ÇED bilgilendirme toplantısında gerginlik

ÇED bilgilendirme toplantısında gerginlik

Kırklareli'de kurulması planlanan termik santralle ilgili ÇED bilgilendirme toplantısı, bir grubun protestosu nedeniyle yapılamadı.

Kırklareli'de kurulması planlanan termik santralle ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) bilgilendirme toplantısı, bir grubun protestosu nedeniyle gerçekleştirilemedi. 

Toplantının yapılacağı İnece beldesindeki belediyeye ait düğün salonuna gelen Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Engin Öztürk ile santral kuracak firmaların temsilcileri bir grup tarafından protesto edildi.

İl Jandarma Komutanı Albay Kadir Oğuz, bir süre gruptakilerin sakin olması için çaba harcadı.

CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, İnece Belediye Başkanı Şahabettin Vardar ve beraberindeki çeşitli siyasi parti, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar, santrale karşı olduklarını belirterek, "Trakya kömürle kararmasın", "Elektriğin bedeli can olmasın", "Ne termik, ne kömür Efe ister uzun ömür" yazılı pankartlar açarak, slogan attı.

Barikatı aşarak yetkililere ulaşmak isteyen vatandaşlar ile jandarma arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Yetkililer jandarma ve emniyet müdürlüğü ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri arasında araçlar ile bölgeden çıkarıldı.

Bazı vatandaşlar ise polis ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü araçlarına tekme ve sopa ile vurarak zarar verdi.

Toplantının sona ermesinin ardından jandarma ekiplerince gözetim altına alınan iki vatandaş için vatandaşlar jandarma araçlarının etrafında toplandı.

Gözetim altındaki iki kişi bir süre sonra bırakıldı. Milletvekili Gündoğdu, yaşananlar sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, bölgede termik santral kurulmasına müsaade etmeyeceklerini söyledi.

Toplantının da vatandaşların tepkisi nedeniyle yapılamadığını belirten Gündoğdu, bundan sonra vatandaşların daha organize ve daha sakin bir şekilde eylemlerini yerine getirmesi gerektiğini belirtti. Vatandaşlar açıklamanın ardından dağıldı.

Bursa'da acemi kasaplar hastanelere koştu Bursa'da acemi kasaplar hastanelere koştu

Bursa'da kurban kesim yerleri tıklım tıklım Bursa'da kurban kesim yerleri tıklım tıklım

ABD Büyükelçiliğine saldıranların fotoğrafları ortaya çıktı ABD Büyükelçiliğine saldıranların fotoğrafları ortaya çıktı

Bursa'daki faciada otobüs şoförü o yolu 'kestirme' olduğu için kullanmış Bursa'daki faciada otobüs şoförü o yolu 'kestirme' olduğu için kullanmış

Bursa'da bugün ve bayramda hava durumu nasıl olacak? (21 Ağustos 2018 Salı)	Bursa'da bugün ve bayramda hava durumu nasıl olacak? (21 Ağustos 2018 Salı)

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kato Dağı'ndaki askerlere seslendi Cumhurbaşkanı Erdoğan Kato Dağı'ndaki askerlere seslendi

150 kurbanlık sattı! Alacak verecek defterini kaybedince... 150 kurbanlık sattı! Alacak verecek defterini kaybedince...

Bursa'da şehitliklerde buruk bayram Bursa'da şehitliklerde buruk bayram

Bursa'daki 2600 yıllık tarih açık hava müzesi oluyor Bursa'daki 2600 yıllık tarih açık hava müzesi oluyor

5 kadın sopalarla saldırdı! 5 kadın sopalarla saldırdı!

Bursa'daki camilerde bayram namazı yoğunluğu
Bursa'daki camilerde bayram namazı yoğunluğu

MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması

Şahin fiyatları uçtu! Cep yakıyor Şahin fiyatları uçtu! Cep yakıyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye güvenli liman olmaya devam edecek Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye güvenli liman olmaya devam edecek

Bakan Akar: Önümüzdeki günlerde terörü mutlaka sona erdireceğiz Bakan Akar: Önümüzdeki günlerde terörü mutlaka sona erdireceğiz

Kurbanlık dana vinç yardımıyla kurtarıldı Kurbanlık dana vinç yardımıyla kurtarıldı

10 saat boyunca Adriyatik'te yaşam mücadelesi verdi 10 saat boyunca Adriyatik'te yaşam mücadelesi verdi

SGK'dan bayram tatiline denk gelen emekli ödemelerine ilişkin açıklama SGK'dan bayram tatiline denk gelen emekli ödemelerine ilişkin açıklama