CHP'li Tekin'den o iddialara yanıt

CHP'li Tekin'den o iddialara yanıt

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, hakkındaki iddialara böyle yanıt verdi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, hakkındaki iddialarla ilgili partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenledi. Tartışma konusu gömleğin faturasını gösteren Tekin, "Helal paramla 10 milyonluk gömlekte giyerim. O seni hiç ilgilendirmez. Hiç boğazımızdan haram girmemiştir" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde "Adaylığa her zaman hazırım" mesajını verdikten sonra Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile mal varlığı tartışmasına giren Gürsel Tekin iddialara cevap verdi.

GÖMLEK FATURASI GÖSTERDİ

Tekin, "Ekonomik krizin had safhada olduğu dönemde benim gömleğim ve mal varlığım sorun oldu. Benim gömleğimin peşine düştüler. O gömlek 185 TL'dir" diyerek tartışma konusu gömleğin faturasını basın mensuplarına gösterdi ve konuşmasını şöyle sürdürdü: "Gömleğin faturası da burada. Gözlerinizin içine sokayım, utanmayacaksınız, arlanmayacaksınız ama. Helal paramla 10 milyonluk gömlekte giyerim. O seni hiç ilgilendirmez. Hiç boğazımızdan haram girmemiştir Girmez, o bizim fıtratımızda yok"

Gürsel Tekin'in basın toplantısına CHP İstanbul milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve (solundaki) ve partililer de eşlik etti.

"7 SÜLALEMİ ARAŞTIRIN VARSA BABAMDAN KALAN TARLALARI DA VERİYORUM"

Hakkındaki iddialara cevap verdiği konuşmasında; "268 dairem, 7 villa ve 8 benzin istasyonum varmış. MASAK'a sesleniyorum, 7 sülalemi araştırın. Böyle bir şey yok. Bunlar varsa eğer babamdan kalan tarlaları da veriyorum, hepsini 10 milyon liraya bırakıyorum. Bu parayı da İstanbul'u beton lobisinden kurtarmak için seçim çalışmasında kullanacağım" ifadelerini kullandı.

"SİZİ ALLAH'A HAVALE EDİYORUM"

Kapalı Çarşı'daki sorunu dile getirdiğini için 'Gömlek' konusunun açıldığını iddia eden Gürsel Tekin "İstanbul'da kapalı çarşıya istisnasız en az 40 kere gitmişimdir. Bir türlü gündeme taşıyamadım. Kapalı çarşıda kaç dükkan kapalı olduğunu, ekonomik krizin ne durumda olduğunu bir türlü anlatamadık. Geçen hafta Cuma günü Kapalı Çarşı'ya gittim. Sadece iki sokakta 53 tane dükkan kapalı. 600 yıldır dünyaya hizmet veren dükkanlarımız batıyor. Ancak bazı medya kuruluşları utanmadan televizyonda saatlerce hiçbir dükkanın kapalı olmadığını ve iftira attığımı söylediler. Kuldan utanmıyorsunuz, sizi Allah'a havale ediyorum. Belediye Başkanlığı adaylığım kesinleşirse size açıklayacağım dosyalar var" şeklinde konuştu.

Bursa'da deprem oldu! Bursa'da deprem oldu!

Bursa'da inşaatta 9'uncu kattan düşüp ölen Erkan'ın ailesinden 283 bin liralık dava Bursa'da inşaatta 9'uncu kattan düşüp ölen Erkan'ın ailesinden 283 bin liralık dava

Bursa İnegöl'de göz gözü görmüyor Bursa İnegöl'de göz gözü görmüyor

Bursa'da 'Cağ pizza' ile Erzurum ve İtalyan yemek kültürlerini harmanladı Bursa'da 'Cağ pizza' ile Erzurum ve İtalyan yemek kültürlerini harmanladı

Bursa'da 2 bin 500 yıllık Roma dönemi mezar odaları talan ediliyor Bursa'da 2 bin 500 yıllık Roma dönemi mezar odaları talan ediliyor

Bursa'da öğrenciler kale direği üretip okullara gönderiyor Bursa'da öğrenciler kale direği üretip okullara gönderiyor

Mesut Demir; <br /> Gündemimiz neden turizm değil çöpler! Mesut Demir;
Gündemimiz neden turizm değil çöpler!

Aysın Komitgan; <br /> Bursa'nın lobisi yok diyenler kimdi? Aysın Komitgan;
Bursa'nın lobisi yok diyenler kimdi?

Bursa'da siste zincirleme kaza: 7 yaralı var... Bursa'da siste zincirleme kaza: 7 yaralı var...

Bursa'da narkotikçilerden uyarı: 'Benim çocuğum uyuşturucu kullanmaz' demeyin! Bursa'da narkotikçilerden uyarı: 'Benim çocuğum uyuşturucu kullanmaz' demeyin!

Bursa'da zam oranlarını ifşa etti, işinden oldu Bursa'da zam oranlarını ifşa etti, işinden oldu

Bursa'da mühendisliği bırakıp hayallerinin peşinden gitti, 2 altın madalya kazandı Bursa'da mühendisliği bırakıp hayallerinin peşinden gitti, 2 altın madalya kazandı

Bursa Uludağ'da pistlerdeki kar kalınlığı suni kar ile yükseltildi Bursa Uludağ'da pistlerdeki kar kalınlığı suni kar ile yükseltildi

İşte hacklenen hesapları kurtarma yolları! İşte hacklenen hesapları kurtarma yolları!

Bursa'da kayıp alarmı! 4 gündür haber yok... Bursa'da kayıp alarmı! 4 gündür haber yok...

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (15 Aralık 2018 Cumartesi)	Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (15 Aralık 2018 Cumartesi)