Çöken 4 katlı binanın sahibi: Arda Turan aramazsa...

Çöken 4 katlı binanın sahibi: Arda Turan aramazsa...

İstanbul Sütlüce'de temel kazısı sırasında çöken binanın sahibi Mesut Ertürk, futbolcu Arda Turan'a yönelik olarak "Bir telefon bekliyoruz. Olayların sulh yoluyla çözülmesini istiyoruz. Ancak bizim yanımıza gelmezse dava açma yoluna gideceğiz" dedi.

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde bulunan Sütlüce'de, temel açma çalışması sırasında çöken binanın çevresindeki riskli binalarda yaşayan mahalle sakinleri 'unutulduklarını' ileri sürerek yetkililere tepki gösterdi.

Yıkımın yaşandığı Fuadiye Sokak'taki vatandaşlar evlerindeki mühürlerin kaldırılmasının ardından yetkililerin kendilerine ulaşmadığını söyledi.

Çökme sonrası 10 santimetre kayan ve yıkılma tehlikesi bulunduğu için mühürlenen Fuadiye Sokak'taki Çetin Apartmanı'nın sakinleri ise binayı kısmen boşalttı. Binada sadece üç dairede kiracı kalıyor.

'KORKU İÇİNDE YAŞIYORUZ'

Binada kiracı olarak yaşayan Katibe Çelik, "Çökme olayının ardından binamız yavaş yavaş boşaldı. İlk günler yetkililer çok geldi. Ancak şimdi kimse gelip gitmiyor. Binada ev sahibi kimse yaşamıyor. Bir Suriyeli aile, bir komşumuz ve biz yaşıyoruz. Evimizdeki çatlaklar hala duruyor. En ufak bir toprak kaymasında veya bir sarsıntıda bina çökecek" dedi.

Fuadiye Sokak'ta yaşayan 69 yaşındaki Yaşar Taşdan ise yetkililerin bir defa geldiğini ve inceleme yaptıklarını belirterek "Mühürler kaldırıldıktan sonra otellerden çıktık. Evlerimize geldiğimizde korkuyorduk. Ancak gidecek yerimiz yok. Geçtiğimiz günlerde uzmanlar gelip evleri incelediler. 'Çatlaklarda genişleme var mı?' diye baktılar. Bir şey çıkmadı ama evlerimiz çatlak dolu. En ufak bir sarsıntıda yıkılır. Bayramımız buruk geçecek. Çocuklarımız evde kalmaya hala korkuyor" diye konuştu.

'SULH YOLUYLA ÇÖZMEK İSTİYORUZ'

Sütlüce'de yıkılan binanın sahibi Mesut Ertürk ise kazı yapılan arsanın sahibi Arda Turan'a tepki gösterdi.

Olaydan 22 gün geçmesine rağmen Arda Turan'ın kendilerini aramadığını söyleyen Mesut Ertürk, "Aile olarak kimseden maddi bir beklentimiz yok. Binamız yıkıldıktan sonra belediye ve kaymakamlık bize ulaştı. Maddi yardımda bulunmak istediler" dedi. Ertürk, şöyle devam etti:

"Ancak durumumuz iyi olduğu için geri çevirdik. Kiracılarımıza yardım edilmesini talep ettik. Mağdur olan kiracılara kira yardımı ve eşya yardımı yaptılar. Olaydan günler geçti ancak Arda Turan bizi hala aramadı. Aile olarak bizi aramasını ve en azından 'geçmiş olsun' demesini bekliyoruz. Arda'dan da maddi bir beklentimiz yok. Aramaması bizi çok üzdü. Şu ana kadar Arda Turan'a hiçbir dava açmadık. Ancak haklarımız saklı. Arda'dan bir telefon bekliyoruz. Olayların sulh yoluyla çözülmesini istiyoruz. Ancak bizim yanımıza gelmezse dava açma yoluna gideceğiz."

Pistten çıkan uçak 'Millet Kıraathanesi' oluyor Pistten çıkan uçak 'Millet Kıraathanesi' oluyor

Trump kendi bakanını hedef aldı Trump kendi bakanını hedef aldı

CHP Sözcüsü Öztrak: Gündemimizde ittifak yok CHP Sözcüsü Öztrak: Gündemimizde ittifak yok

Almanya'dan kaçan Neslişah bulundu Almanya'dan kaçan Neslişah bulundu

MHP'den ittifak açıklaması! MHP'den ittifak açıklaması!

Bursa'da annesini huzurevine vermeyen kardeşini böyle vurdu Bursa'da annesini huzurevine vermeyen kardeşini böyle vurdu

Bursa'da otomobilin devirdiği direğin altında kalmaktan son anda kurtuldu Bursa'da otomobilin devirdiği direğin altında kalmaktan son anda kurtuldu

7 yıl sonra ağlatan karşılaşma! 7 yıl sonra ağlatan karşılaşma!

EDS'lerde yeni dönem resmen başladı! Mevcut kural ihlalleri genişletildi EDS'lerde yeni dönem resmen başladı! Mevcut kural ihlalleri genişletildi

Victoria's Secret modeli otelde bir gece kaldı, hayatı kabusa döndü Victoria's Secret modeli otelde bir gece kaldı, hayatı kabusa döndü

Ecem Balcı cinayeti davası başladı Ecem Balcı cinayeti davası başladı

Loto milyoneri parasının tamamını estetiğe harcadı!
Loto milyoneri parasının tamamını estetiğe harcadı!

CHP'li Orhan Sarıbal'dan Bursa için korkutan uyarı CHP'li Orhan Sarıbal'dan Bursa için korkutan uyarı

Bakan Kurum, imar barışında 2 milyar 800 milyon lira toplandığını açıkladı Bakan Kurum, imar barışında 2 milyar 800 milyon lira toplandığını açıkladı

Müdür ile öğretmen okulda birbirine girdi Müdür ile öğretmen okulda birbirine girdi

Bursa'da müteahhit firma 300 kişiyi dolandırdı iddiası Bursa'da müteahhit firma 300 kişiyi dolandırdı iddiası

Öğrenciler 4 yaşındaki çocuğa okul tuvaletinde tecavüz etti Öğrenciler 4 yaşındaki çocuğa okul tuvaletinde tecavüz etti