Denizde ve karada 30 Ağustos coşkusu

Denizde ve karada 30 Ağustos coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 96. yıl dönümü, İzmir'in Çeşme ilçesinde denizde ve karada coşkuyla kutlandı.

Çeşme ilçesinde, 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi törenleri kaymakamlık makamında Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara'nın tebrikleri kabulü ile başlandı.

Resmi törene Cumhuriyet Meydanı'nda devam edilirken, törene; Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara, Garnizon Komutan Vekili Astsubay Başçavuş Engin Keçeci, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın Yeğin, İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Alev, daire amirleri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara, Garnizon Komutan Vekili Astsubay Başçavuş Engin Keçeci ve Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç'ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunmalarının ardından, saygı duruşu gerçekleştirdi ve İstiklal Marşı okundu. 

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencileri Kübra Gürbüz ve Kaan Keskin'in okudukları şiirlerin ardından resmi tören sona erdi. Resmi törenin sona ermesinin ardından Çeşme sahilindeki Garnizon Komutanlığı'nda; protokol üyeleri, siyasi parti, STK temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla bir kokteyl verildi. Öte yandan, Çeşme Motorsiklet Kulübü Derneği üyeleri de, Çeşme çarşısında motorları ile konvoy gerçekleştirerek, resmi kutlamalara katıldı. Dernek üyeleri, resmi törenden sonra Atatürk Anıtı önünde toplu fotoğraf çektirdi. Karada gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, denizde de devam etti. Günübirlik tur tekneleri Türk bayrakları ile süslenirken, tura katılan vatandaşlara da Türk bayrakları dağıtıldı. Tur tekneleri, İzmir Marşı ve 10. yıl Marşları çalarak sahilden ayrılırken, tur teknelerindeki yolcular da ellerindeki bayrakları sallayarak, marşlara hep birlikte eşlik etti. 

Öte yandan, İzmirli ünlü şovmen "Mikrop Hikmet" adıyla tanınan Hikmet Durmuş ve "Mikrop Hikmet ile Biz Bize Yeteriz Oluşumu", sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, geleneksel hale getirdikleri denizde dev Türk bayrağı açma etkinliğini bu yıl dördüncü kez gerçekleştirdi. 
 

Benzine 27 kuruş zam yapıldı Benzine 27 kuruş zam yapıldı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: BUTTİM'in marka değerini yükselteceğiz   Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey: BUTTİM'in marka değerini yükselteceğiz  

Bursa'da sular kesilecek! Bursa'da sular kesilecek!

Bursa'da kamyona çarpan ticari araçta can pazarı: 1 yaralı Bursa'da kamyona çarpan ticari araçta can pazarı: 1 yaralı

Bursa'da 14 yaşındaki Hümeyra'dan 2 gündür haber alınamıyor Bursa'da 14 yaşındaki Hümeyra'dan 2 gündür haber alınamıyor

İfadeleri kan dondurdu: ''Çırılçıplak soyup boynuma ip geçirdi'' İfadeleri kan dondurdu: "Çırılçıplak soyup boynuma ip geçirdi"

Yabancıya konut satışında Bursa üçüncü oldu! Yabancıya konut satışında Bursa üçüncü oldu!

Bakan Soylu, Türkiye'deki Suriyeli sayısını açıkladı Bakan Soylu, Türkiye'deki Suriyeli sayısını açıkladı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: ''Algıyla belediyecilik yapanları halkımız değerlendirecek'' Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: "Algıyla belediyecilik yapanları halkımız değerlendirecek"

Bursa'da uyuşturucu operasyonunda 6 gözaltı Bursa'da uyuşturucu operasyonunda 6 gözaltı

Ünlü otomotiv markalarının PR'cısı Zarakol gözaltında! Ünlü otomotiv markalarının PR'cısı Zarakol gözaltında!

Zeytin Dalı Harekat bölgesinde 1 şehit Zeytin Dalı Harekat bölgesinde 1 şehit