Cristiano Ronaldo FIFA 19 kapağından kaldırıldı!

Cristiano Ronaldo FIFA 19 kapağından kaldırıldı!

Hatırlarsanız, geçtiğimiz aylarda EA Sports sessiz sedasız FIFA 19'un resmi internet sayfası üzerinden Cristiano Ronaldo'nun görsellerini kaldırmıştı. Yaşanan bu olay, Ronaldo'nun birçok hayranı tarafından tepki ile karşılanırken şimdi de, Cristiano Ronaldo FIFA 19 kapağından kaldırıldı.

Cristiano Ronaldo FIFA 19 kapağından kaldırıldı!

Son dönemlerde adı vergi kaçakçılığı ve cinsel saldırı olayları ile anılan dünya yıldızı, şimdi de FIFA 19 ile gündemde. Hatırlarsanız, EA Sport E3 2018 fuarında FIFA 19 ile karşımıza çıkmış ve yepyeni yüzüyle sevilen futbol oyununun yeni versiyonunu bize tanıtmıştı.

Bu lansmanın en çok dikkat çeken yönleri, Şampiyonlar Ligi ve yine kapak yıldızı olan Cristiano Ronaldo olmuştu. Fakat, Ronaldo'nun ani kararı ile Real Madrid'den Juventus'a transfer olması EA Sports'u çıkmaza sokmuştu.

Bu gelişmeye paralel olarak Yolculuk Modu başta olmak üzere Ronaldo'nun almış oldu ani karar yüzünden etkilenmişti. Yaşanan bu transfer sonrası Ronaldo'ya özel olarak tasarlanan birçok şeyde değişikliğe giden EA Sports, o dönem olası bir gecikme haberi ile hayranlarını bir hayli tedirgin etmişti.

Ancak hiçbir aksilik olmadan oyunu piyasa sunan dev yapımcı, şimdi de almış olduğu Ronaldo kararıyla sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü.

Adı son günlerde, cinsel saldırı olayı ile anılan Ronaldo'nun görsellerini ilk önce reklam afişlerinden kaldıran EA Sports herkesi şaşırmıştı. Ancak bu konu ile ilgili birçok söylenti olmasına rağmen herhangi bir şey söylemeyen EA Sports, Twitterüzerinden yapmış olduğu açıklama ile oyunun yeni kapağını duyurdu.

Hemen yukarıdaki görselden de görebileceğiniz üzere FIFA'nın kapağında artıkNeymar, Dybala, ve Kevin de Bruyne yer alıyor. Bu gelişmeyle beraber, Crisitiano Ronaldo FIFA 19 kapağından resmi olarak kaldırıldığı da duyurulmuş oldu.

Fakat, EA Sports'un neden böyle bir hamleye başvurduğu halen bilinmiyor. Ancak, şirkete yakın kaynaklarca elde edilen bilgiler doğrultusunda Ronaldo'nun adının cinsel saldırı ile anılmasının şirkete zarar verebileceğinden dolayı böyle bir kararın alındığı şimdilik ön görülüyor.

Ankara'da kışlada patlama Ankara'da kışlada patlama

Bursa Yıldırım'da su kesintisi Bursa Yıldırım'da su kesintisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Etimesgut'ta halka hitap etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Etimesgut'ta halka hitap etti

Bursa'da inşaattan düşen üniversiteli son yolculuğuna uğurlandı Bursa'da inşaattan düşen üniversiteli son yolculuğuna uğurlandı

Bursa'da ''Kedili Tekke'' binası millet kıraathanesi oldu Bursa'da "Kedili Tekke" binası millet kıraathanesi oldu

Bursa'da önce eski karısını, sonra kendisini bıçakladı Bursa'da önce eski karısını, sonra kendisini bıçakladı

Bursa'da muayene için geldiği hastanede temizlik yaptı Bursa'da muayene için geldiği hastanede temizlik yaptı

Bursalı Hümeyra, 5 gün sonra eve döndü Bursalı Hümeyra, 5 gün sonra eve döndü

Cinsel yaşamının sona ermesini gerekçe gösteren kadından rekor tazminat davası! Cinsel yaşamının sona ermesini gerekçe gösteren kadından rekor tazminat davası!

Bakan Soylu, Türkiye'de doğan Suriyeli çocuk sayısı açıkladı Bakan Soylu, Türkiye'de doğan Suriyeli çocuk sayısı açıkladı

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın görevden alındı TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın görevden alındı

Bursa İznik'te, saat kulesinin saatleri durdu Bursa İznik'te, saat kulesinin saatleri durdu

Bursa'da freze ustasının bağışlanan böbreği 10 yaşındaki çocuğu kurtaracak Bursa'da freze ustasının bağışlanan böbreği 10 yaşındaki çocuğu kurtaracak