Diablo Immortal'a tepki yağıyor!

Diablo Immortal'a tepki yağıyor!

Blizzard Entertainment tarafından mobil platformlar için duyurulan Diablo Immortal, tepki çekmeye devam ediyor. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen BlizzCon 2018'de Blizzard Entertainment 3 önemli duyuru gerçekleştirdi. Genel olarak oyun severler yeni bir Diablo oyunu ya da Diablo 2'nin Remake versiyonunun duyurulmasını bekliyorlardı.

Fakat Blizzard Entertainment, oyun severleri adeta ters köşe yaparak, iOS ve Android tabanlı mobil cihazlarda oynanabilecek olan Diablo Immortal'ı tanıttı.
Zaten Diablo hayranları serinin 3. oyununu yerden yere vurmuşlardı. Şimdiyse Blizzard'ın Diablo 2 ile Diablo 3 arasında geçen Diablo Immortal'ı mobil platformlar için duyurması, bardağı taşıran son damla oldu.

Blizzard, mobil platformlar için duyurduğu Diablo oyununun videosuna yüksek miktarda dislike gelince videoyu silip, tekrar yükledi. Fakat serinin hayranları tekrardan yüklenen videoyu da dislike yağmuruna tuttu.

Ayrıca oyunun forum sayfaları üzerinden de Blizzard'a ağır ithamlarda bulunuldu. Oyun severlerden gelen bu tepkiler üzerine kısa bir değerlendirme yapan Blizzard kurucu ortağı Allen Adham şunları söyledi.

"Diablo'yu mobil platformlara çıkarmanın bazı riskleri vardı. Açıkçası oyunculardan tepki alacağımızı da biliyorduk. Fakat gelen tepkilerin bu kadar fazla olacağını biz bile tahmin edemedik."

Diablo'yu mobil platformlara taşıma fikri günümüz şartlarında kabul görebilir. Sonuçta evinde oyun oynamak için akıllı telefondan başka cihazı olmayan oyun severler de mevcut. Onları da düşünmek gerekiyor.

İstanbul'da iş insanına silahlı saldırı İstanbul'da iş insanına silahlı saldırı

Bursa'da gümrük kaçakçılarına darbe! Bursa'da gümrük kaçakçılarına darbe!

İstanbul Unkapanı Köprüsü'nde şüpheli ölüm İstanbul Unkapanı Köprüsü'nde şüpheli ölüm

Bursa'da hırsızlar PTT acentesini soydu Bursa'da hırsızlar PTT acentesini soydu

İngiltere'de Brexit anlaşması onaylandı! İngiltere'de Brexit anlaşması onaylandı!

Ve ilk kafile sınıra ulaştı! Ve ilk kafile sınıra ulaştı!

Türkiye'den Kaşıkçı cinayetine ilişkin son dakika açıklaması: Artık uluslararası soruşturma şart Türkiye'den Kaşıkçı cinayetine ilişkin son dakika açıklaması: Artık uluslararası soruşturma şart

Kendilerini 'MİT' personeli olarak tanıtan çete çökertildi Kendilerini 'MİT' personeli olarak tanıtan çete çökertildi

Yerleşim alanlarını tehdit eden orman yangını kontrol altına alındı Yerleşim alanlarını tehdit eden orman yangını kontrol altına alındı

İzmir'de tarihi eser operasyonu: 18 parça tarihi eser ele geçirildi. İzmir'de tarihi eser operasyonu: 18 parça tarihi eser ele geçirildi.

Torba teklifteki 5. madde kabul edildi Torba teklifteki 5. madde kabul edildi

RTÜK'ten reyting rekortmeni dizilere ''şiddet'' cezası RTÜK'ten reyting rekortmeni dizilere "şiddet" cezası

Kaçırılan Berfin'in babası: 4- 5 kızı daha kaçırmışlar Kaçırılan Berfin'in babası: 4- 5 kızı daha kaçırmışlar

Bursa Yıldırım'da su kesintisi	Bursa Yıldırım'da su kesintisi

Özal Ailesi'nin köşkü satılıyor! İşte fiyatı... Özal Ailesi'nin köşkü satılıyor! İşte fiyatı...

Sendika başkanını öldüren zanlının ifadesi ortaya çıktı Sendika başkanını öldüren zanlının ifadesi ortaya çıktı