CHP'den İstanbul ve Ankara adayı açıklaması

CHP'den İstanbul ve Ankara adayı açıklaması

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul ve Ankara adaylarıyla ilgili soruya ''Hiç merak etmeyin çok güzel şeyler olacak'' diye cevap verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün açıklanan enflasyon rakamlarına ilişkin; "Bu düşüşün arkasında ne var? Ekonomideki yavaşla var, her şeyden önce. Vergi indirimleri var, en önemlisi TÜİK'te değişen bir başkan yardımcısı var." yorumunda bulundu.

Öztrak'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

ENFLASYON RAKAMLARI

Kasım ayı enflasyon rakamları açıklandı. Bu düşüşün arkasında ne var? Ekonomideki yavaşla var, her şeyden önce. Ani duruş diyebileceğimiz ölçüde bir yavaşlama.

Vergi indirimleri var, ulaştırma fiyatlarındaki kurdaki gerilemeyle birlikte yapılan indirimlerin de etkili olduğu gözüküyor.

En önemlisi TÜİK'te değişen bir başkan yardımcısı var. Tüm bu gelişmeler kasım ayında enflasyonu aşağı çekmiş görünüyor. Ancak Türkiye hala enflasyonu en yüksek 10 ülkeden biri.

Vatandaşın mutfağında yangının devam ettiğini pazardaki fiyatlar gösteriyor. Düşüş büyük ölçüde ulaştırma sektöründen kaynaklanıyor, mutfaktan değil.

ASGARİ ÜCRET

TBMM'ye asgari ücreti 2200 TL'ye çıkaracak kanun teklifini sunduk. Bu teklifte asgari ücretten vergi alınmamasına ilişkin düzenleme de var. Önümüzdeki günlerde kimler işçinin yanında, emekçinin yanında, kimler havuzcuların yanında göreceğiz.

ERGENEKON DAVASI

Bu dava iktidara ortak olan bir çetenin devleti ele geçirmek için kumpaslar kurduğunu ortaya çıkardı. Dava çöktü ama davanın siyasi savcısı saraya çıktı.

O dönemde "Türkiye bağırsaklarını temizliyor" diyenlere sormak gerek: Eserinizden memnun musunuz, hiç mi vicdanınız sızlamıyor? Siyaset adaletin terazisiyle oynamamalı, gün gelir o terazide siz de tartılırsınız.

Anlaşılan saray küresel krizin acı hatıralarını çabuk unuttu. İşsizlik fonundan harcama yetkisi, 2019-2020 yıllarında yüzde 50'ye çıktı. Önümüzdeki yıl da işsizin parası seçimlere peşpeş çekilecek.

Saray artık durumun ciddiyetinin farkına varmalıdır, seçim sonrasında IMF'nin kapısına dayanmaktan başka çareniz kalmaz. Aspirinle, pansuman tedavisiyle çözüm olmaz.

CUMHURBAŞKANI -ERDOĞAN'A 'KAYMAK' YANITI

Uçan-uçmayan saraylarında gününü gün edenler, Türkiye'yi bir aile şirketi gibi yönetenler bu ucube düzeni sürdürme derdine düşmüş durumda. CHP seçmenlerinin Türkiye'nin kaymağını yiyenler olduğunu iddia ettiler. 16 yılda ülkenin yemediğiniz kaymağı kalmadı, insaf! Geçilmeyen köprüye, yatılmayan hastaneler garantiler verdiniz, vatandaşın cebinden alıp yandaşın cebine koydunuz.

Saray istiyor ki işsizlik, konkordatolar, iflaslar konuşulmasın. Yaşanan kriz Mamak'taki vatandaşı da Kadıköy'deki vatandaşı da aynı şekilde eziyor. Siz buralarda yaşayan vatandaşlarımızı karşı karşıya getirerek krizi unutturamazsınız.

EKREM İMAMOĞLU İBB'YE ADAY OLACAK İDDİASI

Sayın İmamoğlu, gerçekten çok başarılı bir başkanımızdır. Kimin İBB adayı olacağına partimizin yetkili kurulu PM'dir.

MANSUR YAVAŞ ORTAK ADAY MI?

Hiç merak etmeyin çok güzel şeyler olacak.

Bir müzakere süreci yürütüyoruz. Bu ülkenin birlik beraberliği ve demokrasisi için mücade ediyoruz. O nedenle bu müzakereler sürerken tarafların sosyal medya üzerinden mesaj göndermelerini doğru bulmuyorum.

Bursa İnegöl'de 3 araç birbirine girdi: 5 yaralı Bursa İnegöl'de 3 araç birbirine girdi: 5 yaralı

Bursa'da polisten kaçtı jandarma bölgesinde kaza yaptı Bursa'da polisten kaçtı jandarma bölgesinde kaza yaptı

Bir kişi raylara düştü, metro seferleri yapılamıyor Bir kişi raylara düştü, metro seferleri yapılamıyor

Kadın doktora darp! Kadın doktora darp!

Çimento fabrikasındaki yangın söndürüldü Çimento fabrikasındaki yangın söndürüldü

Domuz avında görünmez kaza Domuz avında görünmez kaza

D-100 trafiğe kapandı D-100 trafiğe kapandı

MHP o adayını geri çekti MHP o adayını geri çekti

Fitch Türkiye'nin kredi notunu açıkladı Fitch Türkiye'nin kredi notunu açıkladı

Çankırı'da trenin altında kalan kişi öldü Çankırı'da trenin altında kalan kişi öldü

Facebook'tan korkutan haber! Facebook'tan korkutan haber!

Aksaray'da korkutan yangın Aksaray'da korkutan yangın

Ana boru delinince kentin doğal gazı kesildi Ana boru delinince kentin doğal gazı kesildi

Mehmet Ali Ekmekçi; <br /> Ses gelmiyooorrr! Mehmet Ali Ekmekçi;
Ses gelmiyooorrr!

Domuz avında, kardeşinin tüfeğinin kazara ateş almasıyla öldü Domuz avında, kardeşinin tüfeğinin kazara ateş almasıyla öldü

Sohbet ederlerken suyun ortasında mahsur kaldılar Sohbet ederlerken suyun ortasında mahsur kaldılar