Cinsel ilişki yaşamayı reddeden 13 yaşındaki kızın kafasını kesti!

Cinsel ilişki yaşamayı reddeden 13 yaşındaki kızın kafasını kesti!

Hindistanlı 13 yaşındaki kız kendisinden yüksek kasttan olan biriyle cinsel ilişki yaşamayı reddedince korkunç bir şekilde öldürüldü.

Hindistan'da 13 yaşındaki bir kız çocuğunun kafası, kendisinden yüksek kastta olan bir komşusuyla cinsel ilişki yaşamayı reddedince orakla kesildi. 

Hindistan'ın Tamil Nadu eyaletinin küçük bir köyünde meydana gelen olayda polis küçük kızın kendinden büyük biri tarafından saldırıya uğradığı belirtildi. 

Edinilen bilgiye göre acımasız saldırı, seks teklifinin reddedilmesinin ardından çiftlik ekipmanlarının bir parçasıyla gerçekleştirildi.

Yerel medyanın aktardığına göre suçlanan isim Dinesh Kumar genç kızın kafasını orakla kesti. 

Genç kızı katleden kişinin akıl sağlığı sorunlarından muzdarip olduğu yönündeki öneriler reddedildi. 

Talihsiz kız yakınlardaki bir okulda okuyordu ve annesine sürekli adamın kendisinden tekrar tekrar cinsel taleplerinin olduğunu söylüyordu.

Yerel basına göre, genç kızın işçi ailesinin zanlıdan alt kastta olmasından dolayı zanlının şiddet eyleminde bulunduğu düşünülüyor. 

Bölge polis şefi Ponkarthik Kumar, CNN'e yaptığı açıklamada, "Genç kız acımasızca öldürüldü. Soruşturma devam ediyor ve zanlı tutuklandı" dedi. 

KAST SİSTEMİ NEDİR?

Hint kast sistemi, Hindu dinine inananların toplumsal olarak örgütlenmesi amacıyla yaratılmış bir sosyal merdiven sistemidir.

Her Hindu bir 'kast' içine doğar. Kast, toplumda özel bir konumu olan ve bu konumu nedeniyle öteki gruplardan ayrılan bir insan topluluğudur. Çocuklar anne ve babalarının kastına bağlıdır ve inanmış bir Hindu, yaşamını kastının kurallarına kesin bir bağlılıkla sürdürür. Varolan çeşitli dinsel toplulukların yanında, bir de birçok kasta ve alt kasta bölünmesi, Hindistan'ın tarihi boyunca siyasi birlik sağlamasını güçleştirmiştir.

Kast Sistemini özü itibari ile Varna ve Jati olarak ikiye ayrılabilir. Varna, kastın en üst dört tabakasını ifade ediyor (Brahman, Kşatriya, Vayşiya ve Südralar). Varna, insanların toplumun hangi tabakasında olduğunu belirtirken; Jati ise insanların nasıl hayat tarzı yaşayacağını, hangi meslekle uğraşacağını ve nasıl bir hukuka ve toplumsal düzene tabi olacaklarını belirleyen ikinci bir etmendir. Kast içerisinde 'yükseklik ve asalet' bakımından 'kademeli' bir zincir söz konusu. Ayrıca bu sistem içerisinde 'zenginliğe' dayalı bir ayrım bulunmuyor. Yani bir insan doğuşundan ölümüne kadar aynı kast içerisinde yer alıyor.

Bursa'da karayolunda ters yönde giden at arabası paniği Bursa'da karayolunda ters yönde giden at arabası paniği

Bursa'da jandarmadan fuhuş operasyonu: 10 gözaltı Bursa'da jandarmadan fuhuş operasyonu: 10 gözaltı

Çalışanının banyo yapmamasına kızıp döven patrona ceza Çalışanının banyo yapmamasına kızıp döven patrona ceza

Bursa'da 570 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı Bursa'da 570 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

Bursa'da sis kazası: 1'i ağır 3 yaralı Bursa'da sis kazası: 1'i ağır 3 yaralı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: 2026 yılına yüksek teknoloji ile ulaşacağız Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş: 2026 yılına yüksek teknoloji ile ulaşacağız

İlginç olay! İlk önce komşunun elektrik telini kesti sonra... İlginç olay! İlk önce komşunun elektrik telini kesti sonra...

Bursa'da drone ile saniye saniye kurtarma operasyonu Bursa'da drone ile saniye saniye kurtarma operasyonu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey'in ilk seçim ziyareti Vali Canbolat'a  Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bozbey'in ilk seçim ziyareti Vali Canbolat'a 

Bursa'da saçına 8 yıldır makas değmeyen Baran, karne aldı Bursa'da saçına 8 yıldır makas değmeyen Baran, karne aldı

Bursa'da çocuğu için yaptığı ranza ilgi görünce mobilya üretimine başladı Bursa'da çocuğu için yaptığı ranza ilgi görünce mobilya üretimine başladı