CHP'de kurultay krizi sürüyor! Bir açıklama daha geldi...

CHP'de kurultay krizi sürüyor! Bir açıklama daha geldi...

CHP'de kurultay talep eden çağrı heyeti, "Kurultay talebine ilişkin olarak delegelerimizin sayısal ve siyasal iradesi oluşmuştur. Bu andan itibaren yapılacak ilk iş, spekülatif açıklamalardan vazgeçmek, olağanüstü kurultay tarihini açıklamak olacaktır." açıklamasını yaptı.

Çağrı heyeti tarafından yapılan yazılı açıklama ile kendilerine olağanüstü kurultay için gerekli olan 630 imzanın hiçbir şekilde teslim edilmediğini bildiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek'e yanıt verildi.

Heyet tarafından dün 630 adet belgenin 2 adet klasör içinde tasnif edilmiş olarak Genel Merkeze teslim edildiği vurgulanan açıklamada, bunların 622'sinin Ankara 47. Noterliği'nce kayıt altına alınmış ve doğruluğu teyit edilmiş belgeler olduğu, 8 adedinin ise hangi tarihte, hangi noterlikten ve hangi delege adına düzenlendiğinin belirtilmiş şekliyle teslim edildiği aktarıldı.

Açıklamada, "Genel Başkan Yardımcısı tarafından üye kaydının düşmüş  olduğu belirtilen 5 kurultay delegemiz, notere gittikleri ve imza verdikleri  tarihte Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının üye kayıt kütüğüne göre partimizin  üyesidirler. Bu imzaların verilmesinden sonraki süreçte bu kişilerin üye  kaydından düşmüş ya da düşürülmüş olmasının açıklaması nedir? Genel Merkeze  teslim edilen 630 belgenin dışında delegelerimizin kendilerinin elden veya noter  kanalıyla doğrudan genel merkezimize gönderdikleri noter tasdikli belgeler  bulunmaktadır. Bunlar, teslim edilen 630 adet belgenin dışında olup bu belgelerin  sayısının ve ad, soyad detaylarının tarafımıza bildirimine dair yaptığımız yazılı  dilekçe ile müracaatımıza halen cevap verilmemiştir." ifadesine yer verildi. 

Verilmiş noter tasdikli imzaların geri çekilmesinin hukuken geçerli  olmadığına işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İddia edilen geri çekme beyanlarının imza toplayan çağrı heyetine  değil, Genel Merkezimize sunulması ve orada toplanması da imza çekme beyanlarının  verilmiş olması bu yönde yöneticilerimizin özel bir çaba gösterdiğine işaret  etmesi açısından düşündürücü ve üzücüdür. Tüm bunların dışında imzaların  verilmeye başlandığı ilk haftanın sonunda ilgili Genel Başkan Yardımcısı'nın '604  delege imzasını getirin, hatta 30-35 eksiğini de kabul edebiliriz, kurultayı  toplayalım' beyanı da ortadır. Kurultay talebine ilişkin olarak delegelerimizin  sayısal ve siyasal iradesi oluşmuştur. Bu andan itibaren yapılacak ilk iş,  spekülatif açıklamalardan vazgeçmek, olağanüstü kurultay tarihini açıklamak  olacaktır."

Bursa'da döner ustası cinayetinde 2 sanığa beraat, 2 sanığa ceza Bursa'da döner ustası cinayetinde 2 sanığa beraat, 2 sanığa ceza

Bursa'da buzlanma nedeniyle meydana gelen kaza kameraya yansıdı Bursa'da buzlanma nedeniyle meydana gelen kaza kameraya yansıdı

Bursa'da Uludağ'ın karlı eteklerinde atla gezinti turizmi Bursa'da Uludağ'ın karlı eteklerinde atla gezinti turizmi

Üzerinden servet çıkan dilenciyle ilgili Anayasa Mahkemesi kararını verdi Üzerinden servet çıkan dilenciyle ilgili Anayasa Mahkemesi kararını verdi

Bursalıların 'bilim' aşkı Bursalıların 'bilim' aşkı

Bursa'da karda yiyecek bulamayan domuz ilçeye indi Bursa'da karda yiyecek bulamayan domuz ilçeye indi

Bursa'nın tarihi çarşı ve hanları için yeni proje Bursa'nın tarihi çarşı ve hanları için yeni proje

Bursa'da imamın cübbesini çaldı Bursa'da imamın cübbesini çaldı

Bu kadarına da pes! Bursa'da kamyonetle drift yaptı! (ÖZEL HABER) Bu kadarına da pes! Bursa'da kamyonetle drift yaptı! (ÖZEL HABER)

Öz kızına günde 4 kez tecavüz etti, 2 kez hamile kaldı Öz kızına günde 4 kez tecavüz etti, 2 kez hamile kaldı

Bursa'da 1 ay eğitim alıp modellik yapıyorlar Bursa'da 1 ay eğitim alıp modellik yapıyorlar

Nilüfer'de 20 yıl sonra ilk yaşanacak (ÖZEL HABER) Nilüfer'de 20 yıl sonra ilk yaşanacak (ÖZEL HABER)

2019'un yaşam kalitesi en yüksek şehirleri belli oldu! Bakın Bursa kaçıncı sırada
2019'un yaşam kalitesi en yüksek şehirleri belli oldu! Bakın Bursa kaçıncı sırada

Bursa'da trafik canavarına 1 yılda 100'den fazla kurban verildi Bursa'da trafik canavarına 1 yılda 100'den fazla kurban verildi

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (16 Ocak 2019 Çarşamba) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (16 Ocak 2019 Çarşamba)

Bursa'da diyabetli kedisini tedavi ettirmek için onlarca kilometre yol kat ediyor Bursa'da diyabetli kedisini tedavi ettirmek için onlarca kilometre yol kat ediyor