Diablo Immortal'a tepki yağıyor!

Diablo Immortal'a tepki yağıyor!

Blizzard Entertainment tarafından mobil platformlar için duyurulan Diablo Immortal, tepki çekmeye devam ediyor. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen BlizzCon 2018'de Blizzard Entertainment 3 önemli duyuru gerçekleştirdi. Genel olarak oyun severler yeni bir Diablo oyunu ya da Diablo 2'nin Remake versiyonunun duyurulmasını bekliyorlardı.

Fakat Blizzard Entertainment, oyun severleri adeta ters köşe yaparak, iOS ve Android tabanlı mobil cihazlarda oynanabilecek olan Diablo Immortal'ı tanıttı.
Zaten Diablo hayranları serinin 3. oyununu yerden yere vurmuşlardı. Şimdiyse Blizzard'ın Diablo 2 ile Diablo 3 arasında geçen Diablo Immortal'ı mobil platformlar için duyurması, bardağı taşıran son damla oldu.

Blizzard, mobil platformlar için duyurduğu Diablo oyununun videosuna yüksek miktarda dislike gelince videoyu silip, tekrar yükledi. Fakat serinin hayranları tekrardan yüklenen videoyu da dislike yağmuruna tuttu.

Ayrıca oyunun forum sayfaları üzerinden de Blizzard'a ağır ithamlarda bulunuldu. Oyun severlerden gelen bu tepkiler üzerine kısa bir değerlendirme yapan Blizzard kurucu ortağı Allen Adham şunları söyledi.

"Diablo'yu mobil platformlara çıkarmanın bazı riskleri vardı. Açıkçası oyunculardan tepki alacağımızı da biliyorduk. Fakat gelen tepkilerin bu kadar fazla olacağını biz bile tahmin edemedik."

Diablo'yu mobil platformlara taşıma fikri günümüz şartlarında kabul görebilir. Sonuçta evinde oyun oynamak için akıllı telefondan başka cihazı olmayan oyun severler de mevcut. Onları da düşünmek gerekiyor.

Bursa'da yürümekte zorlanınca kaykay ile çay dağıtmaya başladı Bursa'da yürümekte zorlanınca kaykay ile çay dağıtmaya başladı

Bakan Koca'dan flaş açıklama... Askerliğini yapmış sayılacaklar Bakan Koca'dan flaş açıklama... Askerliğini yapmış sayılacaklar

Emeklilere bayram ikramiyesi 31 Mayıs'ta ödenecek Emeklilere bayram ikramiyesi 31 Mayıs'ta ödenecek

Mehmet Ali Ekmekçi; <br /> BursaRay'da süre kısalacak mı? Mehmet Ali Ekmekçi;
BursaRay'da süre kısalacak mı?

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (25 Mayıs 2019 Cumartesi)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (25 Mayıs 2019 Cumartesi)

Kendisinden şikayetçi oldu! Kendisinden şikayetçi oldu!

Kucağında bebek ile direksiyon başına geçen sürücü tepki çekti Kucağında bebek ile direksiyon başına geçen sürücü tepki çekti

Sahibinin gezmeye çıkardığı pitbull dehşet saçtı Sahibinin gezmeye çıkardığı pitbull dehşet saçtı

Lisede taciz! O öğretmen açığa alındı Lisede taciz! O öğretmen açığa alındı

Bursa'da sahur yolunda feci kaza! Ön camdan fırlayan sürücü ağır yaralı Bursa'da sahur yolunda feci kaza! Ön camdan fırlayan sürücü ağır yaralı

Demir çalarken suçüstü yakalandılar Demir çalarken suçüstü yakalandılar

Serkan Yetişmişoğlu; <br /> Ne değişti?  Serkan Yetişmişoğlu;
Ne değişti? 

Merak ve korku bağımlılığı artırıp ölüme sürüklüyor! Merak ve korku bağımlılığı artırıp ölüme sürüklüyor!

İran'da yoga yapan 30 kişi gözaltına alındı İran'da yoga yapan 30 kişi gözaltına alındı

Sinan Akçıl ile Burcu Kıratlı bayram sonrası boşanıyor Sinan Akçıl ile Burcu Kıratlı bayram sonrası boşanıyor

Kadınlara çift maaş imkanı Kadınlara çift maaş imkanı

Polis ekiplerine bıçakla saldırdı! Polis ekiplerine bıçakla saldırdı!