Dalyan'da tatilciler "dolmuş" kuyruğuna girdi

Dalyan'da tatilciler ''dolmuş'' kuyruğuna girdi

Muğla'nın Ortaca ilçesine bağlı turistik Dalyan Mahallesinde bayram tatili yoğunluğu yaşandı. Dalyan iskelesindeki tekneler tatilcilere yetişmekte zorlandı. Tatilciler dolmuş teknelerle plaja ulaşabilmek için kuyruk oluşturdu.

9 günlük Kurban Bayramı tatilinde Muğla ve ilçelerinde yoğunluk yaşandı. Tatilciler, Güneyege sahillerindeki tesisleri ve sahilleri doldurdu. Özellikle gözde turizm noktası Dalyan'da, ünlü İztuzu Plajı'na ulaşmak isteyen tatilciler iskelede kuyruk oluşturdu, dakikalarca dolmuş tekne bekledi.

Sabah erken saatlerde Dalyan iskelesine gelen tatilciler, tarihi Kaya Mezarları manzarası eşliğinde Dalyan Kanalı'nda tekne turu yapma fırsatı buldu. Dalyan'dan teknelerle Çamur banyosu, Sultaniye Kaplıcaları, Kaunos Antik Kenti ve İztuzu Plajı'na ulaşan tatilciler deniz, kum ve güneşin keyfini çıkardı.

Dalyan Tekne Kooperatifi Başkanı Mehmet Ali Demir, tatil süresince yoğun talebe karşılık vermek için çaba gösterdiklerini söyledi.

Demir, kooperatiflerine ait 120 teknenin yanı sıra diğer kooperatif ve şirketlerle beraber 400'ün üzerinde tekneyle hizmet verildiğini aktardı.

Dolmuş teknelerle tatilcileri Dalyan Kanalı'ndan teknelerle Çamur banyosu, Sultaniye Kaplıcaları, Kaunos Antik Kenti ve İztuzu Plajı'na taşıdıklarını ifade eden kooperatif başkanı Demir, "Bayram tatili süresince günlük yaklaşık 10 bin tatilcinin teknelerle ulaşımını sağladık. 4 gün yoğunluk yaşandı. Yarından itibaren de sezonun normal seyrine döneceğini tahmin ediyoruz." dedi.

Bursa'da otomobil alev alev yandı Bursa'da otomobil alev alev yandı

Bursa'da sanık yakınları iki polis memurunu darbetti Bursa'da sanık yakınları iki polis memurunu darbetti

Kestiği dalın altında kalıp öldü Kestiği dalın altında kalıp öldü

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey'den eski belediye başkanlarına ziyaret  Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey'den eski belediye başkanlarına ziyaret 

Bursa'da kızını 14 yerinden bıçaklayan baba tutuklandı Bursa'da kızını 14 yerinden bıçaklayan baba tutuklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin'den önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin'den önemli açıklamalar

Taciz iddiası mahalleyi karıştırdı Taciz iddiası mahalleyi karıştırdı

Camiden dönen yaşlı adama otomobil çarpıp kaçtı Camiden dönen yaşlı adama otomobil çarpıp kaçtı

İstanbul ve Ankara'da eş zamanlı operasyon! Şebeke lideri de yakalandı İstanbul ve Ankara'da eş zamanlı operasyon! Şebeke lideri de yakalandı

Firari suç makinesi yakalandı Firari suç makinesi yakalandı

Gürcistan'da domuz gribinden ölenlerin sayısı 21'e yükseldi Gürcistan'da domuz gribinden ölenlerin sayısı 21'e yükseldi

Maden ocağı işçilerini taşıyan minibüs ile kamyon çarpıştı Maden ocağı işçilerini taşıyan minibüs ile kamyon çarpıştı

Annesi gözleri önünde öldürüldü, vuranı mahkemede açıkladı Annesi gözleri önünde öldürüldü, vuranı mahkemede açıkladı