Çete hesaplaşmasında korkunç ihbar!

Çete hesaplaşmasında korkunç ihbar!

Adliye önünde girdikleri silahlı çatışmayla adların duyuran Emrah Sever ve Volkan Reçber liderliğindeki iki çete hakkında yürütülen soruşturmalardan "Arap Emrah" lakaplı Emrah Sever grubuna yönelik soruşturma tamamlandı.

Çarpıcı iddiaların yer aldığı iddianamede silahlı çetelerin İstanbul'da nasıl yuvalandıkları ve nasıl kan döktükleri gözler önüne serildi. Çetelerin birbirleriyle hesaplaşmak uğruna 7 Suriyelinin içinde uyuduğu evi yaktıkları da gelen ihbarla ortaya çıktı.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde 21 Eylül 2017 tarihinde yaşanan silahlı çatışma sonrası başlatılan soruşturmada suç örgütlerinin İstanbul'u nasıl ablukaya aldıkları ortaya çıktı. "Arap Emrah" lakaplı Emrah Sever ve Volkan Reçber iki farklı örgütün birbiri ile husumetli olan iki örgütün liderleri. Adliye önünde yaşanan çatışma sonrasında Volkan Reçber tutuklandı. Ancak diğer örgütün lideri Emrah Sever kayıplara karıştı. Yaklaşık 1 senedir firari olan Arap Emrah'ı yakalama çalışmaları sürüyor. 

TELEVİZYONDAN ÖĞRENDİKLERİ TAKTİKLERİ UYGULUYORLARMIŞ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nda görevli savcı Necip Sarı tarafından çetelere yönelik yürütülen soruşturma kapsamında örgüt üyelerinin polis takibinden kurtulmak için medyadaki polis operasyonlarına ilişkin haberlerden öğrendikleri bilgileri uyguladıkları ortaya çıktı. Gizliliğe azami özen gösteren örgüt üyelerinin başkaları üzerine kayıtlı telefon hatları kullandıkları ve bu hatları da sık sık değiştirdikleri belirlendi. Telefon konuşmalarını da şifreli yapan örgüt üyelerinin polis gördüklerinde birbirlerini uyarmak için "Urallar" kodunu kullandıkları dinlemelere takıldı. 

KANLI EYLEMERİN ARKASINDAN ÇETE ÇIKTI

Emrah Sever liderliğindeki çetenin tespit edilen 5 eyleminin olduğu belirtilen iddianamede bunlardan 3'ünün "kasten öldürme", "kasten öldürmeye teşebbüs", "genel güvenliğin tehlikeye sokulması" (Adliye önündeki çatışma), "silahla yaralama ve tehdit" (İş yeri kurşunlama) olarak yer aldı. Soruşturma aşamasında İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gelen bir ihbar maili ise iki çetenin birbirleri dışında masum insanlara da zarar verdiklerini gözler önüne serdi. 

"DHKP-C ADINA CİNAYET İŞLİYORLAR"

Gelen maile, "Ben bu ihbarı İstanbul genelinde ve özellikle Gazi Mahallesi'nde ardı arkası kesilmeyen cinayetler, yaralamalar ve yaşanan olaylardan duyduğum üzüntüden dolayı vicdanen rahatsız olduğum için yapmak istiyorum" diye başlayan ihbarcı can güvenliği olmadığı gerekçesiyle isminin gizli kalması gerektiğini de mailine ekledi. Her iki çetenin de hem kendi çıkarları hem de DHKP-C terör örgütünün çıkarları doğrultusunda, cinayet, gasp, hırsızlık ve uyuşturucu ticareti gibi işler yaptığı anlatıldı. 

"İÇİNDEKİ 7 SURİYELİ İLE BİRLİKTE GECEKONDUYU YAKTILAR"

Mailde, "Gazi Mahallesi'nde Volkanlara ait (Volkan Reçber grubu) bir gecekonduda 7 tane Suriyeli gariban yaşıyordu. Bir gece sırf Volkanların diye Arap Emrah'ın (Emrah Sever grubu) adamları gecekonduyu içindeki garibanlarla cayır cayır yaktı" ifadeleri yer aldı. Gelen ihbarda eğer bu kişiler tutuklanmazsa İstanbul'da daha çok kan döküleceği de belirtildi. 

Emrah Sever ve Volkan Reçber gruplarına karşı ayrı ayrı soruşturma başlatan savcılık Emrah Sever grubuna yönelik iddianameyi tamamladı. 13'ü tutuklu, 6'sı firari 20 sanık hakkında, "kasten öldürme", "kasten öldürmeye teşebbüs", "suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma ve bulundurma" ve "kasten yaralama" gibi çeşitli suçlardan dava açıldı. Volkan Reçber grubu hakkındaki soruşturma ise devam ediyor.

Kayıp kadının cesedi günlerce aranan bölgede bulundu Kayıp kadının cesedi günlerce aranan bölgede bulundu

Maçta kalp krizi geçiren futbolcu hayatını kaybetti Maçta kalp krizi geçiren futbolcu hayatını kaybetti

Cezaevi firarisi 2'si yoldan geçen 3 kişiyi vurdu Cezaevi firarisi 2'si yoldan geçen 3 kişiyi vurdu

Karakol önünde drift yapınca cezayı yedi Karakol önünde drift yapınca cezayı yedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan hasta ziyareti Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan hasta ziyareti

TSK, Afrin'de operasyon başlattı TSK, Afrin'de operasyon başlattı

Eskişehir'de feci kaza: 2 ölü, 5 yaralı Eskişehir'de feci kaza: 2 ölü, 5 yaralı

Bursa'da sır ölüm! Arkadaşları 112'yi arayıp kaçtı Bursa'da sır ölüm! Arkadaşları 112'yi arayıp kaçtı

Yalnız yaşadığı evinde intihar etti Yalnız yaşadığı evinde intihar etti

Türkiye'den o şirketlere uyarı! Türkiye'den o şirketlere uyarı!

Çocuğu için eşinden para isteyen kadına şiddet! Çocuğu için eşinden para isteyen kadına şiddet!

Ölen eşinin dövmeli derisini tablo yaptı
Ölen eşinin dövmeli derisini tablo yaptı

Sevgilisiyle uyuşturucu satıcısını birlikte yakalayınca dehşet saçtı Sevgilisiyle uyuşturucu satıcısını birlikte yakalayınca dehşet saçtı

Bursa'da polis durdurmak istedi, jandarma ekiplerinin üzerine araç sürerek kaçtılar Bursa'da polis durdurmak istedi, jandarma ekiplerinin üzerine araç sürerek kaçtılar

Bursa'da muska içinde uyuşturucu ele geçirildi Bursa'da muska içinde uyuşturucu ele geçirildi

AK Parti Bursa'da E-Temayül heyecanı başladı AK Parti Bursa'da E-Temayül heyecanı başladı