DSP: CHP'nin yerli ve milli sola katkısı yok

DSP: CHP'nin yerli ve milli sola katkısı yok

Milletvekili seçimlerine YSK kararıyla katılamayan DSP'nin genel başkan yardımcısı Murat Özbilge konunun AİHM'e taşındığını ifade edip, "Adalet tecelli edecek" dedi. CHP'ye yönelik eleştiriler de getiren Murat Özbilge, "Seçim sonuçları açıkça göstermiştir ki CHP'nin ittifaklarla yedek sağ siyaseti TBMM'ne taşımak dışında ne kendine ne de yerli ve milli sola katkısı yoktur" dedi.

Demokratik Sol Parti(DSP) Genel Başkan Yardımcısı Murat Özbilge, Bursada Bugün Genel Yayın Yönetmeni Mesut Demir ve Mehmet Ali Ekmekçi'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Özbilge, 24 Haziran'da gerçekleştirilen milletvekili genel seçimlerine partilerinin katılmamasının, Yüksek Seçim Kurulu'nun ,iki ilçede kongre yapılmadığı gerekçeli  kanunsuz kararı ile engellendiğini iddia etti.

KONU AİHM'E TAŞINDI

Özbilge, bu gelişmenin ardından Demokratik Sol Parti olarak Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 'serbest seçim hakkı' ile ilgili 3'ncü maddesine aykırı olarak partinin seçimlere katılma hakkı engellendiği gerekçesi ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurduklarını söyledi.

ADALET TECELLİ EDECEK

DSP'nin yaşadığı süreci , Yüksek Seçim Kurulu'nun uyguladığı prosedürü ve gerekçeleri öğrenmek için Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı seçim gözlem heyetinin DSP'yi ziyaret ettiğini de belirten Murat Özbilge haklılıklarının er ya da geç tecelli edeceğini belirtti.

CHP YEDEK SAĞ SİYASETİ

CHP'ye yönelik eleştiriler de getiren Murat Özbilge, "Seçim sonuçları açıkça göstermiştir ki CHP'nin ittifaklarla yedek sağ siyaseti TBMM'ne taşımak dışında ne kendine ne de yerli ve milli sola katkısı yoktur" dedi.

YEREL SEÇİM HAZIRLIĞI

2019 yılının mart ayında gerçekleştirmesi planlanan mahalli belediyeler seçimleri hakkında da görüşlerini paylaşan DSP Genel Başkan Yardımcısı, partilerinin umut ve zorunluluk olduğunu da ifade ederken, " 'Kalkınma yerelden başlar'' düsturuyla yerel seçimlere hazırlanıyoruz. Yurttaşlarımızı milletimize hizmet için il ve ilçe başkanlıklarımıza bekliyoruz" dedi.

SİSTEM SIKINTILI

Özbilge, seçimlerin ardından yürürlüğe giren cumhurbaşkanlığı hükümet sistemin zaman içerisinde sıkıntılarının görüleceğini vurgyularken, "Atatürk milliyetçiliğine bağlı,laik, demokratik ve sosyal hukuk devletimizi sonsuza kadar yaşatacağız" ifadelerini kullandı.

Bursa'da yıkama yağlamacıdan kaçak akaryakıt çıktı Bursa'da yıkama yağlamacıdan kaçak akaryakıt çıktı

Bursa miğferle ölüm sanığı astsubay, FETÖ üyeliğinden de tutuklandı Bursa miğferle ölüm sanığı astsubay, FETÖ üyeliğinden de tutuklandı

Bursa Osmangazi'de su kesintisi	Bursa Osmangazi'de su kesintisi

Bursa'da sahipli köpeğin zehirli iğneyle öldürüldüğü iddiası Bursa'da sahipli köpeğin zehirli iğneyle öldürüldüğü iddiası

Bursa'da vicdansız sürücü çarptı kaçtı Bursa'da vicdansız sürücü çarptı kaçtı

Bursa'da öğrencisine tekme atan öğretmene 4,5 yıl hapis Bursa'da öğrencisine tekme atan öğretmene 4,5 yıl hapis

Fazıl Say eleştirilere yanıt verdi Fazıl Say eleştirilere yanıt verdi

Bursa'da gürültü cinayeti davasında taraflar birbirine girdi Bursa'da gürültü cinayeti davasında taraflar birbirine girdi

Bursa'da kar topu savaşı yaparak 28 bin liralık bilezikleri çalan hırsızlardan biri yakalandı Bursa'da kar topu savaşı yaparak 28 bin liralık bilezikleri çalan hırsızlardan biri yakalandı

İki yaşındaki üvey kızını kemiklerini kırarak öldürdü İki yaşındaki üvey kızını kemiklerini kırarak öldürdü

Sevgilisini öldürüp, cesedini otomobille dolaştırdı! Sevgilisini öldürüp, cesedini otomobille dolaştırdı!

Kırılan camı naylonla kapatınca... Kırılan camı naylonla kapatınca...