruşturması' için suç duyurusu

'Ekonomik Darbe Girişimi Soruşturması' için suç duyurusu

Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneği (TAY-DER), dövizdeki anormal yükselişin ardından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcılığı'na bir başvuruda bulunarak, 'Ekonomik Darbe Girişimi Soruşturması' başlatılması için suç duyurusunda bulundu

Fetulahçı Terör Örgütü İle Sivil Mücadele Platformu olan Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneği (TAY-DER), dolara yönelik operasyonun ardında harekete geçti. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na bir başvuru yapan dernek, döviz alımlarıyla ilgili bir soruşturma başlatılması için dilekçe verdi. Dernek soruşturma gerekçesinde, ilgili kurumlara yazı yazılarak, temmuz ve ağustos ayları içerisinde faaliyet alanları ve iştigal alanları amacı dışında, hayatın olağan akışına aykırı derecede parça parça veya toplu döviz alan, ödeme amacı dışında bankalardan yüklü döviz çeken, ticari faaliyetleri dışında yurt dışına yüklü döviz gönderen, ithalat firmaları dahil; şirketler, iş adamları, iş adamlarının 3. dereceye kadar yakınları, borsacılar, döviz büroları, diğer firmalar ve kişilerin tespit edilmesi gerektiğini belirtti. TAY-DER, yine 9 sayfalık dilekçesinde tespit edilen bu kişiler hakkında 'Ekonomik Darbe Girişimi Soruşturması' da başlatılması gerektiği başvuru yazısında kaydedildi. 

"BU KİŞİLER HAKKINDA EN AĞIR CEZAİ YAPTIRIMLAR UYGULANMALIDIR" 
Tespit edilen bu kişilerin mal marlıklarına el konulması gerektiğini ifade eden İzmir merkezli Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneğinin dilekçesinde şu ifade yer aldı: 
"Özellikle son bir yıl içerisinde yurt dışında yabancı firma alma bahanesi ile ülke içerisinde ki bankalardan yüklü kredi çekerek, bu paraları dövize çevirip yurt dışına kaçıran, bu kredileri ödemeyen, bu kredileri yapılandırma bahanesi ile süre kazanmaya çalışan ve bu sürede yurt içerisinde ki mal varlıklarını tasfiye eden, bankalar da ki likiteyi azaltan kişilerin tespit edilerek, hangi amaçla bu işlemleri yaptıkları sorgulanmalı, bu kişilerin şikâyet konusu eylemlere karışanlar ile FETÖ ile bağları araştırılmalı ve durum değerlendirmesi devamında gerek görülürse bu kişiler hakkında en ağır cezai yaptırımlar uygulanmalıdır." 

Dernek, başsavcılığa başvuru dilekçesinde ayrıca ABD'li bazı isimlerin FETÖ ile bağlantılarını ortaya koyacak bazı örnekler de verdi. 

Mesut Demir; <br /> Bursa'da Fetö'nün hastanesiydi, şimdi... Mesut Demir;
Bursa'da Fetö'nün hastanesiydi, şimdi...

Bursa'da satılık Cami elde kaldı, dernek başkanı 10 lira kampanyası başlattı Bursa'da satılık Cami elde kaldı, dernek başkanı 10 lira kampanyası başlattı

Bursada Bugün yeni yayın dönemi başlıyor Bursada Bugün yeni yayın dönemi başlıyor

Asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret ne kadar olacak?

Sıfır araçlar ne kadar ucuzlayacak? Otomobilde 3.450 liralık ÖTV indirimi Sıfır araçlar ne kadar ucuzlayacak? Otomobilde 3.450 liralık ÖTV indirimi

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak?  (24 Eylül 2018 Pazartesi) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (24 Eylül 2018 Pazartesi)

''Kocam yok evde tekim bana gel'' mesajı cinayetle bitti! "Kocam yok evde tekim bana gel" mesajı cinayetle bitti!

Elleri ve ayakları birden karardı! Elleri ve ayakları birden karardı!

Fabrikada yangın çıktı! Çok sayıda ekip sevk edildi Fabrikada yangın çıktı! Çok sayıda ekip sevk edildi

530 dolarlık eskitilmiş ayakkabı sosyal medyayı salladı 530 dolarlık eskitilmiş ayakkabı sosyal medyayı salladı

İlginç görüntü! İntihar girişimi şova döndü İlginç görüntü! İntihar girişimi şova döndü

Bakanlık uyardı! Kırmızı etiketlilere binmeyin... Bakanlık uyardı! Kırmızı etiketlilere binmeyin...

IQ'nuzu uykunuz belirliyor! IQ'nuzu uykunuz belirliyor!

PKK'lı 5 teröristin kimlikleri ortaya çıktı! PKK'lı 5 teröristin kimlikleri ortaya çıktı!

YEP'te otomatik BES zorunlu hale geliyor YEP'te otomatik BES zorunlu hale geliyor

Gizli tanık: 'Ulaş'ı döverken radyonun sesini açtılar' Gizli tanık: 'Ulaş'ı döverken radyonun sesini açtılar'

İstanbul'da FETÖ operasyonu! 21 kişiye gözaltı İstanbul'da FETÖ operasyonu! 21 kişiye gözaltı

Buğra Gülsoy ve Nilüfer Gürbüz evlendi Buğra Gülsoy ve Nilüfer Gürbüz evlendi