Domuz yavrusunu işkenceyle öldüren caniye suç duyurusu

Domuz yavrusunu işkenceyle öldüren caniye suç duyurusu

Ankara Barosu, domuz yavrusunu defalarca bıçaklayarak vahşice öldüren ve görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Şükrü Yıldız isimli kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ankara Barosunca, domuz yavrusunun defalarca bıçaklanmasına ilişkin görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan kişi hakkında "Hayvanları Koruma Kanunu'na muhalefet ettiği" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.

Cumhuriyet Başsavcılığına verilen şikayet dilekçesinde, şüpheli Şükrü Yıldız'ın, domuz yavrusunu defalarca bıçaklarken görüntüleri kaydettiği ve sosyal medya hesabından paylaştığı kaydedildi.

Sosyal medyada yayıldığı ve tepkilere yol açtığı belirtilen söz konusu görüntülerle, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'na muhalefet edildiği bildirildi.

"VAHŞETTEN ÖVÜNÇ DUYMUŞ"

Dilekçede, şüpheli Şükrü Yıldız'ın sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülere ilişkin şu bilgilere yer verildi:

"Video izlendiğinde, şüpheli tarafından savunmasız ve zararsız bir hayvana karşı canavarca hislerle birden çok bıçak darbesi vurulduğu görülecektir. Ayrıca şüpheli bu eylemini kayıt altına alarak ve sosyal medyada paylaşarak adeta vahşetinden övünç duymuş, eylemini herkesin gözleri önüne sermiştir. Açık yasa maddelerine rağmen şüpheli, yasaları ihlal ederek, yavru bir domuza işkence ederek, birden çok bıçak darbesiyle ölümüne neden olmuştur. Söz konusu şahsın daha fazla hayvana zarar vermemesi, eziyet edememesi, kanunlarımızın öngördüğü şekilde idari para cezasına çarptırılması için gerekli soruşturma yapılarak cezalandırılması için bu suç duyurusunda bulunmak zorunlu olmuştur."

Olaya ait görüntülerin de yer aldığı suç duyurusu dilekçesinde şüphelinin cezalandırılması talep edildi.

Vinç ve kepçe denize devrildi! Vinç ve kepçe denize devrildi!

Cadde ortasında pompalı tüfekle vuruldu. Cadde ortasında pompalı tüfekle vuruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Yolcu minibüsü kamyona çarptı: Ölüler ve yaralılar var Yolcu minibüsü kamyona çarptı: Ölüler ve yaralılar var

İnşaatın en üst katına çıkıp intihara kalkıştı İnşaatın en üst katına çıkıp intihara kalkıştı

Düğün magandasını özel ekip yakaladı Düğün magandasını özel ekip yakaladı

Bursa'da devrilen kamyonun tankerindeki 20 ton süt tarlaya döküldü Bursa'da devrilen kamyonun tankerindeki 20 ton süt tarlaya döküldü

ABD Büyükelçiliğine ateş açılmasıyla ilgili davada FETÖ itirafı ABD Büyükelçiliğine ateş açılmasıyla ilgili davada FETÖ itirafı

Otomobilde kanlı infaz! Otomobilde kanlı infaz!

Kreşte 'çimdikli işkence' iddiası Kreşte 'çimdikli işkence' iddiası