Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği talimatı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği talimatı açıkladı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabinenin açıklanmasının ardından kendilerine, "İlk günden itibaren hemen yola koyulacaksınız." talimatı verdiğini belirtti.

Oktay, Kızılcahamam Toplu Açılış Töreni'nde, Erdoğan'ın konuşması öncesinde halka hitap etti.

AK Parti 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı nedeniyle  Kızılcahamamlıların kendilerine ev sahipliği yaptığını söyleyen Oktay,  vatandaşlara teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 16 yıldır millete hizmet ettiğini vurgulayan  Oktay, kendilerinin de Erdoğan'a yetişmeye, yükünü almaya çalıştıklarını dile  getirdi.

Oktay, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin açıklanmasının ardından  Erdoğan'ın kendilerine verdiği talimatı şöyle anlattı:

"Yeni sistemde, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde, kabinemiz  açıklanır açıklanmaz cumhurbaşkanımız bize bir talimat verdi, 'İlk günden  itibaren hemen yola koyulacaksınız.' dedi. '100 Günlük Eylem Planları, geçiş  süreci, hiçbir şey, hiçbir şekilde beklemeyecek. Hiçbir vatandaşımız hiçbir  hizmetiyle ilgili aksaklığa uğramayacak. İçeriden veya dışarıdan, kimden gelirse  gelsin hiçbir şey Türkiye'yi engellemeyecek, engelleyemeyecek, hakeme rağmen biz  her türlü oyunu alacağız.' O talimatı yerine getirmeye çalıştık. Liderimizin,  hızına yetişmeye çalışıyoruz."

Oktay, 100 Günlük Eylem Planı'nın hazırlandığını hatırlatarak,  yatırımların ve bazı projelerin devam ettiğinin altını çizdi.

Tamamlanan yatırımların Kızılcahamam'a hayırlı olması temennisinde  bulunan Oktay, Kızılcahamam'a elleri boş gelmediklerini belirtti. Oktay, 2019'da  verilecek izinle de daha güçlü bir Kızılcahamam için yürüneceğini sözlerine  ekledi.

Notlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ya Allah bismillah" diyerek açılış kurdelesini  kesti.

Erdoğan'ın konuşması öncesinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet  Cahit Turhan, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Milli Eğitim Bakanı Ziya  Selçuk, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler  Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da konuşma yaptı.

Açılış töreninin yapıldığı alanda, "Rahat ol Türkiye emin ellerdesin",  "Yeni sistem huzurlu mekan, hoş geldin Başkan", "Kızılcahamam 15 Temmuz ruhuyla  Reisin yanında", "Hep birlikte yeni hedeflere" yazılı pankartlar dikkati çekti.

Törene, kabinesi üyelerinin yanı sıra AK Parti Genel Başkan  Yardımcıları ve milletvekilleri ile Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara Büyükşehir  Belediye Başkanı Mustafa Tuna da katıldı.

Törende, Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney de bir konuşma  yaparak, açılışı gerçekleştirilen tesisler hakkında bilgi verdi.

Erdoğan, açılışın ardından Kızılcahamam Belediye Başkanlığını ve  Kızılcahamam Kaymakamlığını ziyaret etti. Ziyaretlerde Başkan Erdoğan, Belediye  Başkanı Muhittin Güney'e ve Kaymakam Mehmet Yıldız'a,  günün anısına birer hediye  takdim etti.

Törenle, toplam maliyeti 55 milyon Türk lirasını bulan Yeni Belediye  Hizmet Binası, Yeni Kızılcahamam Devlet Hastanesi, 15 Temmuz Demokrasi  Şehidi  İbrahim Ateş Seyir Tepesi ve Sosyal Tesisleri, Atıksu  Arıtma Tesisi,  Kızılcahamam Belediyesi Jeopark Müzesi ve Abacı Peri Bacaları Rekreasyon Alanı,  Güreş Milli Takımlar Kamp ve Spor Merkezi, Kızılcahamam Belediye Çöp Aktarma  İstasyonu, Kızılcahamam Belediyesi Hal, Otopark ve Kapalı Pazar Yeri,  Kızılcahamam Kırsal Ürün Pazarı, TOKİ Blokları Spor Lisesi'nin toplu açılışı  gerçekleştirildi.

Yaman Kaya; <br /> Bu nasıl iş LİMAK? Yaman Kaya;
Bu nasıl iş LİMAK?

Bursa'da karla kesintisiz mücadele Bursa'da karla kesintisiz mücadele

Karacak ve Sincar'a dev operasyon! Karacak ve Sincar'a dev operasyon!

Gergedan virüsü nedir? Gergedan virüsü nedir?

Bursa'da jandarmadan ağır denetim Bursa'da jandarmadan ağır denetim

Türkiye'nin ilk ve tek Tarım AVM'si Bursa Karacabey'de kuruluyor Türkiye'nin ilk ve tek Tarım AVM'si Bursa Karacabey'de kuruluyor

Bursa Uludağ'dan kartpostallık manzaralar Bursa Uludağ'dan kartpostallık manzaralar

Markette iğrenç olay! Genç kızın arkasına geçti ve... Markette iğrenç olay! Genç kızın arkasına geçti ve...

Eşiyle ilişkisi olduğunu öğrendiği ortağını öldürdü Eşiyle ilişkisi olduğunu öğrendiği ortağını öldürdü

Bursa'da yüksek doğal gaz faturalarına 'yün çamaşırlı' önlem Bursa'da yüksek doğal gaz faturalarına 'yün çamaşırlı' önlem

Emeklilikte Yaşa Takılanlar, 31 Aralık'a dikkat! Emeklilikte Yaşa Takılanlar, 31 Aralık'a dikkat!

Aysın Komitgan; <br /> AK Parti Nilüfer'de MHP adayını mı destekleyecek? Aysın Komitgan;
AK Parti Nilüfer'de MHP adayını mı destekleyecek?

Gaziantep baklavasının pabucunu Bursa dama atıyor(ÖZEL HABER) Gaziantep baklavasının pabucunu Bursa dama atıyor(ÖZEL HABER)

Sedanur'un nasıl öldürüldüğü ortaya çıktı! Sedanur'un nasıl öldürüldüğü ortaya çıktı!

Düzce'de yangın: 3 çocuk hayatını kaybetti Düzce'de yangın: 3 çocuk hayatını kaybetti

SSK emeklisine en az 182 TL zam SSK emeklisine en az 182 TL zam