Denizcilik Meslek Lisesinde kariyer günleri

Denizcilik Meslek Lisesinde kariyer günleri

Ordu Fatsa Atatürk Denizcilik Meslek Lisesi Mezunları Derneği (ORFADDER) Başkanı Harun Akbaş, Fatsa Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu. 

BRİGHT Denizcilik ve Gemi İşletmeciliği AŞ'de Güverte Operasyon Enspektörü olan Harun Akbaş yıllar önce mezun olduğu okulda yeni öğrencilerle buluşmaktan onlara tecrübelerini aktarmaktan çok mutlu olduğunu belirtti. 

Öğrencilere denizcilik sektörü hakkında bilgi veren Harun Akbaş, "Yıllar önce ben de sizler gibi bu sıralarda eğitimimi tamamladım ve sektöre atıldım. Burada aldığım eğitim ve disiplin sayesinde ben ve benim gibi birçok arkadaşım mesleğimizde ilerledik ve bizden önceki arkadaşlarımız gibi bu sektörde iyi bir intiba bıraktık. Bundan dolayıdır ki bu sektördeki birçok şirket personel alımlarında Fatsa Atatürk Denizcilik Meslek Lisesi mezunlarını tercih ediyorlar. Sizler de bizden önceki ağabeylerimizin bize bıraktığı bu mirası bizden sonra da en iyi şekilde sizden sonra geleceklere bırakın istiyorum. Özellikle okulda öğretmenlerinizi can kulağıyla dinleyin ve sosyal ve kültürel yönden kendinizi geliştirin. Mutlaka yabancı dil bilginizi en üst seviyelere çıkartın" dedi. 

Harun Kaptan Fatsa Denizcilik Meslek Lisesi öğrencilerinin hem staj için hem de staj sonrası iş için dernekten yardım alabileceklerini belirterek mesleki anlamda her türlü yapacaklarını söyledi ve daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtladı. 

Program sonunda Okul Müdürü Ömer Yahşi, Harun Akbaş'a ORFADDER adına düzenlenmiş bir teşekkür belgesi takdim etti.

Programın kapanış konuşmasını gerçekleştiren okul müdürü Ömer Yahşi ise, "Harun Kaptan okulumuzun 2002 mezunudur. 2017 yılında Fatsa Denizcilik Lisesi mezunları olarak ORFADDER'i kurdular. Dernek vasıtasıyla ihtiyaç sahibi öğrencilerimize burs veriyorlar, staj ve iş için gemi arayan öğrencilerimize yardımcı oluyorlar. Denizcilik sektörüyle alakalı öğrencilerimize koçluk yapıyorlar. Okulun ihtiyacı olan birçok denizcilik alanıyla alakalı eğitim malzemeleri temin ediyorlar. Ben okulumuz adına Harun Kaptan'a ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. 

CHP-İYİ Parti ittifak görüşmelerinde yeni gelişme CHP-İYİ Parti ittifak görüşmelerinde yeni gelişme

Diyarbakır'da HDP'ye 'açlık grevi' operasyonu Diyarbakır'da HDP'ye 'açlık grevi' operasyonu

Bursa-Ankara karayolunda kar yağışı Bursa-Ankara karayolunda kar yağışı

Minik Ege'ye ameliyatta oksijen yerine azot verildi iddiası Minik Ege'ye ameliyatta oksijen yerine azot verildi iddiası

Bursa'da KOM'dan kaçak şarap baskını Bursa'da KOM'dan kaçak şarap baskını

Bursa'da bazı seferler iptal	Bursa'da bazı seferler iptal

Bursa Havalimanı TBMM gündemine taşındı Bursa Havalimanı TBMM gündemine taşındı

Bursa İznik beyaza büründü, kızağını alan kaymaya koştu Bursa İznik beyaza büründü, kızağını alan kaymaya koştu

Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'ye son görev Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'ye son görev

Bursa Uludağ'da kar kalınlığı 44 santimetreye ulaştı Bursa Uludağ'da kar kalınlığı 44 santimetreye ulaştı

Bursa'da metroda bekleme süresi düşürüldü Bursa'da metroda bekleme süresi düşürüldü