Edremit Körfezi bayram tatilinde dolacak

Edremit Körfezi bayram tatilinde dolacak

Yıllık 3 milyon gecelemeyle iç turizmde ilk sırada yer alan Edremit Körfezi'ndeki tesislerde 9 günlük Kurban Bayramı tatili için rezervasyonlar yüzde 100'e yaklaştı.

30 bine yakın yatak kapasitesi ve 130 bin ikinci konutun (yazlık) bulunduğu Edremit Körfezi'ndeki konaklama tesislerinde, bayram tatiline az bir süre kala neredeyse yer kalmadı. 

Ayvalık, Cunda Adası, Gömeç, Ören, Altınoluk, Zeytinli, Güre, Akçay, Küçükkuyu gibi Kuzey Ege'nin gözde turizm merkezlerinin bulunduğu, 145 kilometre sahil bandına sahip körfez, genellikle iç turizme hizmet sunuyor.

Kazdağı Otelcileri Derneği (KAZOD) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ed-Bel Limited Şirketi Genel Müdürü İbrahim Yakın, yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasının hem bölge turizmine hem de esnafa büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Yakın, körfezdeki otellerde ağustos ayı ile birlikte ciddi bir hareketlilik yaşandığını vurgulayarak, "Bölgedeki otellerde doluluk oranları şimdiden yüzde 100 seviyelerine yaklaştı. Bayram tatiline gelecek vatandaşlarımızın bir an önce yerlerini ayırtmalarını öneriyorum. Edremit Körfezi iç turizmde şu anda otelleriyle, diğer eğlence yerleriyle bir numara gibi görünüyor." diye konuştu.

Edremit Belediyesine bağlı şirketlerinin bölgede 4 oteli bulunduğuna da değinen Yakın, temmuz ayını yüzde 70 dolulukla geçirdiklerini ancak ağustos ayının çok daha hareketli başladığını dile getirdi. 

Burhaniye ilçesinde turizm işletmesi bulunan Filiz Altın, bayram tatilinin 9 gün olmasını çok istediklerini belirterek, "Beklediğimiz gibi oldu. Çok seviniyoruz. Sezonun sonuna doğru yeniden bize gelir getirecek, turizme ivme kazandıracak bir uzun tatil olması sanırım bütün turizm işletmeleri için çok iyi olacak. Tatile çıkmak isteyenler için de çok iyi olacak." dedi.

- Ayvalık'ta ilk 5 gün tamamen doldu

Ayvalık Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı ve Ayvalık Turizm Geliştirme Birliği (AYTUGEB) Genel Sekreteri Ümit Özgültekin de 9 günlük tatilin kış sezonu öncesinde turizmciler için can suyu anlamı taşıdığını ifade etti. 

Özgültekin, özellikle bayram tatiline yönelik rezervasyonların tatmin edici düzeyde olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti: 

"9 günlük tatilin ilk 5 günü için daha şimdiden ilçedeki otellerde rezervasyonlar yüzde 100'e ulaştı. Ama rezervasyon alımlarımız tüm hızıyla sürüyor. Bu hızla Ayvalık, 9 günlük Kurban Bayramı'nı dolu dolu geçirecek. Sadece Ayvalık değil, Edremit Körfezi'nin hemen hemen tüm ilçelerinde bayram yüzde 100 dolu geçecek."

Ayvalık Otelciler ve Pansiyoncular Derneği (AYOP) Başkanı İbrahim Çolak da bu yıl turizm sezonunun seçimler nedeniyle geçmiş yıllara kıyasla biraz düşük başladığını ancak özellikle Kurban Bayramı tatiline yönelik rezervasyonların oldukça yoğun olduğunu belirtti. 

Çolak, "Daha şimdiden birçok turistik konaklama tesislerimizde bayram rezervasyon alımları yoğun talep nedeniyle tamamlanmış durumda. Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olarak belirlenmesiyle Ayvalık'ta doluluk oranı yüzde 100'e ulaşacak. Bu yoğunluk da ilçe ekonomisine çok ciddi bir ekonomik canlılığı beraberinde getirecektir." değerlendirmesinde bulundu. 

'Karım kaçırıldı' demişti, gerçek bakın ne çıktı! 'Karım kaçırıldı' demişti, gerçek bakın ne çıktı!

 500 yıllık patlama Bursa'yı yerle bir edebilir 500 yıllık patlama Bursa'yı yerle bir edebilir

Bursa'da iş adamının FETÖ bahanesiyle dolandırılmasını polis önledi Bursa'da iş adamının FETÖ bahanesiyle dolandırılmasını polis önledi

Bursa Osmangazi Belediyesi'nden ABD'ye Boykot Bursa Osmangazi Belediyesi'nden ABD'ye Boykot

Amerikanın ekonomik ambargo teşebbüsüne ''santa maria''lı cevap Amerikanın ekonomik ambargo teşebbüsüne "santa maria"lı cevap

HDP'li Belediye Başkanı gözaltına alındı HDP'li Belediye Başkanı gözaltına alındı

Turizm cennetinde şoke eden görüntü! Turizm cennetinde şoke eden görüntü!

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan yeni tedbir paketi Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan yeni tedbir paketi

Bursa'da bu yollara dikkat! (17 Ağustos 2018 Cuma)	Bursa'da bu yollara dikkat! (17 Ağustos 2018 Cuma)

Bursa'da adrenalin tutkunları maceraya doyacak Bursa'da adrenalin tutkunları maceraya doyacak

Lüks tekneyi böyle çaldı, İtalya'ya kaçacaktı Lüks tekneyi böyle çaldı, İtalya'ya kaçacaktı

Şok detay! FETÖ elebaşı Gülen'e bizzat yollamış Şok detay! FETÖ elebaşı Gülen'e bizzat yollamış

Köprünün altında erkek cesedi bulundu! Köprünün altında erkek cesedi bulundu!

Hülya Avşar'ın evine giren hırsızlık zanlıları yakalandı Hülya Avşar'ın evine giren hırsızlık zanlıları yakalandı

50'lik sapıktan 5 yaşındaki kıza iğrenç istismar!  ''Gel seninle Sünger Bob oynayalım'' 50'lik sapıktan 5 yaşındaki kıza iğrenç istismar! "Gel seninle Sünger Bob oynayalım"

Yolcu otobüsü minibüse çarptı: 2 yaralı Yolcu otobüsü minibüse çarptı: 2 yaralı

Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (17 Ağustos 2018 Cuma) Bursa'da bugün ve hafta sonu hava durumu nasıl olacak? (17 Ağustos 2018 Cuma)