Çavuşoğlu, Bursalı gazetecilerle buluştu

Çavuşoğlu, Bursalı gazetecilerle buluştu

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, A Haber ve ATV'ye yönelik sözlerine ilişkin, "Yalancı olduğu da her halükarda ortaya çıkıyor. Yetinmiyor, bu defa saldırgan tutumunu devam ettiriyor. Bugünkü söyledikleri artık Kılıçdaroğlu'nu esas bağlamdan ve gerçek boyuttan kopuk sanal bir alemde yaşadığını ortaya koyuyor. Nerede kaldı basın özgürlüğü, nerede kaldı ifade özgürlüğü?" dedi.

Çavuşoğlu, çeşitli ziyaretler kapsamında Ankara'da bulunan Bursalı gazetecilerle yaptığı görüşmede gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

ABD'de görülen Hakan Atilla davasına ilişkin bir soru üzerine konuşan Çavuşoğlu, bugün artık herkesin rahatlıkla bunun bir yolsuzluk davası olmadığını gördüğünü söyledi. 

Çavuşoğlu, 17-25 Aralık'ta FETÖ'nün meşru hükümete karşı bir kumpas kurduğunu, bir yargı darbesine giriştiğini vurgulayarak, FETÖ'nün de bu konuda bir kukla olarak kullanıldığının görüldüğünü ifade etti. 

Bugün yarım bıraktıkları işi tamamlamak için Amerika'da bir tiyatro oynandığına işaret eden Çavuşoğlu, "Dava, Rıza Sarraf davasıydı ama sanık bir anda tanık oluverdi. Şimdi Hakan Atilla davası oldu." diye konuştu. 

Hakan Atilla'nın avukatlarının mahkemeye sunduğu belgelerde, Sarraf'ın dayısıyla bir telefon görüşmesinde, hapis yatmamak için yalan söyleyebileceğini de rahatlıkla aktarabildiğine değinen Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Bu davanın bizim açımızdan hiçbir hükmü yok. Tamamen Türkiye'yi ekonomik olarak köşeye sıkıştırmak istiyorlar. 15 Temmuz'da, 17-25 Aralık'ta, Gezi sürecinde, hendek terörü esnasında Türkiye'nin sevk edilmek istendiği noktaya ilişkin hedeflerinde başarılı olamayanların yolumuza güller dökmesini beklemiyoruz. Şimdi de bu Amerika'da görülen dava, Türkiye'yi ekonomik olarak zor duruma düşürmek, yatırımların önünü kesmek ve Sayın Cumhurbaşkanımızın milletle olan bağını 'yolsuzluk' gibi bir itham üzerinden koparmak, uzaklaştırmak ve 2019'a giderken 'Recep Tayyip Erdoğan'ı ve AK Parti'yi tasfiye edebilir miyiz?' sürecine matuf bir hareket." 

- "En uç örnek"

Çavuşoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun A Haber'e yönelik sözlerinin hatırlatılması üzerine, Amerika'daki Hakan Atilla davasıyla eş zamanlı olarak Kılıçdaroğlu'na da bir görev verildiğini bunun da davanın Türkiye kamuoyundaki yönetimi olduğunu bildirdi. 

Kılıçdaroğlu'nun eline tutuşturulan her kağıdı belge olup olmadığına bakmaksızın sadece "salladığını" ve yalan söylediğini belirten Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Yalancı olduğu da her halükarda ortaya çıkıyor. Yetinmiyor, bu defa saldırgan tutumunu devam ettiriyor. Bugünkü söyledikleri artık Kılıçdaroğlu'nu esas bağlamdan ve gerçek boyuttan kopuk sanal bir alemde yaşadığını ortaya koyuyor. Nerede kaldı basın özgürlüğü, nerede kaldı ifade özgürlüğü? Bugün uluslararası camiada bunun üzerinde algı yaparak Türkiye ve hükümeti mahkum etmeye çalışan gruplara buradan sesleniyorum, Kılıçdaroğlu'na bir ses verecek misiniz? Aynı şeyi Gürsel Tekin, 'Bunların hepsini kapatacağız' diye yine basını göstermedi mi? Bunlar ne yazık ki kendi kodlarına dönüştür. Burada artık yağlı urganı mı bizim boynumuza geçireceksiniz ya da basının boğazına geçireceksiniz? Bunu mu demek istiyorsunuz? Bu artık Kılıçdaroğlu'nun düştüğü durumu göstermesi bakımından en uç örnek. Bundan daha nasıl pespaye duruma düşer, bilmiyorum." 

Kılıçdaroğlu'ndan Çiftlik Bank tepkisi! Kılıçdaroğlu'ndan Çiftlik Bank tepkisi!

'Çakar'dan açığa alınan polis ile ilgili yeni gelişme! 'Çakar'dan açığa alınan polis ile ilgili yeni gelişme!

Çiftlik Bank'a KKTC'den tepki geldi! 'Bu bebenin burayla ilgisi yok' Çiftlik Bank'a KKTC'den tepki geldi! 'Bu bebenin burayla ilgisi yok'

CHP Bursa Milletvekili Aydın'dan Başbakan'a Çiftlik Bank sorusu! CHP Bursa Milletvekili Aydın'dan Başbakan'a Çiftlik Bank sorusu!

Rus model kendisine saldıran adamdan kaçmak için 6. kattan atladı Rus model kendisine saldıran adamdan kaçmak için 6. kattan atladı

Yavru köpeği işkence yaparak öldürdü Yavru köpeği işkence yaparak öldürdü

16 yaşındaki genç kızı yorgana sarıp kaçırdılar! 16 yaşındaki genç kızı yorgana sarıp kaçırdılar!

Bursa'da teleferiğe şiddetli rüzgar engeli Bursa'da teleferiğe şiddetli rüzgar engeli

Bursa'da öğrencilerle cinsel içerikli yazışmalar yaptığı ileri sürülen Müdür Yardımcısı açığa alındı Bursa'da öğrencilerle cinsel içerikli yazışmalar yaptığı ileri sürülen Müdür Yardımcısı açığa alındı

CHP Bursa'dan BESAŞ'ın kararına tepki! CHP Bursa'dan BESAŞ'ın kararına tepki!

Suriyelilerin telefon faturalarını da artık biz ödeyeceğiz! Suriyelilerin telefon faturalarını da artık biz ödeyeceğiz!

Bursa'da uyuşturucu operasyonunda 12 gözaltı Bursa'da uyuşturucu operasyonunda 12 gözaltı

Öğretmen ve arkadaşları çukurda uyuşturucu aleminde yakalandı Öğretmen ve arkadaşları çukurda uyuşturucu aleminde yakalandı

Bursa'da eski eşini vuran zanlı tutuklandı Bursa'da eski eşini vuran zanlı tutuklandı

Ekip otosunda polisten tecavüz dehşeti! Ekip otosunda polisten tecavüz dehşeti!

Yeni bir Çiftlik Bank vakası mı? 'Hanımağa' ortalıktan kayboldu Yeni bir Çiftlik Bank vakası mı? 'Hanımağa' ortalıktan kayboldu

Mezarlıkta korkutan görüntü! Siz nereye giderseniz oraya bakıyor Mezarlıkta korkutan görüntü! Siz nereye giderseniz oraya bakıyor