Devlet Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyla ilgili yeni açıklama

Devlet Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyla ilgili yeni açıklama

MHP Lideri Devlet Bahçeli, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na Ankara Çubuk'ta düzenlenen saldırıya ilişkin açıklama yaptı, "Kimse partimizi saldırının azmettiricisi olarak gösteremez" dedi. MHP lideri, saldırının kabul edilemez olduğunu da söyledi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıya "Şiddeti tasvip etmek, akıl ve vicdan ölçülerini inkar etmektir. Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırı, kabul edilemez niteliktedir." sözleriyle tepki gösterdi.

Saldırının kabul edilemez olduğuna vurgu yapan Bahçeli, "Milli kültürümüzün, inançlarımızın ve geleneklerimizin tamamen hilafına vasat bulan dünkü manzaraları Milliyetçi Hareket Partisi reddetmektedir. Sağduyu, sabır, sakinlik ve akıl davamızın harcıdır. Hiç kimse olayların gizli faili ve azmettiricisi olarak partimizi ve dava arkadaşlarımızı göstermeye kalkışmamalıdır." dedi.

MHP Başkanlık Divanı toplantısının ardından yazılı bir açıklama yapan bahçeli, saldırıyı kınadı. Ama, CHP yönetimine yönelik eleştirileri de vardı.

Bahçeli, "CHP'nin, HDP ve PKK ittifakı sıcaklığını hala korurken yöre halkının infialini ve galeyana gelme ihtimalini hesaba katmamak hem ufuksuzluk hem de siyasi mağduriyet tesis etme hazırlığıdır. Türk milletinin, CHP ile PKK'nın kurduğu tuzağa düşmeyeceğine, birliğini ve beraberliğini bozmayacağına yürekten inanıyorum." dedi.

Saldırının bütün yönleri ile araştırılması gerektiğini belirten Bahçeli, "Provokasyon varsa milletimizle paylaşılmalı" ifadesini kullandı.

MHP lideri, kutuplaşma uyarısı da yaptı. Bahçeli, seçim sonrası siyasi tansiyonun artış gösterdiğini belirterek, "gerginlik süreci tehlikeli bir noktaya geldi" dedi.

Haliç Üniversitesi'nin eski mütevelli heyeti başkanı Mansur Topçuoğlu tutuklandı Haliç Üniversitesi'nin eski mütevelli heyeti başkanı Mansur Topçuoğlu tutuklandı

Kız kaçırma yüzünden bir kişinin evi kundaklandı Kız kaçırma yüzünden bir kişinin evi kundaklandı

Bursa trafiğinde at tehlikesi Bursa trafiğinde at tehlikesi

TIR'la çarpışan otomobildeki 2 polisimiz şehit oldu TIR'la çarpışan otomobildeki 2 polisimiz şehit oldu

Serkan Yetişmişoğlu; <br /> Öldün mü, ölmedin mi? Serkan Yetişmişoğlu;
Öldün mü, ölmedin mi?

Mardin'de kaybolan küçük kızın cansız bedeni derede bulundu Mardin'de kaybolan küçük kızın cansız bedeni derede bulundu

TEM'de makas atan otomobil bariyerlere saplandı TEM'de makas atan otomobil bariyerlere saplandı

Eski eşine çocuk parkında dehşeti yaşattı, jandarma ölümden kurtardı Eski eşine çocuk parkında dehşeti yaşattı, jandarma ölümden kurtardı

Elazığ 3.2 ile sallandı Elazığ 3.2 ile sallandı

Tartıştığı yaşıtlarına döner bıçağı ile saldırdı Tartıştığı yaşıtlarına döner bıçağı ile saldırdı

Polis şüphelinin aracına camdan atladı; nefes kesen operasyon kamerada Polis şüphelinin aracına camdan atladı; nefes kesen operasyon kamerada

Yargıtay, 'Emrah Serbes' kararını 23 Mayıs'ta verecek Yargıtay, 'Emrah Serbes' kararını 23 Mayıs'ta verecek

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan önemli açıklama: Doğru olmayan içerikler dolaşıyor Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan önemli açıklama: Doğru olmayan içerikler dolaşıyor

3 kuyumcudan 1 milyon liralık soygun yapan çete çökertildi 3 kuyumcudan 1 milyon liralık soygun yapan çete çökertildi

Suriyeli 2 aile arasında döner bıçaklı kavga Suriyeli 2 aile arasında döner bıçaklı kavga