Çöken 4 katlı binanın sahibi: Arda Turan aramazsa...

Çöken 4 katlı binanın sahibi: Arda Turan aramazsa...

İstanbul Sütlüce'de temel kazısı sırasında çöken binanın sahibi Mesut Ertürk, futbolcu Arda Turan'a yönelik olarak "Bir telefon bekliyoruz. Olayların sulh yoluyla çözülmesini istiyoruz. Ancak bizim yanımıza gelmezse dava açma yoluna gideceğiz" dedi.

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde bulunan Sütlüce'de, temel açma çalışması sırasında çöken binanın çevresindeki riskli binalarda yaşayan mahalle sakinleri 'unutulduklarını' ileri sürerek yetkililere tepki gösterdi.

Yıkımın yaşandığı Fuadiye Sokak'taki vatandaşlar evlerindeki mühürlerin kaldırılmasının ardından yetkililerin kendilerine ulaşmadığını söyledi.

Çökme sonrası 10 santimetre kayan ve yıkılma tehlikesi bulunduğu için mühürlenen Fuadiye Sokak'taki Çetin Apartmanı'nın sakinleri ise binayı kısmen boşalttı. Binada sadece üç dairede kiracı kalıyor.

'KORKU İÇİNDE YAŞIYORUZ'

Binada kiracı olarak yaşayan Katibe Çelik, "Çökme olayının ardından binamız yavaş yavaş boşaldı. İlk günler yetkililer çok geldi. Ancak şimdi kimse gelip gitmiyor. Binada ev sahibi kimse yaşamıyor. Bir Suriyeli aile, bir komşumuz ve biz yaşıyoruz. Evimizdeki çatlaklar hala duruyor. En ufak bir toprak kaymasında veya bir sarsıntıda bina çökecek" dedi.

Fuadiye Sokak'ta yaşayan 69 yaşındaki Yaşar Taşdan ise yetkililerin bir defa geldiğini ve inceleme yaptıklarını belirterek "Mühürler kaldırıldıktan sonra otellerden çıktık. Evlerimize geldiğimizde korkuyorduk. Ancak gidecek yerimiz yok. Geçtiğimiz günlerde uzmanlar gelip evleri incelediler. 'Çatlaklarda genişleme var mı?' diye baktılar. Bir şey çıkmadı ama evlerimiz çatlak dolu. En ufak bir sarsıntıda yıkılır. Bayramımız buruk geçecek. Çocuklarımız evde kalmaya hala korkuyor" diye konuştu.

'SULH YOLUYLA ÇÖZMEK İSTİYORUZ'

Sütlüce'de yıkılan binanın sahibi Mesut Ertürk ise kazı yapılan arsanın sahibi Arda Turan'a tepki gösterdi.

Olaydan 22 gün geçmesine rağmen Arda Turan'ın kendilerini aramadığını söyleyen Mesut Ertürk, "Aile olarak kimseden maddi bir beklentimiz yok. Binamız yıkıldıktan sonra belediye ve kaymakamlık bize ulaştı. Maddi yardımda bulunmak istediler" dedi. Ertürk, şöyle devam etti:

"Ancak durumumuz iyi olduğu için geri çevirdik. Kiracılarımıza yardım edilmesini talep ettik. Mağdur olan kiracılara kira yardımı ve eşya yardımı yaptılar. Olaydan günler geçti ancak Arda Turan bizi hala aramadı. Aile olarak bizi aramasını ve en azından 'geçmiş olsun' demesini bekliyoruz. Arda'dan da maddi bir beklentimiz yok. Aramaması bizi çok üzdü. Şu ana kadar Arda Turan'a hiçbir dava açmadık. Ancak haklarımız saklı. Arda'dan bir telefon bekliyoruz. Olayların sulh yoluyla çözülmesini istiyoruz. Ancak bizim yanımıza gelmezse dava açma yoluna gideceğiz."

Bursa'da ayağı kırılan adam evinde ölü bulundu Bursa'da ayağı kırılan adam evinde ölü bulundu

Marmara beşik gibi sallanıyor! Bursa ve Çanakkale'de... Marmara beşik gibi sallanıyor! Bursa ve Çanakkale'de...

Bursa'da denize düşen kediyi buz gibi suya girerek kurtardı Bursa'da denize düşen kediyi buz gibi suya girerek kurtardı

Yargıtay 10 yıllık düğümü çözdü! ''Seni oğluma alamadım ama kendime istiyorum'' Yargıtay 10 yıllık düğümü çözdü! "Seni oğluma alamadım ama kendime istiyorum"

Bursa'da piknik tüpünden enstrüman yaptı Bursa'da piknik tüpünden enstrüman yaptı

Üniversite öğrencisi köprü korkuluklarında asılı bulundu Üniversite öğrencisi köprü korkuluklarında asılı bulundu

Herkesi ilgilendiren haber! Torba yasa teklifleri kabul edildi Herkesi ilgilendiren haber! Torba yasa teklifleri kabul edildi

Bursa'da çocuklarının intihara sürüklendiğini savunan ailenin hukuk mücadelesi Bursa'da çocuklarının intihara sürüklendiğini savunan ailenin hukuk mücadelesi

Günlük kazançları 400 bin lira! Günlük kazançları 400 bin lira!

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (20 Şubat 2019 Çarşamba) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (20 Şubat 2019 Çarşamba)

Bursa'da insanların fotoğraflarından karikatür bebekler yapıyor  Bursa'da insanların fotoğraflarından karikatür bebekler yapıyor

Bursa'da villa cinayeti sanıklarına verilen müebbet, 'iyi hal' indirimiyle 25 yıla düşürüldü Bursa'da villa cinayeti sanıklarına verilen müebbet, 'iyi hal' indirimiyle 25 yıla düşürüldü

Tıp dünyasının acı kaybı! Prof. Dr. Mehmet Haluk Kiper yaşamını yitirdi Tıp dünyasının acı kaybı! Prof. Dr. Mehmet Haluk Kiper yaşamını yitirdi

Palu ailesi iddianamesinde önemli detaylar Palu ailesi iddianamesinde önemli detaylar

''1 günde evsiz kaldık'' "1 günde evsiz kaldık"