DSP: CHP'nin yerli ve milli sola katkısı yok

DSP: CHP'nin yerli ve milli sola katkısı yok

Milletvekili seçimlerine YSK kararıyla katılamayan DSP'nin genel başkan yardımcısı Murat Özbilge konunun AİHM'e taşındığını ifade edip, "Adalet tecelli edecek" dedi. CHP'ye yönelik eleştiriler de getiren Murat Özbilge, "Seçim sonuçları açıkça göstermiştir ki CHP'nin ittifaklarla yedek sağ siyaseti TBMM'ne taşımak dışında ne kendine ne de yerli ve milli sola katkısı yoktur" dedi.

Demokratik Sol Parti(DSP) Genel Başkan Yardımcısı Murat Özbilge, Bursada Bugün Genel Yayın Yönetmeni Mesut Demir ve Mehmet Ali Ekmekçi'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Özbilge, 24 Haziran'da gerçekleştirilen milletvekili genel seçimlerine partilerinin katılmamasının, Yüksek Seçim Kurulu'nun ,iki ilçede kongre yapılmadığı gerekçeli  kanunsuz kararı ile engellendiğini iddia etti.

KONU AİHM'E TAŞINDI

Özbilge, bu gelişmenin ardından Demokratik Sol Parti olarak Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 'serbest seçim hakkı' ile ilgili 3'ncü maddesine aykırı olarak partinin seçimlere katılma hakkı engellendiği gerekçesi ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurduklarını söyledi.

ADALET TECELLİ EDECEK

DSP'nin yaşadığı süreci , Yüksek Seçim Kurulu'nun uyguladığı prosedürü ve gerekçeleri öğrenmek için Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı seçim gözlem heyetinin DSP'yi ziyaret ettiğini de belirten Murat Özbilge haklılıklarının er ya da geç tecelli edeceğini belirtti.

CHP YEDEK SAĞ SİYASETİ

CHP'ye yönelik eleştiriler de getiren Murat Özbilge, "Seçim sonuçları açıkça göstermiştir ki CHP'nin ittifaklarla yedek sağ siyaseti TBMM'ne taşımak dışında ne kendine ne de yerli ve milli sola katkısı yoktur" dedi.

YEREL SEÇİM HAZIRLIĞI

2019 yılının mart ayında gerçekleştirmesi planlanan mahalli belediyeler seçimleri hakkında da görüşlerini paylaşan DSP Genel Başkan Yardımcısı, partilerinin umut ve zorunluluk olduğunu da ifade ederken, " 'Kalkınma yerelden başlar'' düsturuyla yerel seçimlere hazırlanıyoruz. Yurttaşlarımızı milletimize hizmet için il ve ilçe başkanlıklarımıza bekliyoruz" dedi.

SİSTEM SIKINTILI

Özbilge, seçimlerin ardından yürürlüğe giren cumhurbaşkanlığı hükümet sistemin zaman içerisinde sıkıntılarının görüleceğini vurgyularken, "Atatürk milliyetçiliğine bağlı,laik, demokratik ve sosyal hukuk devletimizi sonsuza kadar yaşatacağız" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: AK Parti'nin tarihi milletimizin tarihi kadar eskidir Cumhurbaşkanı Erdoğan: AK Parti'nin tarihi milletimizin tarihi kadar eskidir

Rahip Brunson'ın avukatından ev hapsinin kaldırılması için başvuru Rahip Brunson'ın avukatından ev hapsinin kaldırılması için başvuru

Yönetmen Cankat Ergin, Bursa'da hayatını kaybetti Yönetmen Cankat Ergin, Bursa'da hayatını kaybetti

Bursa'da hamile sürücülerin karıştığı kazalar ucuz atlatıldı Bursa'da hamile sürücülerin karıştığı kazalar ucuz atlatıldı

Bursa'da tüpçü dükkanındaki yangın kontrol altında	Bursa'da tüpçü dükkanındaki yangın kontrol altında

Bursa'daki HDP mitinginde yasadışı slogan atan 9 kişi gözaltında! Bursa'daki HDP mitinginde yasadışı slogan atan 9 kişi gözaltında!

Otobüs durağında korku dolu anlar! Kanlar içinde kaldı Otobüs durağında korku dolu anlar! Kanlar içinde kaldı

Bursa Orhaneli yolunda bir araç takla attı Bursa Orhaneli yolunda bir araç takla attı

Google'da ''rüyada dolar görmek'' araması dörde katlandı Google'da "rüyada dolar görmek" araması dörde katlandı

Benzin ve motorine yapılan zam pompaya yansımadı Benzin ve motorine yapılan zam pompaya yansımadı

Deprem uzmanı açıkladı: ''Endişe duyduk'' Deprem uzmanı açıkladı: "Endişe duyduk"

Şişli'de 'insanlık ölmemiş' dedirten olay Şişli'de 'insanlık ölmemiş' dedirten olay

Sıcaktan bunalanlar, şelalede serinliyor Sıcaktan bunalanlar, şelalede serinliyor

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (14.08.2018 Salı) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (14.08.2018 Salı)

Bursa'da kurbanlıklarla koyun koyuna yatıyorlar Bursa'da kurbanlıklarla koyun koyuna yatıyorlar

Bursa'da oto yıkamadan çalınan araçtan işletmeci sorumlu Bursa'da oto yıkamadan çalınan araçtan işletmeci sorumlu

Yolda yürüyen kadının başına mermer düştü Yolda yürüyen kadının başına mermer düştü

Baraj suları çekilince köy ortaya çıktı Baraj suları çekilince köy ortaya çıktı