Dışişleri Bakanlığı: Trablus'taki çatışmalardan endişe duyuyoruz

Dışişleri Bakanlığı: Trablus'taki çatışmalardan endişe duyuyoruz

Dışişleri Bakanlığı, Libya'nın başkenti Trablus'ta 27 Ağustos'ta başlayan ve artarak çok sayıda sivilin ölümüne ve yaralanmasına yol açan çatışmalardan endişe duyduğunu bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Libya'nın başkenti Trablus'ta  27 Ağustos günü başlayan ve tırmanarak çok sayıda sivilin ölümüne ve  yaralanmasına yol açan çatışmalardan endişe duyuyoruz." ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, Libya'da tüm tarafların masum sivillere zarar veren ve  Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde yürütülen siyasi süreci akamete uğratma  riski taşıyan eylemlerden kaçınmasının önem taşıdığı vurgulanarak, "Türkiye,  Trablus'ta çatışmaların durdurulması; huzur ve güvenliğin yeniden tesisi  yönündeki çabalara tam destek vermektedir."değerlendirmesinde bulunuldu.

Libya'nın başkenti Trablus, birkaç gündür Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı tugaylar arasında çatışmalara sahne oluyor.

Söz konusu çatışmanın UMH Savunma Bakanlığına bağlı 7'nci Tugay ile  İçişleri Bakanlığına bağlı Nevası Tugayı tarafından desteklenen Heysem et-Tacuri  liderliğindeki Trablus Devrimcileri Tugayı arasında çıktığı ifade edilmişti.  7'nci Tugay yetkilileri, başkentin güneyinde konuşlu bulundukları noktalara  Trablus Devrimcileri ile Nevası tugayları tarafından saldırı düzenlendiğini ileri  sürmüştü.

Cinsel ilişkide aşırı şiddet feci sonla bitti! Cinsel ilişkide aşırı şiddet feci sonla bitti!

Bursa'da AK Parti Kadın Kolları Başkanı'nın cipine çarpan motosikletli yaralandı Bursa'da AK Parti Kadın Kolları Başkanı'nın cipine çarpan motosikletli yaralandı

Şırnak'tan kahreden haber: 1 şehit, 4 yaralı Şırnak'tan kahreden haber: 1 şehit, 4 yaralı

Sabah ezanı saatleri değişti Sabah ezanı saatleri değişti

Bursa'da uyuşturucuyu çoğaltamadan yakalandılar Bursa'da uyuşturucuyu çoğaltamadan yakalandılar

70 milyon liralık büyük ikramiye size de çıkabilir!
70 milyon liralık büyük ikramiye size de çıkabilir!

Elazığ Alperen Ocaklarında rezalet Elazığ Alperen Ocaklarında rezalet

Alaattin Çakıcı ile irtibatlı 24 kişiye gözaltı Alaattin Çakıcı ile irtibatlı 24 kişiye gözaltı

Bursa'daki balık tezgahlarında bayram havası! Hamsinin kilosu 7 lira (ÖZEL HABER) Bursa'daki balık tezgahlarında bayram havası! Hamsinin kilosu 7 lira (ÖZEL HABER)

Milli Piyango biletlerinde yeni dönem Milli Piyango biletlerinde yeni dönem

Gemliklilere müjde! Toplu konut projesinin ilk etabı bitti Gemliklilere müjde! Toplu konut projesinin ilk etabı bitti

Bursa'da feci TIR kazası! Bursa'da feci TIR kazası!