Çavuşoğlu, Bursalı gazetecilerle buluştu

Çavuşoğlu, Bursalı gazetecilerle buluştu

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, A Haber ve ATV'ye yönelik sözlerine ilişkin, "Yalancı olduğu da her halükarda ortaya çıkıyor. Yetinmiyor, bu defa saldırgan tutumunu devam ettiriyor. Bugünkü söyledikleri artık Kılıçdaroğlu'nu esas bağlamdan ve gerçek boyuttan kopuk sanal bir alemde yaşadığını ortaya koyuyor. Nerede kaldı basın özgürlüğü, nerede kaldı ifade özgürlüğü?" dedi.

Çavuşoğlu, çeşitli ziyaretler kapsamında Ankara'da bulunan Bursalı gazetecilerle yaptığı görüşmede gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

ABD'de görülen Hakan Atilla davasına ilişkin bir soru üzerine konuşan Çavuşoğlu, bugün artık herkesin rahatlıkla bunun bir yolsuzluk davası olmadığını gördüğünü söyledi. 

Çavuşoğlu, 17-25 Aralık'ta FETÖ'nün meşru hükümete karşı bir kumpas kurduğunu, bir yargı darbesine giriştiğini vurgulayarak, FETÖ'nün de bu konuda bir kukla olarak kullanıldığının görüldüğünü ifade etti. 

Bugün yarım bıraktıkları işi tamamlamak için Amerika'da bir tiyatro oynandığına işaret eden Çavuşoğlu, "Dava, Rıza Sarraf davasıydı ama sanık bir anda tanık oluverdi. Şimdi Hakan Atilla davası oldu." diye konuştu. 

Hakan Atilla'nın avukatlarının mahkemeye sunduğu belgelerde, Sarraf'ın dayısıyla bir telefon görüşmesinde, hapis yatmamak için yalan söyleyebileceğini de rahatlıkla aktarabildiğine değinen Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Bu davanın bizim açımızdan hiçbir hükmü yok. Tamamen Türkiye'yi ekonomik olarak köşeye sıkıştırmak istiyorlar. 15 Temmuz'da, 17-25 Aralık'ta, Gezi sürecinde, hendek terörü esnasında Türkiye'nin sevk edilmek istendiği noktaya ilişkin hedeflerinde başarılı olamayanların yolumuza güller dökmesini beklemiyoruz. Şimdi de bu Amerika'da görülen dava, Türkiye'yi ekonomik olarak zor duruma düşürmek, yatırımların önünü kesmek ve Sayın Cumhurbaşkanımızın milletle olan bağını 'yolsuzluk' gibi bir itham üzerinden koparmak, uzaklaştırmak ve 2019'a giderken 'Recep Tayyip Erdoğan'ı ve AK Parti'yi tasfiye edebilir miyiz?' sürecine matuf bir hareket." 

- "En uç örnek"

Çavuşoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun A Haber'e yönelik sözlerinin hatırlatılması üzerine, Amerika'daki Hakan Atilla davasıyla eş zamanlı olarak Kılıçdaroğlu'na da bir görev verildiğini bunun da davanın Türkiye kamuoyundaki yönetimi olduğunu bildirdi. 

Kılıçdaroğlu'nun eline tutuşturulan her kağıdı belge olup olmadığına bakmaksızın sadece "salladığını" ve yalan söylediğini belirten Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Yalancı olduğu da her halükarda ortaya çıkıyor. Yetinmiyor, bu defa saldırgan tutumunu devam ettiriyor. Bugünkü söyledikleri artık Kılıçdaroğlu'nu esas bağlamdan ve gerçek boyuttan kopuk sanal bir alemde yaşadığını ortaya koyuyor. Nerede kaldı basın özgürlüğü, nerede kaldı ifade özgürlüğü? Bugün uluslararası camiada bunun üzerinde algı yaparak Türkiye ve hükümeti mahkum etmeye çalışan gruplara buradan sesleniyorum, Kılıçdaroğlu'na bir ses verecek misiniz? Aynı şeyi Gürsel Tekin, 'Bunların hepsini kapatacağız' diye yine basını göstermedi mi? Bunlar ne yazık ki kendi kodlarına dönüştür. Burada artık yağlı urganı mı bizim boynumuza geçireceksiniz ya da basının boğazına geçireceksiniz? Bunu mu demek istiyorsunuz? Bu artık Kılıçdaroğlu'nun düştüğü durumu göstermesi bakımından en uç örnek. Bundan daha nasıl pespaye duruma düşer, bilmiyorum." 

O ile yeni isim önerisi O ile yeni isim önerisi

Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (17 Aralık 2017 Pazar) Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (17 Aralık 2017 Pazar)

Bursa'da düğün erteleten dolandırıcılık! Bursa'da düğün erteleten dolandırıcılık!

Bursa'da uyuyan köpeğe acımasızca tekme attı Bursa'da uyuyan köpeğe acımasızca tekme attı

Bursa'da teleferiğe şiddetli rüzgar engeli Bursa'da teleferiğe şiddetli rüzgar engeli

Bursa'da alkollü sürücü servis aracıyla kaza yaptı Bursa'da alkollü sürücü servis aracıyla kaza yaptı

Düşünülenlerin aksine Ebru yalıya park etti! Düşünülenlerin aksine Ebru yalıya park etti!

Başbakanın boşanma davasına '34 beden' sevgili damgası! Başbakanın boşanma davasına '34 beden' sevgili damgası!

Bursa'da BUDO'da seferler iptal! (17 Aralık 2017) Bursa'da BUDO'da seferler iptal! (17 Aralık 2017)

TRT'deki sekreter Aysun'un saadet zincirinde vurgun! TRT'deki sekreter Aysun'un saadet zincirinde vurgun!

Tacize karşı kamu spotunda oynadı, tacize uğradı! Tacize karşı kamu spotunda oynadı, tacize uğradı!

Kerimcan Durmaz konserinde kavga! Kerimcan Durmaz konserinde kavga!

Yılmaz ailesini yıkan haber! Acı haberi böyle aldılar Yılmaz ailesini yıkan haber! Acı haberi böyle aldılar

O hastanelerin bazıları kapanacak bazıları yıkılacak! O hastanelerin bazıları kapanacak bazıları yıkılacak!

1 dakikada 2 milyon liralık soygun! 1 dakikada 2 milyon liralık soygun!

Eski nişanlıdan duygusal mesaj: Bendeki son resmimiz... Eski nişanlıdan duygusal mesaj: Bendeki son resmimiz...

Dilmen'den Devlet Bahçeli'ye yanıt: Yalaka değilim Dilmen'den Devlet Bahçeli'ye yanıt: Yalaka değilim

Zarrab'ın tartışmalı vedası: Saçı, sakalı kısalttı Zarrab'ın tartışmalı vedası: Saçı, sakalı kısalttı