Efsane anısına boks galası

Efsane anısına boks galası

Türk boksunun efsane ismi Sinan Şamil Sam anısını yaşatmak için uluslararası profesyonel boks galası düzenlenecek.

Geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden Sinan Şamil Sam'ın amatör boksta takım arkadaşı ve profesyonel boks yaşantısı boyunca teknik ekibinde bulunan Bülent Başer, onun için uluslararası profesyonel boks galası çalışmaları başlattıklarını belirtti. Türk profesyonel boks tarihinin ilk antrenörü Başer, "Sinan Şamil Sam'a yakışır bir turnuva düzenlemek için çalışmalara başladık. Şu an dünyanın en iyi kulüplerinden EC BOXING'in başantrenörlüğünü sürdürüyorum. Dolayısıyla dünya çapında sporcularla çalışıyoruz. Böyle bir turnuvaya dünyanın en iyi boksörlerini getirerek hem prestijini arttırmak ve hem de dünyada Sinan Şamil Sam ve ülkemizin tanıtımını yapmak istiyoruz. Değerli dostumun ismini ölümsüzleştirmek istiyoruz. Bu doğrultuda değerli Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Hamza Yerlikaya ile görüşmelere başlayacağız. Kendisi sporun içinden geldiği için görevinde büyük başarılara imza atacağını ve böylesi değerli turnuvaları da destekleyeceğini düşünüyoruz. Maalesef şimdiye kadar sürekli bakan değişikliği yapıldığı için hazırlayıp verdiğimiz projeler bir türlü sonuçlanamıyordu. Şimdi belediyelerimiz ve bakanlığımızın da desteğiyle bu projeyi gerçekleştirmek istiyoruz. Şu an dünyada Muhammed Ali, turnuvası düzenlenmektedir ve şimdiden tüm boks camiasının dikkatlerini üzerine çekerek Muhammed Ali'nin hatırası yaşatılmaktadır. Bizim amacımız Sinan Şamil Sam, ismini dünyanın zirvesine yazdırmaktır" dedi.

VEFA BORCU ÖDENMELİ

Profesyonel boksa geçtiği günden itibaren Sinan Şamil Sam'ın basın danışmanlığı ile medya ve imaj çalışmasını yapan Vedat Alyaz ise gerekli çalışmaların başladığını bildirerek, "Amatörde üç kez dünya şampiyonu, profesyonelde, dünya kıtalar arası ile Avrupa şampiyonluklarının yanı sıra çok sayıda başarılı bulunan efsane boksörümüz Sinan Şamil Sam'ı tüm dünya çok iyi tanıyoruz. Sporcumuz, 35 maçtan 31'ini kazanırken bunlardan 16'sını nakavtla elde etti. Danny Wiliams gibi dünya devlerini yenerek büyük başarılara imza attı. Danny Williams efsane Mike Tyson'un boks hayatına son veren isimdir. Hem bu ismi yaşatmak ve hem de dünya starlarını ülkemize getirerek tanıtımın yaparak, dünya televizyonlarında yayınını yapabiliriz. Böylesine değerli bir boksörü yüz yılda zor yetiştirdik ve maalesef çok da erken kaybettik. O ülkesi için canını ve kanını ortaya koydu. Vatan, bayrak hayranı bir boksör olarak kendisine gelen başka ülkeler pasaportuyla ringe çıkma teklifini reddetti. Ülkesi adına çıkarak aslanlar gibi dövüştü. Şimdi vefa sırası bizde onun adını yaşatmak ve yüceltmek bizim en birinci vazifemizdir" şeklinde konuştu.

Bursa'da iki otomobil çarpıştı: 6 yaralı Bursa'da iki otomobil çarpıştı: 6 yaralı

Bursa barajlarında son durum açıklandı Bursa barajlarında son durum açıklandı

BDDK'dan döviz için yeni hamle BDDK'dan döviz için yeni hamle

Öğretmen adaylarına KPSS'de 2 yıl geçerlilik müjdesi Öğretmen adaylarına KPSS'de 2 yıl geçerlilik müjdesi

Acil tıp uzmanı hastane bahçesindeki bankta ölü bulundu Acil tıp uzmanı hastane bahçesindeki bankta ölü bulundu

BİM, iPhone satışlarını durdurdu BİM, iPhone satışlarını durdurdu

ABD'ye ek vergi Bursa'yı vurabilir! ABD'ye ek vergi Bursa'yı vurabilir!

Bursa'da tatil planı yapan işçilere kötü haber Bursa'da tatil planı yapan işçilere kötü haber

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (15 Ağustos 2018 Çarşamba) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (15 Ağustos 2018 Çarşamba)

Kredi işlemlerine düzenleme! Taksit sayıları değişti Kredi işlemlerine düzenleme! Taksit sayıları değişti

Şişli'deki kazada motosikletin çarptığı kadının kafatası kırıldı Şişli'deki kazada motosikletin çarptığı kadının kafatası kırıldı

Merkez Bankası ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda atamalar belli oldu Merkez Bankası ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda atamalar belli oldu

Yabancıların gözde düğün mekanı İstanbul Boğazı! Yabancıların gözde düğün mekanı İstanbul Boğazı!

Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz

Yüzlerce martı telef oldu! Yüzlerce martı telef oldu!

150 bin emekliye müjdeli haber! 150 bin emekliye müjdeli haber!

Çakıcı'nın nakli sırasında Bursa dahil 6 ilde operasyon Çakıcı'nın nakli sırasında Bursa dahil 6 ilde operasyon

Fuat Oktay'dan ABD ürünlerine ek vergi açıklaması Fuat Oktay'dan ABD ürünlerine ek vergi açıklaması