Dr. Ender Saraç Bursa Gemlik'te sağlıklı yaşamın sırlarını verdi

Dr. Ender Saraç Bursa Gemlik'te sağlıklı yaşamın sırlarını verdi

Bursa Gemlik Kaymakamlığı, Gemlik Belediyesi ve Gemlik Kent Konseyi ile birlikte organize edilen 4.Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali etkinlikleri kapsamında Ayurveda ve Beslenme Danışmanı Dr. Ender Saraç, Hamidiye köyünde sağlıklı yaşamın sırlarını verdi.

Köy meydanında bir program çekimi yapan Dr. Ender Saraç, zeytinde kansere karşı etkili birçok maddenin yanı sıra A,D,E ve K vitaminlerinin de mevcut olduğunu söyledi.

Zeytinin kansere karşı da koruyucu olduğunu belirten Saraç, sindirim bozuklukları, safra kesesi hastalıkları, bağırsak kanseri ve kalp rahatsızlıklarında zeytinin büyük yararları olduğunu kaydetti. Zeytin ağacı yaprağı ile tansiyon düşürücü ilaçlar yapıldığını açıklayan Saraç, zeytinyağının da mide asidini azaltarak mideyi gastrit ve ülser gibi hastalıklara karşı koruduğu sözlerine ekledi.

Etkinliklere AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam, Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim, Kent Konseyi Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Türe ve yürütme kurulu, Kent Konseyi Gençlik Meclisi yürütme kurulu, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, STK ve dernek temsilcileri ile köy halkı katıldı.

Soru-cevap şeklinde devam eden program sonunda festivale katılımlarından dolayı Dr. Ender Saraç'a çeşitli hediyeler ile plaket takdim etti.

Türkiye'nin 81 ilinden festivale katılım sağlayan gençlerinde hazır bulunduğu Hamidiye köyünde ki köy kahvaltısı etkinliklerinde, köy kadınlarının hazırladıkları, zeytin ve zeytinyağı tabaklarının yanı sıra cevizli lokum, ev makarnası, mısır ekmeği ve karalahana gibi yöresel yemekler misafirlere ikram edildi. Köy meydanında devam eden etkinlikler, türküler ve şiirler ile renklenirken, Hamidiye köyü yöresel şekeroğlan oyunu beğeniyle izlendi. Belediye Başkanı Refik Yılmaz'ın da eşlik ettiği şekeroğlan oyunu, izleyenlere keyifli dakikalara yaşattı.

Üniversiteli gençler yöresel kıyafetler giyerek zeytin ağaçlarından zeytin topladı. Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren genç temsilcileri, birlikte toplu fotoğraf çektirerek anı ölümsüzleştirdi.

 

Sanayiciler bu gençleri desteklese Bursa başarıya doyar (ÖZEL HABER ) Sanayiciler bu gençleri desteklese Bursa başarıya doyar (ÖZEL HABER )

Hamburger yiyen hamile kadının hayatı kabusa döndü Hamburger yiyen hamile kadının hayatı kabusa döndü

Yunan taraftarlar, tribünde Türk Bayrağı yaktı Yunan taraftarlar, tribünde Türk Bayrağı yaktı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın Mevlid Kandili mesajı Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın Mevlid Kandili mesajı

Bursa'da sınav kalemleri köylerde okuyan öğrenciler için toplandı Bursa'da sınav kalemleri köylerde okuyan öğrenciler için toplandı

Bursa'daki bu yayla felçli KOAH hastasını ayağa kaldırdı Bursa'daki bu yayla felçli KOAH hastasını ayağa kaldırdı

Plastik poşet yerine bez çanta kullanın yılda 110 lira cebinizde kalsın! Plastik poşet yerine bez çanta kullanın yılda 110 lira cebinizde kalsın!

Korkunç cinayet! Öldürüp gökdelene astılar Korkunç cinayet! Öldürüp gökdelene astılar

Çektiği selfie sayesinde 99 yıl hapis yatmaktan kurtuldu Çektiği selfie sayesinde 99 yıl hapis yatmaktan kurtuldu

Güzellik merkezinde akıllara durgunluk veren olay! Güzellik merkezinde akıllara durgunluk veren olay!

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19 Kasım 2018 Pazartesi) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (19 Kasım 2018 Pazartesi)

Kan donduran ifade! 15 aylık kızını döverek öldürmüştü Kan donduran ifade! 15 aylık kızını döverek öldürmüştü