CHP'de 150 yeni aday açıklanacak

CHP'de 150 yeni aday açıklanacak

CHP'de, 24 Ekim'de toplanan Parti Meclisi'nde (PM) 105 ilçe ve belde belediye başkan adayı açıklanırken, 150 civarında aday ise haftaya toplanacak olağanüstü PM'de belirlenecek.

Yerel seçim hazırlıklarını sürdüren CHP'de Parti Meclisi 14 Kasım  Çarşamba günü olağanüstü toplanacak.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında  parti genel merkezinde gerçekleştirilecek toplantıda, aday profilleri üzerinde  görüş alışverişinde bulunulacak.

Parti örgütlerinden gelen talepler, anketler ve Merkez Yönetim Kurulu'nun (MYK) değerlendirmeleri sonucunda, belediye başkan adaylığı konusunda  üzerinde hemfikir olunan isimlerin ele alınacağı toplantıda, PM'nin de onayını  alan isimlerin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun  tarafından açıklanması bekleniyor.

PM'nin bu toplantısı sonrasında partinin onayını almış, çoğunluğunu  ilçe belediye başkan adaylarının oluşturacağı yaklaşık 150 ismin kamuoyuyla  paylaşılacağı ifade ediliyor.

CHP adaylarının her kesimden oy alacak, herkese hitap eden ve  bölgesini daha ileriye taşıyacak kişiler olmasını hedefleyen CHP, bin 398  belediyede kendi adayını gösterecek.

CHP'nin, herhangi bir bölgede hiçbir partinin lehine aday çekmeyi  planlamadığı, diğer partilerin de tabanına hitap edecek adayları çıkarma  eğiliminde olduğu öğrenildi.

Partide 24 Ekim'de toplanan PM'de 105 ilçe ve belde belediye başkanı  adayı açıklanmıştı.

Çoğu il adayı netleşti

Sadece ilçe ve belde adayları açıklanan CHP'de, kamuoyuyla  paylaşılmasa da çoğu il adayı netleşmiş durumda.

Üzerinde uzlaşı sağlanan Eskişehir, Aydın, Hatay, Balıkesir, Burdur, Giresun, Bolu, Kocaeli gibi şehirlerde isimler netleşirken, merak konusu olan  Ankara, İstanbul ve İzmir'de ise henüz tam bir netlik söz konusu değil.

İstanbul adayının kim olacağına Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun  karar vermesi beklenirken, İzmir'de Kılıçdaroğlu'nun milletvekili aday istemediği  ifade ediliyor. İzmir'de başarılı bir ilçe belediye başkanının büyükşehire aday  gösterilebileceği perde arkası bilgilere yansıyor.

Ankara'da pazar günü il ve ilçe örgütlerinin katılımıyla uzun süren  bir toplantı yapıldığı ve 2 sayfalık bir deklarasyon yayınlandığı öğrenildi. Bu  deklarasyonda, "Ankara adayı parti evladı olsun, sorumluluk örgüte verilsin."  şeklinde ifadeler yer aldığı belirtildi.

CHP, Adana ve Mersin başta olmak üzere çoğu ilde ise anketler  yaptırıyor.

Çocuğu için eşinden para isteyen kadına şiddet! Çocuğu için eşinden para isteyen kadına şiddet!

Ölen eşinin dövmeli derisini tablo yaptı
Ölen eşinin dövmeli derisini tablo yaptı

Sevgilisiyle uyuşturucu satıcısını birlikte yakalayınca dehşet saçtı Sevgilisiyle uyuşturucu satıcısını birlikte yakalayınca dehşet saçtı

Bursa'da polis durdurmak istedi, jandarma ekiplerinin üzerine araç sürerek kaçtılar Bursa'da polis durdurmak istedi, jandarma ekiplerinin üzerine araç sürerek kaçtılar

Bursa'da muska içinde uyuşturucu ele geçirildi Bursa'da muska içinde uyuşturucu ele geçirildi

AK Parti Bursa'da E-Temayül heyecanı başladı AK Parti Bursa'da E-Temayül heyecanı başladı

Bakan Soylu: Otoyollarda hız sınırı artıyor Bakan Soylu: Otoyollarda hız sınırı artıyor

Annenin öldürdüğü bebeğin cenazesini baba gözyaşlarıyla aldı Annenin öldürdüğü bebeğin cenazesini baba gözyaşlarıyla aldı

Benzine ve motorine indirim geliyor Benzine ve motorine indirim geliyor

Bakan Turhan uyardı: Sakın ücret vermeyin Bakan Turhan uyardı: Sakın ücret vermeyin

Kombilerle ilgili önemli uyarı geldi! Kombilerle ilgili önemli uyarı geldi!

Yolcuların itirazına rağmen engelli çocuk için bunu yaptı Yolcuların itirazına rağmen engelli çocuk için bunu yaptı

Çocuk parkında korkunç görüntü! Çocuk parkında korkunç görüntü!

Bursa Karacabey Longozu'nda görsel şölen Bursa Karacabey Longozu'nda görsel şölen

Bursa'da engellilere destek için metal boğa heykeli yaptılar Bursa'da engellilere destek için metal boğa heykeli yaptılar

Evine çağırdığı kadına kabusu yaşattı Evine çağırdığı kadına kabusu yaşattı